U nastavku priprema za nastavak 3.HNL Središte naši seniori danas su na igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona u trening utakmici ugostili ligaškog rivala Kurilovec i upisali vrijednu pobjedu golovima Mateja Dumbovića (18. – 11m, 34.) i Karla Abramovića (3.), dok su strijelci za goste bili Sedlaček (41. – 11m) i Cruz (88.). Strateg Zelenih Ivan Kodrić u ogled s takmacem iz velikogoričkog predgrađa izveo je početni sastav Jelavić – Vučak, Crnojević, Marović – Radošević, Đusi, Špišić, Korečić, Lovreković – Abramović, Dumbović. U nastavku su u igru ušli Zvonimir Filipović, povratnik u zeleni dres nakon provedenog dosadašnjeg dijela sezone u splitskom Hajduku, Radman, Dolovčak i Pedljo. Od prve sekunde današnji je test ligaških rivala imao sve elemente prvenstvene utakmice, posebno s strane momčadi u zelenim dresovima kojima je u napadačkim akcijama gotovo sve išlo od ruke. U 3.minuti brza kombinacija Radoševića i Abramovića urodila je ranim vodstvom Zelenih, nakon što je Abramović iz blizine poslao loptu pokraj vratara Kurilovca u mrežu. U 18.minuti Abramović je izborio kazneni udarac koji je realizirao Dumbović. Zeleni su danas bili vrlo opasni i iz prekida. U 34.minuti na ubačaj Špišića golgeterski reagira Dumbović i posprema loptu u mrežu Kurilovčana za 3:0. U nastavku će i greda spašavati goste po ubačajima Zelenih iz kuta, a u 74.minuti Crnojević je, također nakon ‘kornera’, iz neposredne blizine mogao povisiti vodstvo svoje momčadi, no njegov pokušaj odlazi preko gola. Da u 40.minuti Kurilovec nije došao do kaznenog udarca i sigurne realizacije preko Sedlačeka, na odmor bi se zacijelo otišlo s visokom prednošću izabranika trenera Kodrića koji su ubojitoj završnici u prvom dijelu nadodali i vrlo odgovornu i žustru igru u obrambenom bloku. U nastavku je Kurilovec imao inicijativu i niz opasnih pohoda prema raspoloženom Jelaviću koji je u nekoliko ‘bliskih susreta’ s napadačima gostiju izlazio kao pobjednik, no i Zeleni su opasno prijetili preko Abramovića i povratnika Filipovića. Da je došao spreman za najviše izazove i ‘gladan’ igre, Filipović je u 77.minuti pokazao solo akcijom kada je ‘slomio’ svog čuvara i uputio projektil pod gredu vratara gostiju koji se iskazao izvrsnom intervencijom i vađenjem lopte u korner. U smiraju utakmice Kurilovec je uspio dodatno smanjiti vodstvo Zelenih, ali nije imao snage izbjeći poraz. Zelene sutra čeka novi trening susret, na svome igralištu dočekuju županijskog ligaša Lekenik s početkom u 13.30 sati.