ARHIVA VIJESTI

PRAZNIH RUKU IZ ZAGREBA: Dok su Zeleni danas na igralištu Vrapča pogađali stative i vratnice, domaćin je sve svoje prilike realizirao i slavio visoku pobjedu – u kadru Ćavar, Dolovčak, Korečić i Godić ‘napadaju’ gol suparnika po ubačaju iz kuta
VRAPČE U FINIŠU DEKLASIRALO ZELENE
Vrapče – Mladost 4:0 (1:0)
16.kolo 3.HNL SREDIŠTE
ZAGREB Igralište Vrapča. Gledatelja: 50. Sudac: Bujan (Guci Draganički). Pomoćnici: Neralić i Pranjić.
STRIJELCI: 1:0 – Marić (22), 2:0 – Tomšić (48), 3:0 – Markušić (85), 4:0 – Markušić (87).
VRAPČE: Ševerdija – Ćosić, Nikšić, Milinović, Hajnal – Marić (od 87.Cigrovski), Kopljar (od 24.Nasri), Ajanović (od 76.Gulin), Tomšić (od 76.D.Prenkapalaj) – Markušić, M.Prenkpalaj (od 76.Strmečki).
TRENER: Denis Bezer.
MLADOST: Jelavić – Hadžić (od 55.Baniček), Marović (od 55.Gršić), Vučak – Dolovčak, Lovrić, Ćavar (od 81.Perić), Godić, Amoateng (od 81.Papić) – Balen, Bužanić (od 66.Korečić). TRENER: Boris Perković.
U posljednjem gostovanju ove jeseni naši seniori uvjerljivo su poraženi od domaćina koji je znao kazniti pogreške u našoj užoj obrani, ali i promašaje Zelenih u stopostotnim prigodama. Lovriću je u 44.minuti vratar Ševerdija ‘skinuo’ čisti zicer kada je naš kapetan neometan šutirao iz srca šesnaesterca Vrapča, zatim je u 54.minuti Vučak preko već svladanog Ševerdija uputio loptu snažnim udarcem u prečku dok je u sudačkoj nadoknadi Korečić okrenuo nadomak gola svog ‘čuvara’ i plasirao loptu pokraj nemoćnog vratara ‘žuto-plavih’ u stativu. S druge strane, Vrapče je realiziralo praktički sve svoje prilike na današnjoj utakmici, u tipičnoj maniri ‘kontraške’ ekipe koja ne može ništa na postavljenu obranu ali je zato vrlo ubojita po oduzetoj lopti te je proslavila pobjedu na oproštaju od svojih navijača Lunaticsa za ovu jesen. Naši seniori od polusezone će se oprostiti iduće subote kada na Gradski stadion stiže Bistra. U ostalim utakmicama 16.kola koje su igrane danas postignuti su slijedeći rezultati: Kurilovec – Trešnjevka 1:2, Karlovac – Dugo Selo 1:1, Ravnice – Maksimir 1:2, Segesta – Ponikve 1:0 i HAŠK – Zagorec 0:2. Sutra igraju Trnje – Lukavec, Bistra Lučko i Gaj – Vrbovec.
BEZ POBJEDNIKA: Naši seniori i Ravnice pružili su ravnopravnu, čvrstu i dinamičnu partiju u polju, ali bez pravih akcija u završnici igre – duel Pavića i našeg Ćavara
PETI PRVENSTVENI REMI ZELENIH:
Mladost – Ravnice 0:0
15.kolo 3.HNL SREDIŠTE
Gradski stadion. Sudac: Marinčević (Velika Gorica). Pomoćnici: Brozović i Krznarić.
MLADOST: Jelavić – Marović, Hadžić, Vučak – Baniček (od 74.Gršić), Lovrić, Godić, Ćavar, Amoateng – Balen, Hrnčević (od 90.Perić). TRENER: Boris Perković.
RAVNICE: Javor – Špičić, Piršić, Hlebec, Palić – Toš, Matoš (od 63.Maloča), El-Saleh, Mioković – Baričević (od 46.Čakarun), Pavić. TRENER: Vladimir Balagović.
U pretposljednjem domaćinstvu ove jeseni naši seniori upisali su bod u srazu s zagrebačkim Ravnicama u utakmici za brzi zaborav po pitanju kvalitete i osmišljenih napadačkih akcija. Oba takmaca pružila su maksimum u izvršavanju obrambenih zadataka ne pruživši suparniku nijednu iskoristivu pogrešku, pa su vratari Jelavić i Javor praktički bili bez posla. Zeleni, danas bez Korečića, Bužanića i Dolovčaka koji je bio na klupi ali nije mogao zaigrati, u pomlađenom izdanju, besprijekorno su parirali Ravnicama koje u svom sastavu imaju više igrača s prvoligaškim (Matoš, Špičić) i obilatima drugoligaškim iskustvom (El Saleh, Maloča) pa im iskustva ne manjka. Utakmica se mogla prelomiti u 32.minuti kada je Hrnčević u brzoj izmjeni pasova s Lovrićem izbio sam ispred Javora, gurnuo loptu kraj vratara Ravnica koji se poslužio rukama u remplanju s našim napadačom koji pada, sudac Marinčević dosuđuje slobodni udarac i odlučuje se samo na žuti karton za vratara Javora koji je intervenirao kao zadnji igrač uz buru negodovanja na stadionu. Mora se priznati da Marinčević u nekoliko navrata nije nasjeo na vrlo vješte pokušaje gostiju da iznude kazneni udarac, uz pritisak s klupe Ravnica, zauzevši ipak kakav takav kriterij kad su u pitanju najstrože kazne i odluke. U nastavku isti odnos snaga kao i u prvom poluvremenu, s jedne i s druge strane vrlo zgusnuti blokovi s povremenim izlascima s više igrača u završnicu, ali bez puno rizika. Ravnice su krenule s nešto više elana u nastavku prema našem golu, ali najbolje prilike imali su igrači u zelenoj opremi. U 73.minuti Hrnčević je probio desni bok obrane Zagrepčana i snažnom dijagonalom poslužio nadirućeg Amoatenga na ‘drugoj stativi’, no naš napadač kasni za djelić sekunde i prilika propada. Tri minute kasnije opet je obrana Ravnica izigrana, Hrnčević je na udarcu s visine kaznenog prostora, ‘Hrnin’ projektil ide prizemno, što Javor ‘čita’ i hvata. Najbolji priliku za Ravnice imao je Toš u 68.minuti kada su gosti uspjeli ući u završnicu s četvoricom na Vučaka i Hadžića, ali u izmjeni dodavanja su se spetljali, da bi Toš s nekih desetak metara uputio šut preko vratnice. U završnici utakmice obje momčadi više su pokušavale iz prekida, nego iz organizirane igre, no bez efekta. Drugi put u posljednja tri kola Zeleni napuštaju travnjak bez primljenog, ali i postignutog gola, pa se moraju zadovoljiti s bodom i pretposljednjim mjestom na ljestvici. Slijedi im gostovanje u Zagrebu kod Vrapča i jesenska ‘oproštajka’ s Bistrom kraj Petrinjčice. U svakom slučaju našoj mladoj momčadi valja čestitati na pruženom trudu i zalaganju, a treneru Perkoviću što u teškoj situaciji i iz skučenog igračkog kadra iz raznih razloga, ipak pronalazi dovoljno ‘štofa’ za sastaviti momčad koja ima ‘glavu i rep’. Nešto više od toga u ovome trenutku očito se ne može očekivati.

PORAZ U SUSJEDSKOM DERBIJU: Napadač Siščana Kesse gradi posjed lopte ispred Hadžića i Balena (foto PORTAL 53)

SEGESTI ŽUPANIJSKI DERBI:
Segesta – Mladost 2:1 (0:0)
14.kolo 3.HNL SREDIŠTE. Gradski stadion u Sisku. Sudac: Horvat (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0 – Alapić (51 – 11m), 1:1 – Godić (59), 2:1 – Alapić (88).
SEGESTA: Skender – Novaković (od 33.Ružička), Zubović, Kopić (od 78.Dalipi), Šipuš – Vranić, Alapić, Bertina (od 68.Žužić), Kapac – Matić (od 68.Prpić), Kesse. TRENER: Ivica Vidović.
MLADOST: Jelavić – Ćavar, Hadžić (od 57.Baniček), Vučak – Dolovčak, Korečić (od 57.Hrnčević), Lovrić, Popović (od 46.Godić), Balen – Amoateng, Bužanić (od 57.Marović). TRENER: Boris Perković.
OSTALI REZULTATI 14.KOLA 3.HNL SREDIŠTE: Vrbovec – Dugo Selo 3:1, Kurilovec – Ponikve 1:0, Karlovac – Maksimir 2:0. Ravnice – Lučko 1:0 i Vrapče – Lukavec 4:1. Sutra igraju Gaj – Trešnjevka, Trnje – HAŠK i Bistra – Zagorec.

PRVO KOLO ZAVRŠNICE HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA. PETRINJA, 29.9.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 3000. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćnici: Pataki (Đakovo) i Berger (Osijek). Delegat: Žugaj (Velika Gorica).
STRIJELCI: 0:1 – Kalik (32), 0:2 – Jairo (90).
Mladost 0

Kovačević – Đusi (od 76.Baniček), Marović, Bezić, Pavlović – Špišić, Lovrić, Galonja (od 62.Korečić) – Cerjak (od 68.Jandrić), Filipović – Abramović. TRENER: Zoran Buinac.
Hajduk 2 (1)

Ljubić – Bašić, Svatok, Vušković, Dolček (od 83.Edouk) – Jurić, Hamza, Kalik (od 62.Beširović), Teklić – Jakoliš (od 46.Jairo), Jradi. TRENER: Damir Burić.

Vrhunski nogometni ugođaj vratio se nakon više desetljeća u Petrinju u kup okršaju s splitskim Hajdukom koji je opravdao ulogu favorita i svladao naše seniore pogocima internacionalaca Kalika i Jaira. Atmosfera u Petrinji i na Gradskom stadionu uoči, za vrijeme i nakon današnje utakmice podsjetila je na slavne osamdesete godine prošlog stoljeća kada je naš klub igrao kvalifikacije za Drugu ligu Jugoslavije, kao i samu Drugu ligu te završnicu Kupa Jugoslavije protiv kasnijeg prvaka svijeta Crvene zvezde. To je najveći dobitak, uz besprijekornu organizaciju vrlo zahtjevne utakmice zbog dolaska oko 300 pripadnika Torcide, za Zelene i naš grad. Samo nogomet može probuditi ovakav interes, emocije i opće zadovoljstvo koje je vladalo u Petrinji zbog dolaska splitskih ‘bijelih’, ali i potajne nade da se preko Hajduka može proći u nastavak natjecanja u Kupu.  Velike pohvale idu Upravi kluba, snagama reda i svim volonterima koji su izgurali organizaciju utakmice s oko 3000 gledatelja bez ijednog incidenta i trenutka nelagode.

BESPRIJEKORNA ORGANIZACIJA: Oko 3000 gledatelja imalo je na Gradskom stadionu puni komfor vrhunskih nogometnih predstava od osiguranih mjesta na tribini do ugostiteljskih sadržaja

O odnosu snaga u samoj utakmici, koju je izravno prenosila Hrvatska nogometna televizija, puno govori izjava trenera Hajduka Damira Burića koji je nakon utakmice, među ostalim, izjavio da je očekivao puno više od svojih pulena, kao i da je Hajduk u nekoliko navrata od primljenog gola spasila, uz odličnog mladog vratara Ljubića, i sreća. Objektivni Burić nije se u ocjeni utakmice zavaravao konačnim rezultatom, potvrdio je ono što su svi vidjeli, naši seniori bili su u najbitnijim segmentima igre potpuno ravnopravan suparnik Hajduku. Istina, naš strateg Zoran Buinac odlučio se suprotstaviti ‘bijelima’ zatvorenijom formacijom, s Galonjom u veznom redu, Abramovićem u više defanzivnoj nego ofenzivnoj ulozi i Cerjakom kao jedinim, isturenim napadačom. Nedostatak priključivanja Cerjaku, koji je ostao odsječen po oduzetoj lopti, bio je jedini, ali vrlo bitan nedostatak u igri naših seniora kako bi se Hajduk stavio na značajnija iskušenja prije same završnice utakmice kada su Zeleni preuzeli totalan rizik. Hajduku je prepušten posjed i lagana organizacija igre, no nisu ‘bijeli’ danas imali raspoloženog pojedinca koji bi napipao pukotine u našoj obrani. Bio je to, na neki način, tek strijelac Kalik, koji je u 32.minuti uletio iz drugog plana na ubačaj Vuškovića i pokušajem glavom prvo prisilio Kovačevića na obranu, a zatim i utrčao na odbijanac i poslao loptu u mrežu za 0:1. Zakazala je tom prilikom naša obrana prvi put na utakmici, ali to je bilo kobno. Vodstvo je Splićane učvrstilo u uvjerenju da kontroliraju zbivanja na travnjaku, pa iako su to činili u pomalo revijalnom ritmu, nije ih smetalo. Zeleni su u prvom dijelu priprijetili preko Bezića u 18.minuti koji je nakon ubačaja iz kuta glavom gađao malo iznad grede, a u 37.minuti  vratar Ljubić morao je riskirati crveni karton zaustavljajući faulom Cerjaka izvan kaznenog prostora po idealnom proigravanju Lovrića. I taj je detalj prisilio ‘majstore s mora’ na oprezniju igru prema našem golu.

ODLIČAN OTPOR ZELENIH: Lijevi bočni Splićana Dolček u naletu prema našem golu, gdje je prvi u bloku naš veznjak Ivan Lovrić

Ni u nastavku naša formacija nije gubila raspored i ravnotežu u odnosu na jalove pokušaje Hajduka da se probije u završnicu napada. Nije Splićanima išlo preko bokova gdje su Đusi i Pavlović potpomugnuti Abramovićem i Filipovićem dobro zatvorili Dolčeka i Bašića, a i u sredini je naš tercet Galonja-Špišić-Lovrić zatvorio prilaze. Ulaskom Jandrića naš napad dobio je na probojnosti i hitrini. Jandrić je u nekoliko navrata probio lijevim krilom formaciju suparnika i pokušao prizemnim ubačajima pronaći suigrače, no sigurna je i uža obrana Hajduka. Najveću prigodu Zeleni su imali u 67.minuti kada je Đusi s sedam metara iskosa prizemnim šutom prisilio Ljubića na izvrsnu obranu, a zatim je naš branič, u istoj akciji, i glavom pokušao svladati mladog vratara gostiju koji je i na to spreman.

BAKLJADA KRAJ PETRINJČICE: Torcida je popunila istočnu tribinu našeg stadiona i priredila bakljadu za južnoamerički ugođaj kraj Petrinjčice

Dobrih petnaestak minuta uoči finiša u kojem je Jairo potvrdio pobjedu Hajduka, Zeleni su pritisnuli suparnika no za poravnanje trebalo je ipak nešto više od silnog pritiska i ubačaja pred gol Ljubića. Jairo je u sudačkoj nadoknadi pokupio jedan odbijanac u prorijeđenom bloku Zelenih i iz blizine svladao Kovačevića za 0:2. Odahnuli su ‘bijeli’ i njihovi brojni navijači na petrinjskom stadionu, prolazak u nastavak završnice Kupa je osiguran. Zelenima ostaju brojne čestitke za pruženi otpor, a ljubiteljima nogometa u našem gradu lijep osjećaj da se vrhunski nogometni ugođaj vratio u grad. Na ovome se ne smije stati, nema razloga da se i prvenstveni ogledi ne igraju, možda ne u ovakvom, ali u barem približnom ambijentu. Hajduku sve najbolje u nastavku Kupa, naši seniori se okreću domaćinstvu Bistri. Bravo Zeleni! (25.9.)

SONY DSC

BRAZILAC KOBAN ZA ZELENE: Jairo (s loptom) prolazi Lovrića u pokušaju ulaska u završnicu pred naš gol

IZJAVE TRENERA BURIĆA I BUINCA NAKON UTAKMICE, PORTAL 53:
Gostujući trener Damir Burić na kraju nije krio malo razočaranje izvedbom svojih igrača: – Mislim da je Mladost odigrala jednu jako kvalitetnu dobru utakmicu, mi smo danas bili ispod naše razine, a u nekim situacijama smo imali i sreće. Ajmo reći, jedna tipična kup utakmica u koju mi nismo ušli onako kako treba i cijelu utakmicu smo bili pasivni, puno nam je trebalo da se adaptiramo na igru, tako da sam osobno jako, jako nezadovoljan. Jedino je pozitivno što smo kod kuće ostavili neke igrače koji će nam trebati u nedjelju, prošli smo jednu rundu dalje, ali puno toga ovaj puta nije bilo dobro zato što moramo zauzeti bolje pozicije, ne prilazimo svi, jednostavno moramo zauzeti pozicije za dubinu, odigrati jednostavnije bržim protokom lopte bez obzira kakav je teren i moraš se na njega adaptirati, jer kakav je nama, takav je i njima. Ovaj puta mi nismo napravili puno tih stvari, komplicirali smo previše i tako da možemo kazati da nismo zadovoljni. Prošli smo dalje, to je jedino što vrijedi, a ovo ostalo imamo puno, puno toga pričati, a s druge strane dobro je da neki vide da tako dalje ne ide, da se tako ne može igrati u prvenstvu

BITKA ZA DRUGU LIGU: Prva dionica kvalifikacija završila je na petrinjskom travnjaku bez golova, Dumbović u pokušaju pred vratima Opatije koja je suvereno čuvao iskusni Iveša

PRVA UTAKMICA KVALIFIKACIJA ZA POPUNU DRUGE HNL. Gradski stadion. Gledatelja: 1000. Sudac: Burilo (Osijek). Pomoćnici: Pejić i Babić.

Mladost 0
Đurđek – Filipović, Bezić, Crnojević, Radošević – Galonja (od 53.Korečić), Lihić (od 69.Đusi), Lovrić – Mihaljević (od 69.Hrnčević), Abramović – Dumbović (od 83.Baniček). TRENER: Zoran Buinac.

Opatija  0

Iveša – Malinić, Kurilić (od 85.Čanković), Jakičić, J.Rudan – Furijan, Lucić, Weitzer – Matulja (od 46.Lazić), Pejanović – Bogolin (od 81.Kovačević). TRENER: Zoran Bogolin.

CRVENI KARTONI: Filipović (51 – drugi žuti karton), Lucić (83. – drugi žuti karton).

PUNE TRIBINE: Sraz Zelenih i Opatije pratilo je oko 1000 ljubitelja nogometa

Zeleni će na uzvrat kvalifikacija za Drugu HNL na riječku Kantridu iduće nedjelje na megdan Opatiji bez rezultatske prednosti, ali i bez zaostatka i s velikom vjerom i samopouzdanjem nakon viđenoga danas na travnjaku Gradskog stadiona da se može napraviti podvig i ući u Drugu ligu.
Igrajući u drugom poluvremenu pola sata igre s igračem manje u polju, naši seniori bili su bolji takmac od ‘bijelih’ iz Opatije što daje temelja velikom optimizmu da se na Kantridi može napraviti rezultat koji nas vodi u viši rang natjecanja. Današnja utakmica odigrana je, kao i lanjska Kup utakmica s Hajdukom, u izvanrednom ozračju ispunjenog gledališta, Petrinja je ponovo osjetila ‘vibru’ iz vremena najvećih uspjeha u klupskoj povijesti i ulaska u Drugu ligu Jugoslavije. Da je današnji sudar kraj Petrinjčice, uz derbi Dinamo-Hajduk nogometni događaj dana u zemlji, potvrdila je nazočnost na stadionu vrha Hrvatskog nogometnog saveza predvođenog predsjednikom HNS-a Davorom Šukerom, kao i izravni prijenos na HNTV-u.
Početak utakmice potvrdio je koliko su kvalifikacije teške i nezgodne za igranje. Naši seniori ušli su s velikom željom i pritiskom prema posljednjoj trećini terena, no ostavljen je veliki prostor na našoj polovici terena. Izvrsno odigrana kontra Opatije izbacila je mladog Bogolina već u 3.minuti u stopostotnu prigodu, njegov šut je s nekih dvanaest metara plasiran poluvisoko, Đurđek je na to spreman i priređuju jednu od prvih svojih velikih obrana na današnjoj utakmici. Nisu se Zeleni i gledalište ni pribrali od šoka, a u 6.minuti napadač gostiju Antonio Pejanović prvi put stupa na scenu, projurio je lijevim bokom naše obrane, uslijedio je ubačaj na peterac gdje Weitzer skreće loptu prema našem golu, ali ne dovoljno precizno. Nisu velike prigode Opatije obeshrabrile igrače u zelenoj opremi u namjeri da presingom na suparničkoj polovici diktiraju zbivanja na travnjaku. Imali su Zeleni i posjed i inicijativu, ali bez izrađenih akcija za ‘mat’ sve do 26.minute kada je Radošević na ubačaj danas izvanrednog Abramovića dva puta ‘na drugoj vratnici’ pokušao prizemnim udarcima matirati iskusnog Ivešu, ali bez uspjeha, Opatijina ‘jedinica’ najavila je sigurne obrane na današnjoj utakmici.
U jeku naleta Zelenih Filipović, danas na novoj poziciji u momčadi, je zaradio prvi žuti karton što je odmah otvorilo pitanje kako će naš ponajbolji igrač iznijeti utakmicu do kraja s prvom opomenom. Nakon eksplozivnog početka, utakmica s do odmora primirila, odluka gostujućeg trenera Bogolina da u drugo poluvrijeme uđe bez napadača Matulje, a s ‘defanzivcem’ Lazićem u sredini, najbolje oslikava koja se momčad u prvom dijelu našla u podređenom položaju.

BITKA NA SREDINI: Furijan iz Opatije u pokušaju iznošenja lopte u sredinu terena praćen našim kapetanom Lovrićem

Šok i na otvaranju nastavka, Filipović je pokušao iznuditi u solo prodoru kazneni udarac, sudac Burilo protumačio je kretnje našeg igrača kao simuliranje i kaznio ga drugim žutim kartonom i isključenjem. Trener Buinac odmah reagira uvođenjem Korečića umjesto Galonje.
Opatija je nastavila s igrom koja je više vodila računa o obrani nego o organiziranju napadačke igre oslanjajući se na izvanrednog Pejanovića koji je u 49. i 64.minuti sve pripremio za Bogolina kojeg je u obje stopostotne prilike pročitao vratar Đurđek i spasio najgore po Zelene. Onda je Pejanović u 79.minuti odlučio sve sam riješiti, tko zna koji put protutnjao je po boku, izašao na Đurđeka koji ‘skida’ još jedan zicer Opatijcima.
Ulaskom Baničeka i Hrnčevića dodatno je na snazi dobio naš napad, trener Buinac reagirao je na nevoljkost Opatija da s igračem više u polju preuzme veći rizik totalnom ofenzivom na gol Iveše. Najbliže pobjedničkom golu Zeleni su bili u 82.minuti kada je Abramović promiješao obranu Opatije i u idealnu situaciju ubacio Dumbovića čiji šut s najviše šest, sedam metara od gola ‘bijelih’ odlazi prekog gola. Minutu kasnije i Opatija ostaje s deset igrača u polju nakon isključenja Lucića. U 88.minuti Lovrić je iz slobodnjaka natjerao Ivešu na još jednu bravuroznu intervenciju. Boris Baniček sve je u prvoj minuti sudačke nadoknade sam napravio, nakon solo prodora silovito gađa bliži kut Ivešinih vratiju, ali vratar Opatije jednostavno je nesavladiv.
Dočekali su Opatijci s velikim olakšanjem posljednji zvižduk suca Burila koji je potvrdio prvoligašku sudačku reputaciju današnjim suđenjem. Zeleni su danas ostavili sve što su imali na terenu, nije to bilo dovoljno za slavlje, preostaje im sve to ponoviti na Kantridi pa što bude. Bravo Zeleni i nema predaje!!!

NOVE STOLICE: Sraz s Opatijom Gradski stadion dočekao je s novim stolicama na zapadnoj tribini koje je zauzeo i dio gostujućih navijača

OPATIJA U UZVRATU NA RIJEČKOJ KANTRIDI NADVISILA ZELENE I UŠLA U DRUGU LIGU

Uzvratna utakmica kvalifikacija za popunu Druge HNL.

Opatija – Mladost 3:1 (1:0) – Opatija se ukupnim rezultatom 3:1 plasirala u Drugu ligu

POD KROVOVIMA KANTRIDE: Bitka za Drugu ligu Opatije i Zelenih privukla je oko 1300 ljubitelja nogometa

Stadion Kantrida. Gledatelja: 1300. Sudac: Lovrić (Đakovo).
STRIJELCI: 1:0 – Weitzer (29), 1:1 – Marović (74), 2:1 – Jukičić (75), 3:1 – J.Rudan (90).
OPATIJA: Iveša – J.Rudan, Bertoša, Jukičić, Malinić – Glavaš, Furijan, Weitzer – Pejanović (od 89.Kurilić), Bogolin (od 79.T.Rudan) – Matulja (od 67.Lazić). TRENER: Zoran Bogolin.
MLADOST: Đurđek – Đusi (od 71.Marović), Bezić (od 37.Lihić), Crnojević, Radošević – Lovrić, Galonja, Korečić – Cerjak (od 71.Mihaljević), Abramović (od 46.Baniček) – Dumbović (od 71.Hrnčević). TRENER: Zoran Buinac.
Zeleni san o Drugoj ligi trajao je minutu koliko je trajao remi koji je Ivan Marović postavio u 74.minuti, pa do brzopotezne reakcije Opatije koja preko stopera Jukičića vraća prednost i trasira si put u viši rang. Trostruka zamjena koju je strateg naših seniora Zoran Buinac napravio u 71.minuti i pritisak igrača u zelenoj opremi što je nakon toga uslijedio u posljednjoj trećini travnjaka te urodio izjednačenjem, bilo je jedino razdoblje u današnjoj utakmici u kojem su se iskusni Opatijci ‘ponudili’ za eliminaciju. No, bilo bi ravno čudu da su Zeleni danas napustili travnjak Kantride slavljenički.
U prvom dijelu utakmice izabranici trenera Buinca pružili su možda i najslabiju partiju u ovoj sezoni. Ništa im nije polazilo za rukom, ponovio se grč s početka prve utakmice u Petrinji, unatoč gromoglasnoj potpori s tribina stotinjak navijača pristiglih iz Petrinje.

PODRŠKA S TRIBINA: Naši navijači na riječkoj Kantridi stvorili su petrinjski ugođaj u odsudnoj bici za Drugu ligu

Dok je Zelenima falio ponajbolji igrač Zvonimir Filipović, ‘crno-bijeli’ ušli su u utakmicu, u odnosu na prvu utakmicu, jači za Glavaša i Bertošu i to se odmah vidjelo. Glavaš je povezao redove Opatije, njegovi pasovi iza naše zadnje linije sijali su pravu paniku u obrambenom bloku Zelenih. Kod jednog takvog ubačaja Glavaša u 17.minuti Bezić je odnio skok u odsudnom duelu s mladim Matuljom, no došlo je do sudara njihovih glava, ‘Beza’ je izvukao deblji kraj s razbijenom arkadom. Odmah je Buinac poslao na zagrijavanje Lihića, Bezića su pokrpali, ali ne zadugo.
Ne može se reći da naši seniori nisu dolazili u prvom dijelu do daha, sigurnog pasa i prijenosa igre na suparničku polovicu, ali nisu uspjeli izbaciti Opatiju iz ravnoteže. Bertoša se u paru s Jukičićem pokazao puno tvrđim orahom za Dumbovićevo primanje lopte i ostavljanje za naša krila. Malinić i kapetan Rudan zatvorili su bokove, dok je Cerjak na lijevom krilu nešto i uspio probiti, Abramović je na desnoj strani bio potpuno zakočen. U 10.minuti spasila nas je stativa po šutu Matulje iz neposredne blizine. Kako se bližilo pola sata igre, počeli su Zeleni i griješiti u predaji.
Potpuno bespotrebno dobili su Opatijci slobodnjak iskosa u 29.minuti, prethodno smo ‘u otvaranju’ izgubili loptu, Weitzera je faulirao Bezić i stvorila se prilika da Opatija zaprijeti iz prekida. Uslijedio je eurogol Weitzera, imali su Zeleni i ‘živi zid’ i raspoloženog Đurđeka na golu, ali nije pomoglo, Opatija je u transu slavila vodstvo. Koliko su iskusni, Opatijci su pokazali u završnici prvog dijela, ne srljajući po drugi gol, privevši poluvrijeme kraju.

Trener Buinac na odmoru ostavlja u svlačionici Abramovića, ulazi Baniček koji je odmah unio živost u našu igru. No, opet je, na otvaranju nastavka, ‘zaiskrilo’ pred našim golom, Matulja je pobjegao zelenoj obrani, sustigao ga je Radošević, došlo je do duela nakon kojeg su domaći tražili penal, no Lovrić, koji nije bio dovoljno blizu događaja, odmahnuo je rukom. Lovrić je ‘zakasnio’ i u 63.minuti kada se Cerjak probio u šesnaesterac Opatije, došlo je do kontakta s Jakičićem, Cerjak je pao, ali Lovrić opet daje znak da se igra nastavi. Uslijedila je velika drama između 71. i 74.minute. Zeleni su poravnali nakon ubačaja Lovrića iz ‘skraćenog kornera’, tek ušli Marović izvrsno osjeća ubačaj i dotiče ‘na petercu’ loptu taman koliko je potrebno da prevari Ivešu za 1:1 i erupciju slavlja igrača, klupe i navijača Zelenih!Kantrida je u šoku. No, ne zadugo, praktički na isti način na drugoj strani pada gol, također iz slobodnjaka iskosa, oštar ubačaj Weitzera Jukičić, neometan, posprema glavom u mrežu za 2:1 i, treba li reći, razuzdano slavlje ‘crno-bijelih’ i njihove klupe. Tako je utakmica koja nije obilovala kvalitetom pružila veliku dramu. U posljednjoj četvrtini utakmice razigrao se najbolji pojedinac petrinjske utakmice Antonio Pejanović, kojeg smo u prvom dijelu jako dobro ukočili. No, u nastavaku kada smo podigli ‘linije’ prema naprijed, pogotovo Radošević koji je neumorno bušio desni bok domaće obrane, Pejanović je došao do izražaja. Pokušavali su Zeleni očajnički doći do drugog poravnanja, ali ništa nisu uspjeli napraviti. Ubacivanjem Lazića umjesto napadača Matulje, domaći strateg dodatno je učvrstio svoj obrambeni blok.U 90.minuti raspršile su se i posljednje nade u čudo pod stijenama Kantride, Toni Rudan uzdrmao je gredu projektilom s visine šesnaesterca, sve je ispratio njegov brat Josip i kapetan momčadi, i iz blizine plasirao loptu u mrežu za 3:1. Rijeka snova iz pjesme Nene Belana pokazala se kao takva za Opatiju, Zeleni su i večeras dali sve što su imali ovog časa ali to nije bilo dovoljno za nešto više od časnog i poštenog poraza.Gledajući ‘kvartet’ klubova u ovim kvalifikacijama za Drugu HNL, dalje idu klubovi s najboljim pojedincima (Opatija) i momčadi (sinjski Junak). Nije lako nijednom klubu, nijednoj momčadi u godinu dana prijeći put od četvrte do druge lige, pokazalo se to velikom preprekom i za Zelene. Svima je to bilo jasno u petrinjskom taboru nakon utakmice dok se čekao polazak autobusa i automobila za Petrinju. Morati će se sačekati neka druga prigoda kako bi se ponovio podvig kluba iz 1986. kada smo se plasirali u Drugu ligu Jugoslavije. Igrači, stručni stožer i uprava zahvaljuju svim navijačima naše Mladosti na dolasku na Kantridu i bodrenju, pokazali smo se kao pravi klub u prekrasnom auditoriju jednog od hramova hrvatskog nogometa što Kantrida nesumnjivo jest i pred kamerama Hrvatske nogometne televizije. Ne sumjamo da ćemo iz svega izaći još jači a Opatiji želimo puno sreće u drugoligaškom društvu! (19.7.)

SLAVLJE ZELENIH NA KANTRIDI NAKON IZJEDNAČUJUĆEG GOLA MAROVIĆA: U ovom trenutku bili smo drugoligaši