17.kolo 3.HNL Središte
Maksimir – Mladost 4:2 (3:1)
ZAGREB Igralište na Oboju. Bez gledatelja. Sudac: Jerbić (Velika Gorica). Pomoćnici: Zobenica i Mihalj.
STRIJELCI: 1:0 – Alili (10), 1:1 – Špišić (16), 2:1 – Alili (19), 3:1 – Pavlović (37), 4:1 – Mraković (46), 4:2 – Špišić (66).
MAKSIMIR: Javor – Bastalec, Kondres, Biškup (od 70.Musa), Bradić – Krznar, Mraković, Pavlović (od 58.Šaronja), Alili (od 70.Erjauc) – Dujmović (od 83.Musulin), Mamić (od 70.Husnjak). TRENER: Goran Vincetić.
MLADOST: Jelavić – Hamzagić, Marović, Vučak, Đusi (od 46.Baniček) – Lovrić, Lovreković, Dolovčak (od 77.Korečić) – Filipović (od 78.Petrović), Abramović – Špišić. TRENER: Ivan Kodrić.
Nakon gotovo pet mjeseci stanke zbog koronavirusa naši seniori nastavili su natjecanje u 3.HNL Središte i u proljetnoj premijeri zabilježili uvjerljiv poraz na gostovanju kod zagrebačkog Maksimira. Previše se izabranici trenera Kodrića danas ispoljili obrambenih slabosti da bi ostvarili nešto više od poraza u srazu s suparnikom koji je ulazio u izgledne prilike praktički kad god je i kako god je htio. Prebrzi su bili domaći nogometaši za našu obranu od samog početka, pa je tako u 10.minuti Alili izbjegao zaleđe i smireno matirao Jelavića za vodstvo Maksimira.
Nije dugo trajalo vodstvo domaćih, u 16.minuti Alen Lovreković je idealno proigrao Viktora Špišića koji s visine šesnaesterca znalački pogađa kut domaćih vratiju za poravnanje. Zasluženo su Zeleni izjednačili jer je golu Špišića prethodilo nekoliko njihovih osmišljenih i opasnih pohoda. Naša vezna linija dobro je kontrolirala ‘centralu’ i imala sigurniji pas od Maksimira, Abramović je bio vrlo raspoložen, a Filipović, na desnom krilu, stalna prijetnja. No, što to vrijedi kad je svaki uspješan prijenos lopte domaćih pred naš gol značio i ‘opću opasnost’ za vratara Jelavića. U 19.minuti Mraković je gotovo nasumično potkopao loptu preko našeg zadnjeg reda, opet se na pravom mjestu stvorio Alili i još jednom zatresao našu mrežu za 2:1.
U 20.minuti naši seniori opet su sve napravili kako treba za poravnanje, ali ‘ukazao’ se sudac Jerbić da malo pripomogne domaćinu. Naime, izmjenom duplog pasa s izvanrednim Špišićem Abramović se s loptom sjurio nekih tridesetak metara potpuno sam na vratara domaćih i u trenutku kada je, s nekim sedam-osam metara od gola Maksimira, zamahnuo šutirati pobrao je i njega i loptu s leđa stoper domaćih Kondres, no to za suca Jerbića nije kazneni udarac, a samim tim i crveni karton za defanzivca domaćih. Da Jerbić neće suditi kazneni udarac moglo se iščitati iz njegovog kretanja u toj situaciji. Naime, iako vrlo pokretljiv, velikogorički sudac odjednom je usporio kada je Abramović krenuo na gol Maksimira i iz poprilične daljine ‘procijenio’ da to nije kazneni udarac.
Da je svjestan kako je oštetio gostujuću momčad, Jerbić je zorno pokazao u 66.minuti kada nije dosudio prekršaj Abramovića na domaćem stoperu Biškupu i ‘pustio’ akciju iz koje je Špišić svojim drugim golom na utakmici smanjio prednost Maksimira. No, lako je bilo tada oštetiti domaćine jer je do tada Maksimir ostvario prednost od 4:1. Prvo je u 37.minuti Pavlović kaznio niz pogrešaka u našoj uži obrani za vodstvo ‘bijelih’ od 3:1, a onda je na otvaranju nastavka Mraković, kao na treningu, primio ubačaj na vrhu šesnaesterca naših seniora i mirno pospremio loptu u kut nemoćnog Jelavića za 4:1. U posljednjih 20 minuta utakmice, suočivši se s smanjenjem vodstva, Maksimir je dodao gas i stvorio nekoliko stopostotnih prigoda koje je bravurozno ‘poskidao’ naš vratar Jelavić. U 69.minuti Mamić se, izašavaši sam na Jelavića, išao poigravati s našim vratarem koji je to znalački osujetio, a zatim, kada su napadači Maksimira i htjeli poentirati jednostavnim rješenjima, Jelavić se iskazao odličnim obranama.
Sve u svemu, nogometno poslijepodne naših seniora za brzi zaborav. Maksimir je pokazao da i nakon promjene na trenerskoj klupi (možda i najboljeg trenera u ligi Ratka Ninkovića zamijenio je Goran Vincetić) ima itekako kvalitete i poleta za ‘rušenje’ suparnika na svome igralištu s umjetnom travom.