SAMOBORSKI OGLED: Dolovčak i Ćavar u duelu s napadačem Samobora

PORAZ U SAMOBORU, PRVOLIGAŠ IDUĆI TEST ZELENIH

U nastavku priprema za start nove sezone 3.HNL Središte naši seniori jučer su odradili gostovanje kod Samobora, člana 4.HNL Središte. Domaći su bili bolji i slavili pobjedu 2:1 pred pedesetak gledatelja na samoborskom Gradskom stadionu golovima Mohača iz kaznenog udarca u 49.minuti i Čerkeza u 68.minuti. Strateg Zelenih Boris Perković opet je testirao mogućnosti niza igrača koji nisu nosili dres našeg kluba u prošloj sezoni pa je rezultat bio donekle u drugom planu. No, Perković zasigurno nije mogao biti zadovoljan izdanjem svojih igrača u drugom poluvremenu kada je vrućina popustila pa se moglo koliko-toliko trčati i osvajati prostor na odlično pripremljenom travnjaku. Samobor je i u prvom dijelu u nekoliko navrata ‘zaposlio’ našeg vratara Jelavića, a u nastavku je brzo i kvalitetno ulazio u završnicu napadačkih akcija. Trener domaćih Stjepan Bašić, znani stručnjak iz ovog dijela Zagrebačke županije, očito stvara momčad koja će imati jednu od glavnih uloga u prvenstvu 4.HNL Središte. Zelene, nakon samoborskog poraza i pobjede u prethodnom testu, u srazu s Topuskim (6:0) u Petrinji, u utorak, 17.kolovoza čeka dosada najteži test u pripremama, jer na naš Gradski stadion stiže Hrvatski Dragovoljac koji se ove sezone vratio u Prvu HNL. Početak sraza s Dragovoljcem je u 18 sati.