Lukavec – Mladost 2:1 (1:0)

12.kolo 3.NL Centar

VELIKA GORICA Igralište Lukavca. Gledatelja: 150. Sudac: Kordić. Pomoćnici: Jović i Čabraja (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 1:0 – Radović (11), 2:0 – Cimeša (58), 2:1 – Handanović (62).

LUKAVEC: Anić – Marijan Grdenić, Vukman, Marko Grdenić (od 46.Povoljnak), Gucić (od 46.Cimeša) – Banić, Zenko, Rosandić (od 59.Humeljak), Rašić – Grozdek, Radović (od 77.Vidaković). TRENER: Veljko Đomlija.
MLADOST: Gugec – Knežević, Marović, Vranić – Dolovčak, I.Šipuš (od 59.Miočinović), Lovrić, Handanović, Čajani (od 54.Alapić) – Perić (od 46.Horvatin), Đurić (od 87.Žužić). TRENER: Milan Matanović.

Zeleni su u Lukavcu nastavili ‘crnu’ seriju poraza na gostovanjima ove jeseni, propustivši i ovom prilikom niz izglednih prigoda za bodovni plijen. Odsudnom se pokazala stopostotna prilika Ivice Alapića u 87.minuti, koja je bila najizglednija za postizanje gola, ali i izvrsno odigrana akcija. Raspoloženi Handanović, nakon serije pasova igrača u zelenim dresovima, ‘servirao’ je potpuno samom Alapiću loptu na ulasku u šesnaesterac Lukavca, naš napadač odlučio se na šut poluvisoko u bliži kut što vratar domaćih efektno brani i odbija u korner. Alapić je svojim ulaskom u igru u 54.minuti unio veliku živost i probojnost u napad Zelenih, a sudjelovao je i kod Handanovićevog gola u 62.minuti. Nakon što je Alapić probio desni bok domaće obrane i centrirao na Đurića, Đurić se odlučio na povratnu loptu za Handanovića čiji šut s vrha šesnaesterca i ‘češanja’ o blok domaćih ipak završava u mreži na radost tridesetak navijača Zelenih na igralištu u Lukavcu. Handanovićem golom okončan je buran početak drugog dijela. Domaći trener očito je na poluvremenu naredio ofenzivu na naš gol, redali su se opasni pohodi igrača u crnim dresovima, a u 51.minuti spasila nas je i prečka nakon pokušaja Grozdeka iz blizine. Ipak, u 58.minuti nije bilo spasa Zelenima koji su prvih petnaest minuta nastavka potpuno potisnuti. U gužvi koja se stvorila po ubačaju iz kornera Cimeša je praktički s dva, tri metra gurnuo loptu u gol za vodstvo domaćih 2:0. Uslijedila je nakon toga inicijativa naših seniora koja je urodila smanjenjem prednosti domaćih, ali i ne i poravnjanjem. U prvom dijelu, bez obzira na rano vodstvo Lukavca, Zeleni su bili momčad s većim posjedom lopte, točnijim pasom i opasnijom završnicom akcija. Lovrić je u otvaranju utakmice pogodio stativu, a nakon Handanovićeg pokušaja i obrane vratara Anića Đurić iz neposredne blizine gađa preko gola. Da je Lukavec u prvom dijelu bio u podređenom položaju svjedoči dvostruka zamjena u njihovim redovima na poluvremenu. No, što to vrijedi, ponovo su ove jeseni naši seniori na gostovanjima ostali praznih ruku, unatoč dobroj igri u polju i nizu izglednih prilika. Valjda će i izabranike trenera Matanovića negdje krenuti.