Samobor – Mladost 2:2 (0:1)

27.kolo 3.NL Centar
SAMOBOR Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sutkinja: Šegota. Pomoćnice: Brozović (obje iz Zagreba) i Katušić (Gradec).

STRIJELCI: 0:1 – Alapić (44), 0:2 – Alapić (48), 1:2 – Kulenović (78), 2:2 – Frković (84).

SAMOBOR: Klemenčić – Karković, Ašanin, Vujić, K.Regović (od 61.Čerkez) – A.Regović, Guliš, Mršić (od 76.Frković), Mamić (od 46.Krajačić) – Brdek (od 46.Zelenika), Kulenović. TRENER: Dražen Bobinec.

MLADOST: Gugec – Baniček, Vranić, Marović, Cerovski – Lovrić, Pipalović, Handanović, Perić (od 69.Filipović) – Kožić, Alapić (od 90.D.Šipuš). TRENER: Ivica Vidović.

U odličnoj nogometnoj predstavi Samobor i naši seniori podijelili su bodove, iako je na semaforu samoborskog gradskog stadiona u 78.minuti ‘svijetlilo’ 0:2. Iz takvog kretanja rezultata moglo bi se zaključiti da su Zeleni ‘prokockali’ dva boda, no poštenije bi bilo reći da je Samobor furioznom završnicom izborio bod. Da su se izabranici trenera Vidovića napunili samopouzdanjem nakon visoke prvenstvene pobjede u prošlom kolu nad Maksimirom i kanonadom u tjednu u čevrtzavršnici Županijskog kupa (pobjeda 10:0 nad Slavoncem u Lipovljanima), pokazao je već početak utakmice u Samoboru. Presingom, a nakon oduzimanja lopte sigurnim pasom i prijenosom igre pred gol suparnika, Zeleni su u prvih 15 minuta potpuno nadigrali domaćina propustivši u 9.minuti izglednu priliku kada je raspoloženi Alapić glavom zahvatio loptu iz blizine po ubačaju Handanovića, no lopta odlazi pokraj vratnice i već svladanog vratara Klemenčića. U drugom dijelu prvog poluvremena domaći su uspostavili ravnotežu na travnjaku i preko Kulenovića u 29.minuti došli nadomak vodstvu, kada je napadač domaćih skrenuo loptu nakon ubačaja Guliša u lijevi gornji kut vratiju Zelenih, no Gugec sjajnom obranom sprječava najgore po svoju momčad. U smiraju prvog dijela visoko postavljena obrana domaćih izigrana je proigravanjem Lovrića za Alapića, naš napadač sjurio se na gol ‘plavih’ a zatim odmjerenim šutem poslao loptu poluvisoko u nebranjeni dio gola Samobora za 0:1 i veliko slavlje Zelenih. S tim rezultatom otišlo se na odmor u kojem trener domaćih Bobinec u svlačionici ostavlja Brdeka i Mamića, a ulaze Zelenika i Krajačić koji će u nastavku davati ton brojnim pohodima domaćih na gol Gugeca. Na otvaranju nastavka našim seniorima isplatila se upornost u osvajanju izbačene lopte iz kaznenog prostora Samobora, nekako su je vratili prema slobodnom Alapiću, ‘Iva’ se sjurio lijevim krilom i snažnim udarcem iz dubine šesnaesterca pogodio suprotni kut vratiju domaćih za 0:2. Kao da se ništa nije dogodilo, Samobor je krenuo zacrtanim ‘dupliranjem’ bokova probijati našu obranu i u tome imao puno uspjeha. U 56.minuti morao je Gugec istrčati na dijagonalu upućenu k domaćim napadačima, promašio je loptu, a Kulenović ne uspijeva pogoditi prazan gol s nekih tridesetak metara. Izborili su domaći u tom razdoblju i nekoliko kornera nakon kojih je naša obrana također bila na teškim iskušenjima. Kao plod velikog pritiska ‘plavih’ došao je gol Kulenovića u 78.minuti, kada naša obrana nije uspjela izbaciti loptu u polje po stvorenoj gužvi ‘na petercu’, lopta se odbila do napadača Samobora koji pogađa kut nemoćnog Gugeca. Kao što je pao prvi, tako je pao i drugi gol domaćih u 84.minuti, s tom razlikom što se Frkoviću stvorenoj gužvi po ubačaju iz kuta našao unutar ‘peterca’ i gurnuo loptu u mrežu za 2:2.

Do kraja nisu više Samoborci imali snage potpuno preokrenuti rezultat, ali zato se Luka Kožić u sudačkoj nadoknadi našao u prilici pogoditi napuštena vrata Samobora po istrčavanju Klemenčiča, no pokušaj našeg napadača odlazi preko gola. Sve u svemu, uzbudljiva i dobrim napadačkim akcijama s obje strane ispunjena utakmica kojom su Zeleni nastavili niz od tri utakmice bez poraza. Bez obzira na propuštenu priliku za tri boda, izabranici trenera Vidovića nakon viđenoga imaju razloga za naglašeni optimizam uoči idućih prvenstvenih ispita, a prvi je na rasporedu u srijedu kada na Gradski stadion stižu zagrebačke Ponikve.