ZAGREB Igralište na Oboju. Gledatelja: 50. Sutkinja: Bolić (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0 – Petković (72), 2:0 – Navrotskyi (88), 3:0 – Mraković (90).
MAKSIMIR: Kezerić – Ljuboja, Kondres, Vidović, Božić – Krznar (od 87.Ivković), Mamić (od 57.Mraković), Gašparac, Soldić (od 87.Nasri) – Starčić (od 57.Petković), Abramović (od 57.Navrotskyi). TRENER: Zoran Santrač.
MLADOST: Rozić – Dolovčak (od 88.Papić), Pavić, Korečić – Jolić (od 76.Gršić), Lovrić, Thaci (od 76.Ćavar), Godić, Smakiqi – Balen, Đusi (od 73.Marelja). TRENER: Boris Perković.
Tradiciju visokih poraza na zagrebačkom Oboju naši seniori nastavili su danas nastupivši bez niza standardnih prvotimaca. Jasno je da sraz s Ponikvama na Gradskom stadionu u srijedu, u 25.kolu ima prioritet kad je u pitanju raspored snaga i mogućnosti, pa je trener Perković danas htio izbjeći kartone i ozlijede uoči možda i odlučne utakmice za ostanak u ligi. Konačni rezultat sraza na Oboju odaje dojam da su domaći lako došli do bodova, no nije bilo tako. Sve do 72.minute Zeleni, danas u crvenoj opremi, odlučnom, odgovornom i pokretljivom obranom odolijevali su terenskoj inicijativi Maksimira i činilo se da bi mogli do vrijednog boda. No,sve što su gradili gotovo tri četvrtine utakmice naši seniori prosuli su u 72.minuti. Na jedan od brojnih ubačaja domaćih s desnog krila Jolić na suprotnoj strani reagira početnički i umjesto ‘istovara’ ide primiriti loptu koja mu bježi, domaći napadač Petković je spreman za taj poklon i lako trese mrežu praktično s ‘peterca’ za 1:0. Veliko je olakšanje nastalo u domaćim redovima, počeli su izabranici trenera Santrača nizati opasne pohode pred našim golom. Strateg Zelenih u 76.minuti donosi odluku da prebaci Korečića u napad, i s ušlim Mareljom i Balenom posloži napadački tercet i pokuša doći do izjednačenja. Tek što su Zeleni počeli organizirati pokušaje na gol Maksimira u novoj formaciji sve se raspalo jer je u 85.minuti Petković teže ozlijedio Svena Dolovčaka koji je morao napustiti igru. No, sutkinja Bolić tek je na intervenciju naših igrača i kada se vidjelo da je Dolovčak nastradao, uopće dosudila prekršaj i isključila Petkovića. Najglasniji u prigovorima za previd sutkinje bio je Korečić i zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton. Zaista nesvakidašnja situacija. U igri ’10 na 10′ Maksimir je bio ubojitiji, prvo je Navrotskyi s visine šesnaesterca probio prizemnim šutem Rozića za 2:0, a u sudačkoj nadoknadi Mraković je realizirao brzu i točnu kombinaciju Maksimira za 3:0. Šteta što jako dobro izdanje naših seniora u prvom i dobrom dijelu drugog poluvremena nije nagrađeno bodom, ali Maksimir je kažnjavanjem suparnika i za najsitniji propust u reakciji i pokrivanju prostora pokazao zašto je jedna od vodećih momčadi lige. S obzirom na ozljedu Dolovčaka i isključenje Korečića nije uspio plan Zelenih da gostovanje na Oboju prođu s što manje posljedica, ali tako je to u sportu, ne može se sve predvidjeti i izbjeći. Unatoč tome što su nakon dvije uzastopne proljetne pobjede (Lučko, Gaj) naši seniori danas ubilježili poraz, opet se kod njih vidio napredak u igri u odnosu na jesenski dio prvenstva pa s puno optimizma dočekujemo okršaj s Ponikvama u Petrinji. Idemo Zeleni po treću proljetnu prvenstvenu pobjedu!