ZELENI ŠOKIRALI LUČKO I OSTVARILI PRVU POBJEDU U GOSTIMA OVE SEZONE:
ZAGREB SC Lučko. Gledatelja: 150. Sutkinja: Kederov (Zagreb). Pomoćnici: Matić i Mrkoci.
STRIJELAC: 0:1 – Hrnčević (60).
LUČKO: Jovičević – Džemaili (od 80.Grgić), Jazvić, Štimac, Puntar – Pavlak, Piškor (od 68.Dianežević), Hrs (od 68.Bubnić), Kelava – Čičković, Brekalo. TRENER: Velimir Čarapina.
MLADOST: Gugec – D.Šipuš, Vranić, Cerovski – Baniček, Lovrić, Handanović, Miočinović (od 45.Pipalović), Perić (od 90.I.Davorija) – Kožić, Hrnčević (od 87.Tepić). TRENER: Ivica Vidović.
U srazu s drugoplasiranim sastavom lige na njegovu stadionu, naši seniori ostvarili su prvu pobjedu u gostima ove sezone golom Antonija Hrnčevića u 60.minuti. Trenutak odluke dogodio se nakon Perićevog ‘presijecanja’ dijagonale u pokušaju organizacije napada Lučkog i proigravanja raspoloženog Kožića koji je idealno ‘podvalio’ loptu za Hrnčevića, uslijedio je ‘Hrnin’ izlazak na vratara domaćih Jovičevića i precizan šut poluvisoko u nebranjeni dio mreže za 0:1 i veliko slavlje igrača, klupe i dvadesetak navijača Zelenih na stadionu SC Lučko. Drugi trenutak odluke dogodio se u 44.minuti kada je Lučko u jeku pritiska na naša vrata izborilo kazneni udarac. Napadač ‘bijelih’ Brekalo preuzeo je odgovornost, šutirao s ‘kreča’ u donji lijevi kut no izvanredni Patrik Gugec brani šut Brekala, i to tako da odbija loptu van igre i domašaja utrčalih domaćih igrača. Golom Hrnčevića i obranom Gugeca Zeleni su nagradili sami sebe za više od 90 minuta bespoštedne borbe, visoke koncentracije i disciplinirane igre u polju. Teško se sjetiti kada je momčad u zelenoj opremi na jednom gostovanju djelovala toliko zrelo i koncentrirano u branjenju svog gola i pokrivanju posljednje trećine terena i nagrada je došla u vidu tri boda. Lučko je nizom opasnih pohoda na naš gol pokazalo zašto je drugoplasirana momčad u ligi. U prvom dijelu nije naša obrana imala rješenja za uspješna ubacivanja Puntara i Kelave iz ‘drugog plana’, ali dvojica tjelesno moćnih i poduzetnih veznjaka Lučkog nisu imali preciznosti u završnici akcija proigrati ili šutem završiti obećavajuće akcije. Pretežiti dio prvog poluvremena prošao je u izmjeni pokušaja na sredini terena obje momčadi da se spoji nekoliko pasova i izigra protivnički blok, u čemu su više uspjeha imali ‘bijeli’ dok su naši seniori najveći dio energije potrošili na obranu svog gola u čemu su i uspjeli pa se na odmor otišlo bez golova. U nastavku Lučko je ‘diglo linije’, napadački tandem Brekalo-Čičković počeo je više tražiti loptu i ugrožavati vrata danas besprijekornog Gugeca. Domaći su dodatni pritisak načinili ubacivanjem raspoloženih Dianeževića i Grgića. Opet su puno poteškoća ‘bijeli’ radili desnom boku naše obrane. No, riskantnija igra domaćih otvorila je dosta prostora za kontre našim seniorima. U smiraju utakmice Kožić je opet idealnim dodavanjem uposlio Davoriju u stopostotnoj prilici, no šut Davorije odlazi preko istrčalog vratara Jovičevića ali i pokraj gola. Imao je i Kožić u 88.minuti izglednu priliku, opet u kontri odlučio se sam okončati akciju no plasirana lopta odlazi poluvisoko kraj gola. Lučko je najopasnije prijetilo između 73. i 80.minute kada je u nekoliko navrata lopta upućena na gol Gugec i odbijena od bloka Zelenih ‘šetala’ po našem petercu, ali uvijek se po odbijancu najbrži na lopti bili igrači u zelenoj opremi. Dočekali su Zeleni uzdignutih ruku kraj utakmice i u pobjedničkom zagrljaju, malo se tko tome nadao prije gostovanja favoriziranom domaćinu i imajući u vidu da su danas nastupili, neđu ostalim, bez iskusnog Marovića i ozlijeđenog Alapića koji su bili na tribinama SC Lučko. Velike čestitke igračima i treneru Vidoviću na tri osvojena boda i odlučnoj borbi danas na stadionu Lučkog!
U OSTALIM UTAKMICAMA 21.KOLA: Maksimir – Dinamo (OO) 2:1, Ravnice – Samobor 1:2, Karlovac – Gaj 1:0, Segesta – Trešnjevka 1:0, Vrbovec – HAŠK 0:1 i Vrapče – Lukavec 4:0. Sutra igraju Sava Strmec – Kurilovec i Bistra – Ponikve.
TABLICA: 1. Karlovac 51, 2. Lučko 42, 3. Maksimir 40, 4. Vrapče 39, 5. Samobor 38, 6. Trešnjevka 32…..11. Mladost 23 (-1), 12. HAŠK 22, 13. Lukavec 21 (-1), 14. Bistra 21 (-1), 15. Ravnice 21, 16. Dinamo (OO) 20, 17. Vrbovec 17 i 18. Sava Strmec 14 (-2).