Mladost – Tigar 3:1 (2:0)
7.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 200. Sudac: Petrunić (Zagradci). Pomoćnici: Jurčević i Žižak.
STRIJELCI: 1:0 – Horvatin (5), 2:0 – Horvatin (38), 2:1 – Miklić (83), 3:1 – Antonić (90).
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Kos (od 82.Gulin), Knežević – Lovrić, Vučak, Papić (od 56.Dolovčak) – Bičanić (od 82.Bušić), Žužić (od 56.Baniček) – Horvatin (od 66.Antonić). TRENER: Ivica Vidović.

TIGAR: Razum – Višić, Držić (od 46.Krišto), Kegelj, Knežević (od 46.Kenda) – Matošević, Zenko, Perković (od 46.Brujić), Savić – Rašić (od 66.Vukelić), Miklić. TRENER: Ratko Ninković.

Zeleni su danas u srazu s gostima iz Svete Nedelje gotovo preslikali izvanredno izdanje iz 5.kola u okršaju s Kurilovcem i ostvarili četvrtu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Razlika u odnosu na trijumf nad Kurilovcem jedino je to što su danas izabranici trenera Vidovića razmontirali suparnika u prvom, dok su u srazu s Kurilovcem izdominirali u drugom dijelu. Uraganski ulazak Zelenih u utakmicu, s pritiskom na zadnju liniju gostiju, bespoštednim duelima i brzim prijenosom lopte na Bičanića, Žužića i Horvatina u napadu donio je vodstvo već u 5.minuti. Bičanić je idealno centrirao s desnog krila na ‘peterac’ Tigra, Horvatinu je preostalo samo skočiti i uputiti glavom loptu pokraj nemoćnog Razuma za 1:0 i erupciju slavlja na dobro popunjenom ‘zapadu’ Gradskog stadiona. Bilo je na tribini i više desetak gostujućih navijača koji su u 17.minuti umalo doživjeli novi šok. Papić je izvrsnim pasem izbacio Horvatina u stopostotnu priliku, napadač Zelenih u ‘susretu oči u oči’ s vratarem gostiju cilja u bliži kut, pogađa stativu, ali je opet prvi na ‘odbijancu’, ali loše prihvaća loptu i ‘zicer’ odlazi u nepovrat. Tigar se nakon velike inicijative Zelenih odlučio u drugoj polovici prvog dijela na oprezniji pristup, veznjaci gostiju Matošević i Zenko pokušavaju organizirati napade duboko u polovici svoje momčadi, blok Zelenih siguran je u kontroli lopte i prostora, pa utakmica ulazi u mirniji tok. Sve do posljednjih desetak minuta, kada prvo Miklić, u 34.minuti, ulijeće u ‘zicer’ za Tigar, ali se suočio s sigurnim Gugecom koji brani pokušaj napadača gostiju iz blizine. U 38.minuti, na drugoj strani, Horvatin je sprintom na zadnju liniju gostiju iznudio loptu, zakoračio u šesnaesterac i snažnim šutem iskosa gađao bliži kut, opet je lopta upućena od našeg napadača ‘liznula’ stativu ali se ovog puta odbila u gol za 2:0 naših seniora. Do odmora Zeleni su bez većih peripetija iskontrolirali vodstvo, a trener gostiju u poluvremenu radi trostruku zamjenu što najbolje govori u kakvom izdanju su njegovi igrači odradili prvi dio. Poduzeo je Tigar na otvaranju nastavka inicijativu i pohode prema golu Zelenih, ali nije uspio staviti na iskušenja užu obranu naših seniora. Trener Vidović osvježava momčad i sredinom drugog dijela uspostavlja ravnotežu u posjedu i izlascima pred suparnička vrata. U 83.minuti Miklić je kaznio neodlučnost u našoj obrani u raščišćavanju ubačaja pred gol Gugeca i iz blizine poslao loptu u gol za smanjenje vodstva Zelenih. Ipak u sudačkoj nadoknadi mladi Antonić izveo je pravu majstoriju za vodstvo od 3:1. Napadač Zelenih prvo je povukao sprint s loptom na centru, pretrčao zadnju liniju gostiju a onda lobom prebacio istrčalog Razuma za gol i pravu euforiju na Gradskom stadionu. Ubrzo je sudac Petrunić odsvirao kraj ove izvrsne nogometne predstave i izdanja naših seniora u čijim redovima nije bilo slabog mjesta. Čestitke igračima i treneru Vidoviću i zahvala na još jednom nogometnom užitku koji su nam priredili ove jeseni!