Pretkolo Supersport Hrvatskog nogometnog kupa.
PULA Igralište Banjola. Gledatelja: 150. Sudac: Slišković (Zagreb).

STRIJELAC: 1:0 – Antanasković (51), 2:0 – Antanasković (62).
BANJOLE: Tepšić – Vuica, Ćosić, Hodža, Ivanošić – Dadić, Hairlahović, Miškulin (od 56.Floridan), Kamenicki (od 68. Rotar)– Antanasković, Vujičić (od 56.Posavec). TRENER: Dragan Tomić.

MLADOST: Gugec – Vranić, Vučak, Knežević (od 66.Bušić)– Horvatin, Lovrić, Dolovčak (od 66.Kos), Papić, Miočinović – Baniček (od 55.Perić), Žužić (od 55.Antonić). TRENER. Ivica Vidović.

U prvoj službenoj utakmici u novoj sezoni naši seniori poraženi su Puli od trećeligaša Zapada Banjola u pretkolu Kupa i tako propustili priliku zaigrati s nekim od naših najvećih klubova u 1.kolu ovog natjecanja. Puno je nepoznanica bilo uoči današnjeg dvoboja što se može očekivati od Zelenih u srazu s Banjolama, a nakon viđenoga može se slobodno kazati da su izabranici trenera Vidovića imali suparnika po mjeri preko kojeg su bez neke velike igre mogli nastaviti natjecanju u Kupu. Što nisu, sami su si krivi jer su 43. i 46.minuti, kod stanja 0:0, propustili stopostotne prilike. U 43.minuti, u smiraju prvog dijela u kojem ni jedna ni druga momčad nisu uspjele uspostaviti premoć u polju i niz uspjelih napadačkih pohoda, Lovrić je u solo prodoru sve pripremio za Papića koji s lijeve strane napada izvrsno osjeća prostor i ulazi pred vratara domaćih u ‘zicer’, uslijedio je malo oklijevanje našeg napadača prije šuta koji odsjeda u bloku stopera Hodže. Četiri minute prije prilike Papića i Dolovčak je mogao dovesti Zelene u vodstvo, nakon ubačaja Papića naš veznjak je glavom gađao pod gredu gdje je vratar Tepšić bio pravodoban u intervenciji i izbio loptu u korner. Na otvaranju nastavka Žužić je pritiskom na Hodžu izborio veliku pogrešku stopera domaćih i pokupio loptu, Tepšić pravovremeno napušta vrata i u susretu ‘oči u oči’ s Žužićem izvlači pobjedu bravuroznom obranom. Tada u igri naših seniora nastupa toliko puta prošle sezone viđeni pad u igri, pogotovo u obrani što iskusni domaćini ne propuštaju kazniti. Teško je i izbrojiti pogreške u postavljanju i reakciji naše obrane u 51.minuti kada se Vujčić probio u naš šesnaesterac, odigrali su ‘žuto-crni’ i nekoliko dodavanja na ‘petercu’ pokraj skamenjene obrane Zelenih prije nego što je Antanasković pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih. Probudio se nakon toga napadački potencijal domaćih, Gugec je spašavao u susretima ‘oči u oči’ s napadačima ‘žuto-crnih’ ali ništa nije mogao u 62.minuti. Na ubačaj Hairlahovića Hodža je neometan u našem šesnaestercu spustio loptu na ‘volej’ Antanaskovića koji odsjeda pod prečkom nemoćnog Gugeca za 2:0. Iako su do kraja Zeleni imali i gredu preko Horvatina u 79.minuti dojam je da su Banjole bez većih peripetija mirno priveli pobjedu kraju. Pokušao je trener Vidović s pet izmjena promijeniti odnos snaga na travnjaku ali bez efekta. Zeleni danas nisu razočarali, naprotiv, ali ovakve prilike za napraviti pomak u kup natjecanju valja koristiti, tko zna kada će se ukazati slična.