Mladost – Sava Strmec 2:2 (1:0)

15.kolo 3.NL Centar

GRADSKI STADION Gledatelja: 150. Sudac: Kokot (Vrbovec). Pomoćnici: Mazal i Kupres.

STRIJELCI: 1:0 – Handanović (30), 2:0 – I.Šipuš (60), 2:1 – Kovač (70), 2:2 – Krišto (71).

MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Vučak, Miočinović (od 76.Cerjak) – Lovrić, I.Šipuš, Handanović, Čajani (od 63.D.Šipuš) – Perić (od 63.Dolovčak), Alapić (od 90.Žužić). TRENER: Milan Matanović.

SAVA: Đurđek – Marić, Krišto, Suljić (od 69.Eto), Grofelnik (od 46.Nakić) – Brkić (od 76.Bakula), Mubarak, Kovač, Šintić (od 69.Sečenj) – Horvatinec (od 46.Plojović-Beriš), Kovačić. TRENER: – .

Prokockavši prednost od dva gola u srazu s Savom Strmec, naši seniori ispustili su i dva važna boda u nastojanju da turbulentnu jesen završe u kakvom-takvom pozitivnom ozračju. Gosti iz Strmca Samoborskog pokazali su se kao čvrsta momčad čija igra ima ‘glavu i rep’, i kao takva pretvrd orah za Zelene u ovome trenutku. Pola sata prije kraja utakmice, doduše, činilo se kako će bodovi ostati kraj Petrinjčice. Izvrsnu kombinaciju Miočinovića i Perića u 60.minuti po desnom krilu našeg napada ispratio je danas ponajbolji pojedinac u zelenoj opremi Ivan Šipuš i odmjerenim šutem na ulasku u šesnaestarac matirao vratara Đurđeka, koji je ne tako davno uspješno branio boje našeg kluba, za 2:0. S druge strane, drugi gol Zelenih došao je u razdoblju poduzetnije i agresivnije igre gostiju koji su nakon ulaska Plojovića-Beriše i Nakića na poluvremenu dobili na prodornosti i organizaciji igre. U prvom dijelu lagana inicijativa izabranika trenera Matanovića okrunjena je eurogolom Anesa Handanovića u 30.minuti. Handanović je loptu ubačenu iz auta zahvatio snažnim šutem s dvadesetak metara, Đurđek je mogao samo pogledom ispratiti loptu koja je odsjela pod prečkom za vodstvo Zelenih. Bio je to ujedno i najzanimljiviji detalj prvog poluvremena koje nije obilovalo uspjelim akcijama s obje strane. Nakon opisanog uvoda u drugi dio, Zelenima se, pri vodstvu od 2:0, na neki način ponovio ‘black-out’ s gostovanja kod Maksimira u 11.kolu, s tom razlikom što su naši seniori tada u nekoliko minuta primili tri, a danas dva gola. Pritom, nisu igrači u zelenoj opremi imali ni sreće. U 70.minuti, Kovačev pokušaj ubačaja praktički s korner linije okrznuo je Vranića tako da je lopta dobila putanju neuhvatljivu za Gugeca koji je stajao na golu tamo gdje treba stajati, pa je naš vratar, kao i Đurđek u 30.minuti, mogao samo pogledom ispratiti loptu koja odsjeda u golu za 2:1. Tek što se krenulo s centra gosti su, uz prekršaj na Handanoviću koji nije sviran, oteli loptu i ponovo po desnom krilu napada probili blok Zelenih, Kovač se ovaj put odlučio za centaršut koji Krišto sam-samcat na našem petercu glavom skreće u mrežu za 2:2 i kolektivni šok na Gradskom stadionu. Idućih petnaestak minuta Sava je smanjila ritam, a Zeleni su pokušavali pronaći sigurnost u pasu za kakav-takav pritisak na gol suparnika. U 79.minuti Alapić je nakon dijagonale Lovrića izbačen u stopostotnu prigodu, nije naš napadač uspio primiriti loptu na pravi način u naletu na gol Đurđeka, sustigli su ga stoperi Save, i prilika je propala tako da Alapić nije uspio ni uputiti šut na gol. O silini borbe na travnjaku svjedoči ozljeda gostujućeg veznjaka Brkića koji je morao napustiti igru u 76.minuti pomoću suigrača. U izmjeni pokušaja obje momčadi da probiju suparnički blok došlo se i do kraja utakmice koja je u cjelini mogla zadovoljiti ukus gledateljstva. No, očekivanja svih kojima je zelena boja na srcu danas su bila puno veća, pogotovo kada se zna da slijedi sama završnica polusezone s suparnicima (HAŠK, Trešnjevka) boljeg rejtinga od Save.

U OSTALIM UTAKMICAMA 15.KOLA: Trešnjevka – Dinamo (OO) 3:0, Tondach – HAŠK 3:0, Ponikve – Samobor 0:1, Kurilovec – Bistra 2:0, Lučko – Lukavec 2:2, Gaj – Zelina 3:2, Vrapče – Segesta 3:1 i Maksimir – Zagorec 2:1.

TABLICA: 1.Segesta 32, 2. Maksimir 29, 3.Vrapče 27, 4. Lukavec 27, 5. Trešnjevka 26, 6. Gaj 25….13. Samobor 18, 14. Bistra 16, 15. Mladost 14, 16. Sava Strmec 13, 17. Zelina 12 i 18. Tondach 12.