Mladost – HAŠK 3:2 (1:1)
33.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 100. Sudac: Kokot (Vrbovec). Pomoćnici: Trstenjak i Štibohar.
STRIJELCI: 1:0 – Lovrić (7-11m), 1:1 – Vujičić (22), 1:2 – Jurilj (51), 2:2 – Miočinović (66), 3:2 – Miočinović (90).
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Gulin (od 46.Knežević), Horvatin – Lovrić, Šipuš, Dolovčak (od 66.Pejaković), Miočinović (od 90.Sekulić) – Perić (od 66.Čajani), Roksa (od 46.Baniček). TRENER: Ivica Vidović.

HAŠK: Rendulić – Godić, Doljanin, Kovačić, Salopek – Stryzhak, Baturina (od 55.Randall), Bačkov (od 25.Jozić, od 71.Đurašić), Došen – Vujičić (od 71.Hemen), Jurilj (od 71.Matković). TRENER: Goran Vincetić.

CRVENI KARTON: Salopek (drugi žuti karton 90+5).

U utakmici punoj preokreta naši seniori su se pobjedom nad zagrebačkim HAŠK-om oprostili od svojih navijača za ovu sezonu ponajviše zahvaljujući energiji i upornosti Arijana Miočinovića. Veznjak Zelenih prvo je u 66.minuti eurogolom donio izjednačenje već pomalo posustaloj ‘armadi’ u zelenoj opremi, a zatim u posljednjim trenucima utakmice ispratio ubačaj Čajanija i iz blizine poslao loptu pod prečku nemoćnog vratara gostiju Rendulića za mukotrpno ostvarenih i, pokazalo se, konačnih 3:2. Malo je toga danas izabranicima trenera Vidovića polazilo za rukom u organizaciji akcija, jednostavno vidjela se iscrpljenost stožernih igrača i teško nadoknadivi izostanak i danas dijela ključnih prvotimaca poput Handanovića i Alapića. Uvod u utakmicu obećavao je puno dobroga. Marović je već u trećoj minuti na ubačaj Lovrića propustio veliku priliku, skrenuvši nedovoljno precizno loptu u vrata HAŠK-a, zatresla se mreža ali s vanjske bočne strane. U 7.minuti opet po ubačaju Lovrića Miočinović i stoper gostiju Kovačić u šesnaestercu su najbrži u reakciji, Kovačić se nespretno poslužio rukom u pokušaju kontrole lopte i sudac Kokot pokazuje na ‘kreč’. Kapetan Lovrić siguran je iz jedanaesterca za vodstvo naših seniora. Nakon toga primirila se utakmica, viđeno je i dosta pogrešaka u pasu s obje strane, a inicijativa lagano prelazi na stranu gostiju. U 22.minuti složili su gosti akciju u završnici koje je Godić centrirao na drugu vratnicu, činilo se da Vranić kontrolira ubačaj, no Vujičić ga je nadskočio i iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:1. U drugoj polovici prvog poluvremena opet su igrači u zelenoj opremi preuzeli kontrolu zbivanja na travnjaka, ali bez konkretnijeg učinka u završnici. Otvaranje nastavka pripalo je gostima, brzom izmjenom paseva na desnom krilu napada HAŠK-a u 51.minuti izbačen je Vujičić čiji je ubačaj precizan na Jurilja koji ‘s peterca’ skreće loptu u mrežu za 1:2. Nakon primljenog gola naši seniori dugo su se tražili, viđena su i dva prekida koja su ‘razlomila’ ritam utakmice. U 55.minuti zbog ozljede je travnjak morao napustiti veznjak gostiju Marin Baturina, a kasnije se ozlijedio i Đurašić koji je praktički stajajući završio utakmicu jer je strateg gostiju već izvršio sve zamjene. Ubacivanje svježih Pejakovića i Čajanija u 66.minuti strateg Zelenih ostvario je potrebnu prevagu i pritisak na protivnički gol. Posebno će se pamtiti Miočinovićev gol u 66.minuti, uhvatio je ‘Ari’ izbačenu loptu iz šesnaesterca gostiju na visini kaznenog prostora volejem koji je odsjeo u gornjem desnom kutu vratiju gostiju za erupciju slavlja na Gradskom stadionu. Prije drugog Miočinovićevog gola u 83.minuti imali su naši seniori dvije velike prilike u jednoj akciji, prvo je pokušaj Marovića iz blizine završio u bloku ‘crveno-crnih’, a zatim je Šipuš prizemnim šutom s visine šesnaesterca prisilio Rendulića na izvrsnu obranu. No, ne zadugo, obrana HAŠK-a kapitulirala je u posljednjim trenucima utakmice u kojoj su Zeleni prekinuli niz od sedam prvenstvenih utakmica bez pobjede.