Mladost – Maksimir 4:1 (2:1)
26.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 100. Sudac: Milin. Pomoćnici: Aščić i Mazal.
STRIJELCI: 1:0 – Alapić (13), 1:1 – Kondres (34 – 11m), 2:1 – Marović (37), 3:1 – Kožić (64), 4:1 – Kožić (76).

MLADOST: Gugec – Cerovski (od 77.D.Šipuš), Marović, Vranić, Baniček – Lovrić, Pipalović, Handanović, Perić (od 76. Filipović) – Kožić, Alapić (od 89.Mioković). TRENER: Ivica Vidović.

MAKSIMIR: Kezerić – Batistić (od 77.Sečen), Kondres, Rosandić (od 77.Đurasek), Večerić – Katona, Mršić (od 46.Krznar), Husnjak, Mamić (od 82.Pirš) – Glavinić (od 82.Vuksan-Ćusa), Hodak. TRENER: Zoran Santrač.

U najboljoj partiji u dosadašnjem dijelu sezone izabranici trenera Vidovića danas su deklasirali su jednu od najboljih momčadi lige i vratili se pobjedama nakon serije od četiri utakmice u kojoj se osvojili samo bod. Sve je danas u redovima Zelenih funkcioniralo besprijekorno, od uže obrane koja je sigurnim prepoznavanjem situacija i odsudnim duelima ulijevala sigurnost ostatku momčadi, preko vezne linije koja je nadvladala suparnika u središnjici do napada u kojem su briljirali Luka Kožić i Ivica Alapić. Odavno na Gradskom stadionu nije viđena takva napadačka dionica kakvu je danas odigrao Luka Kožić. U 64.minuti Kožić je primio loptu na dvadesetak metara od gola Maksimira, uslijedio je topovski šut našeg napadača pod prečku nemoćnog vratara Maksimira za povećanje vodstva Zelenih na 3:1. Jedanaest minuta kasnije Kožić je izbačen u matnu situaciju pred vratara gostiju, u pratnji su bili i stoperi Maksimira, ali bez efekta jer se Kožić na visini šesnaesterca gostiju odlučio na velemajstorski lob preko vratara Kezerića na novu eurpciju slavlja na Gradskom stadionu. Čast da ‘otključa’bravu gostiju pripala je ipak Alapiću u 13.minuti, u brzoj kombinaciji Zelenih ‘Iva’ je izbačen u otvorenu poziciju za šut u ulasku u šesnaesterac Maksimira, uslijedio je plasirani šut napadača Zelenih koji odsjeda na suprotnoj vratnici, od koje se odbija u mrežu za 1:0. Nagrađeni su Alapićevim golom naši seniori za odličan ulazak u utakmicu. Brzim i točnim pasom igrači u zelenoj opremi prenosili su igru pred gol Maksimira, a u obrambenom dijelu igre nije se dozvoljavalo gostima da razviju igre. Praktički u prvoj uspjeloj akciji u 34.minuti Maksimir dolazi do kaznenog udarca, nakon duela Mamića i Lovrića u šesnaestercu Zelenih. Iz kaznenog udarca siguran je Kondres za izjednačenje. Nije to omelo naše seniore koji nastavljaju s pohodima na gol gostiju i u 37.minuti dolaze do nove prednosti. Ubačaj iz kornera Lovrića ispratio je na ‘drugoj vratnici’ Marović i iz blizine svladao Kezerića za 2:1. Otišlo se na odmor s prednošću, ali i dojmom da će u nastavku trebati ponoviti igru iz prvog dijela ako se misli dobiti utakmicu. U otvaranju drugog dijela opet su Zeleni ti koji diktiraju odnos snaga na travnjaku nizajući opasne pohode po obje strane terena. Ipak, Maksimir je u 56.minuti u stopostotnoj prigodi, Mamić je iz solo prodora dopro do našeg gola i uputio šut koji odlazi pokraj vratnice. Zatim je uslijedio opisani ‘show’ Kožića koji je potpuno dotukao ambicije Maksimira da može danas u Petrinji napraviti nešto više. Naši seniori mirno su privukli pobjedu kraju. Velike čestitke igračima i treneru Vidoviću na današnjoj prezentaciji i pobjedi za nogometne sladokusce!

U OSTALIM DANAS ODIGRANIM UTAKMICAMA 26.KOLA:

Kurilovec – Karlovac 1:4, Dinamo (OO) – Vrbovec 3:1, Lukavec – Bistra 1:1, HAŠK – Ravnice 2:1 I Vrapče – Lučko 4:0. U nedjelju igraju Sava Strmec – Segesta i Gaj- Ponikve, dok je utakmica Trešnjevka – Samobor odgođena.