NAJAVA:

Bistra – Mladost 3:1 (1:0)

30.kolo 3.NL Centar
DONJA BISTRA Igralište SRC Bistra. Gledatelja: 100. Sudac: Ćurdo (Zagreb). Pomoćnici: Bilić i Šarić.
STRIJELCI: 1:0 – Žagmešter (19), 2:0 – Ikechukwu (63 – 11m), 2:1 – Vranić (67), 3:1 – Ikechukwu (85).
BISTRA: Maglica – Bingula (od 77.Hlup), Knezović, Brezec, Jakopić – De Moura, Žagmešter, Ljubić, Bajan (od 63.Kereša) – Šturlan, Ikechukwu (od 88.Dansou). TRENER: Srećko Mlinarić.

MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Šipuš, Miočinović (od 65.Baniček) – Lovrić (od 76.Knežević), Dolovčak, Handanović (od 46.Vlajsović), Pejaković – Roksa (od 46.Alapić), Čajani (od 46.Horvatin). TRENER: Milan Matanović.
Porazom u Bistri naši seniori produbili su krizu rezultata koja traje posljednjih pet kola bez pobjede i uz svega dva osvojena boda. Početak utakmice u koju su Zeleni ušli gotovo kompletni (izostao je stoper Gulin) nagovještavao je potpuno drugačiji rasplet. Igrači u zelenoj opremi nanizali su u prvih petnaestak minuta niz opasnih pohoda po lijevoj strani napada gdje su se Čajaniju pridodavali Vranić, Lovrić i Handanović koji se u tri navrata našao u obećavajućim pozicijama da šutom okruni akcije svoje momčadi za vodstvo. No, u sva tri navrata Handanović nije pogodio okvir gola. Domaći u uvodu utakmice rastrgane igre, s puno grešaka u dodavanjima i bez naznake da bi mogli našu obranu dovesti u iskušenja. Utakmica poprima sasvim drugačiji tok od 16.minute, kada je Nigerijac Ikechukwu prvi put pobjegao našoj obrani, našao se ‘licem u lice’ s vratarom Gugecom koji u dvije bravurozne intervencije brani šuteve napadača Bistre i ostavlja svoju mrežu sačuvanom. No, ne zadugo u 19. minuti opet je izigrana naša uža obrana, Žagmešter je osvanuo potpuno sam na ‘drugoj stativi’ i iz blizine silovito poslao loptu pod prečku za vodstvo Bistre. Nakon primljenog gola pokidali su se konci igre naših seniora, teško su dolazili do posljednje trećine travnjaka, dok se Bistra u niskom bloku rasporedila za oduzimanje lopte i kontru. U takvom odnosu snaga došlo se do poluvremena, na kojem strateg Zelenih Milan Matanović odlučuje izvršiti trostruku zamjenu, uz rošade u postavi. Miočinović je prebačen bliže golu suparnika, njegovo mjesto zauzeo je Horvatin, dok su Alapić i Vlajsović pojačali napad. Da bi nastavak mogao imati drugačiji tok od završnice prvog dijela ukazala je 48.minuta, kada Vlajsović topovskim šutem iz slobodnog udarca pogađa stativu. Nije se vratar Bistre ni pomaknuo, bio bi to eurogol Vlajsovića da je lopta išla koji centimetar desno. Nakon toga Zeleni mukotrpno grade akcije, ali bez efekta. U 57.minuti ponovo ‘žuta minuta’ napadača Bistre Ikechukwua, opet je pobjegao obrani Zelenih, opet ima dva šuta ili zicera za savladati Gugeca, ali naš vratar izlazi kao pobjednik i iz tih situacija. U 63.minuti Ikechukwu se ponovo probio u naš šesnaesterac gdje je fauliran, dosuđen je kazneni udarac za Bistru koji Nigerijac pretvara u vodstvo od 2:0. U pravi trenutak Zeleni su smanjili prednost domaćih, svega šest minuta kasnije. Opet je Vlajsović izvrsno izveo slobodnjak, pogodivši Marovića u šesnaestercu Bistre koji odigrava za Vranića čiji je udarac ‘s peterca’ dovoljno silovit za probiti vratara domaćih i to je 2:1. Umjesto da postignuti pogodak podigne energiju Zelenih u završnici utakmice, više je opasnih pohoda izvela Bistra od kojih je jedan u 85.minuti Ikechukwu okrunio pogotkom za 3:1. Unatoč uvjerljivom porazu teško se oteti dojmu da su Zeleni danas protiv suparnika koji je iskazao i dosta slabosti, mogli učiniti puno više i poboljšati bodovni konto. No, vremena za velike analize nema, u srijedu se već igra 31.kolo kada na Gradski stadion stiže Samobor.

U OSTALIM UTAKMICAMA 30.KOLA: Segesta – Lučko 1:1, Maksimir – Vrapče 1:2, Dinamo (OO) – HAŠK 2:0, Sava Strmec – Trešnjevka 1:1, Samobor – Tondach 6:0, Lukavec – Ponikve 0:0, Zelina – Kurilovec 1:2 i Zagorec – Gaj 0:0.
TABLICA: 1. Segesta 70, 2. Lučko 56 (-1), 3. Gaj 54 (-1), 4. Ponikve 48, 5. Maksimir 47, 6. Vrapče 47 (-1), 7. Lukavec 47, 8. Trešnjevka 43, 9. Zagorec 42 (-1), 10. Dinamo (OO) 41, 11. HAŠK 39, 12. Kurilovec 39 (-1), 13. Samobor 37, 14. Mladost 36 (-1), 15. Bistra 34, 16. Zelina 23, 17. Tondach 22, 18. Sava 21.