OBREŽANI DEKLASIRALI ZELENE:
Dinamo (OO) – Mladost 4:1 (2:1)
14.kolo 3.NL Centar
ODRANSKI OBREŽ Igralište SRC Krčevine. Gledatelja: 100. Sudac: Kokot (Vrbovec). Pomoćnici: Mazal i Šarić.
STRIJELCI: 1:0 – Vučić (3), 1:1 – Hrnčević (21), 2:1 – Ćorić (32 – 11m), 3:1 – Vučić (51), 4:1 – Bara (74).
DINAMO: Šolčić – Rebić (od 77.Fabijanec), Vinković, Šimić, Savičić (od 80.Mikan) – Ćorić, Batinić (od 80.Pleša), Pršir (od 46. Jurač), Kasumović – Vučić, Bara (od 77. Lee). TRENER: Tomica Pisačić.
MLADOST: Gugec (od 89.Lešić) – Tepić (od 46.Miočinović), Smakiqi, Šipuš, Kihalić – Lovrić, Pipalović, Handanović, Jandrić – Alapić, Hrnčević (od 80.Mioković). TRENER: Ivica Vidović.
I ovom prilikom bez niza standardnih prvotimaca i sa svega tri zamjene od kojih je jedna rezervni golman, naši seniori danas su bili lak zalogaj za domaću momčad koja je iz prve akcije na utakmici povela. Najjednostavnija dijagonala upućena iz zadnjeg reda ‘plavih’ na iskusnog Vučića u napadu prebacila je u 3.minuti lijevi bok naše obrane, napadač domaćih sjurio se sam na Gugeca, zaobišao ga i iskosa pogodio mrežu za 1:0. Zaredali su zatim opasni pohodi Dinama prema našim vratima, ulazili su ‘plavi’ u zadnju trećinu travnjaka kako su htjeli pa se činilo da je samo pitanje vremena kada će povisiti vodstvo. Gugec je sigurnim izlascima neutralizirao izgledne ubačaje domaćih pred gol Zelenih, obranivši i pokušaj Bare iz neposredne blizine u 16.minuti. Zatim su se domaći jednostavno ‘ugasili’, Zeleni su uspostavili kontrolu lopte i inicijativu plod koje je izjednačujući gol u 21.minuti. Tečnom izmjenom pasova izbačen je Alapić na desnom krilu napada, uslijedio je oštar ubačaj na ‘peterac’ gdje je Hrnčević najbrži na reakciji i iz blizine trese mrežu Šolčića za 1:1. Nastavili su naši seniori s dobrom organizacijom napada i prijenosom ‘igre’ pred gol suparnika, propustivši boljim završnim pasom potpuno preokrenuti rezultat. U 31.minuti Dinamo se probudio i izveo brzu akciju na raspoloženog Vučića koji je, utrčavši u šesnaesterac, izbjegao zaleđe, stigao do lopte prije Gugeca koji je u proklizavanju zakačio napadača Dinama za najstrožu kaznu. Siguran je ‘s kreča’ bio kapetan domaćih Ćorić za novo vodstvo ‘plavih’. Primirila se do odmora utakmica, oba trenera odlučila su se na poluvremenu na zamjene. Strateg Zelenih Vidović ubacio je u igru Miočinovića i podigao ‘linije’ prema suparničkom golu, davši do znanja da se želi doći barem do boda. S druge strane, trener Pisačić naredio je od prve sekunde nastavka presing na polovici Zelenih koji je odmah urodio plodom. U 51.minuti Batinić je nanizao nekoliko prepreka statičnih igrača u zelenoj opremi i, posrćući, prebacio našu obranu za nadirućeg Vučića koji je procijenio da lobom s visine šesnaesterca može nadmudriti Gugeca, lopta ipak odsjeda na gredu ali nema nikoga od igrača u zelenoj opremi da dotrči na odbijanac koji Vučić dočekuje i posprema loptu u mrežu. Bez obzira na sve hendikepe naše momčadi u ovoj utakmici, ne bi se smjele događati ovakve bezvoljne reakcije, kao kod trećeg gola domaćih koji su i nakon ‘podebljanja’ vodstva nastavili jurišati na naš gol. Bilo je samo pitanje s koliko golova razlike će na kraju Dinamo slaviti pobjedu, a razvoj događaja je donio rezultat od 4:1, iako je lako moglo biti i četiri, pet golova razlike za Dinamo. Pregazili su Obrežani u nastavku današnje utakmice naše seniore koji se okreću domaćinstvu HAŠK-u iduće subote u Petrinji.