AGONIJA ZELENIH: Treći uzastopni prvenstveni poraz naših seniora stigao je u današnjem okršaju s Maksimirom

Mladost – Maksimir 0:1 (0:0)
7.kolo 3.HNL Središte Gradski stadion. Sudac: Meić.
STRIJELAC: 0:1 – Glavinić (90).
MLADOST: Jelavić – Baniček (od 78.Saiti), Vučak, Hadžić, Dolovčak – Mašić (od 46.Korečić), Ćavar, Lovrić – Cvitanović (od 46.Balen), Amoateng – Hrnčević (od 72.Pličanić). TRENER: Boris Perković.
MAKSIMIR: Mikulić – Franceković, Kondres, M.Starčić, Rosandić – Krznar, Mraković, Božić (od 71.J.Starčić) – Mamić (od 78.Glavinić), Bastalec – Abramović. TRENER: Goran Vincetić.
Današnjim, trećim prvenstvenim porazom u nizu Zeleni su produbili rezultatsku i krizu rezultata, ali više od samog poraza boli način kako je do njega došlo. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade kada bi koncentracija u svakoj momčadi morala biti najveća, Zeleni su ‘zaspali’ na desnom boku obrane gdje se Mraković prošetao u šesnaesterac, gurnuo povratnu na Glavinića koji s visine šesnaesterca, također neometan, jakim i preciznim udarcem pogađa gornji desni kut nemoćnog Jelavića za 0:1 i veliko slavlje gostiju iz Zagreba koji danas, kao ni naši seniori, nisu oduševili igrom ali su uzeli ponuđeno i kući nose velika tri boda. Opisanoj akciji Mrakovića prethodio je čisti prekršaj na sredini igrališta gostujućeg stopera Starčića na Pličaniću, ali sudac Meić iz samo njemu znanih razloga ili čistog neznanja, nije dosudio očigledno i pustio da Maksimir silom oduzetu loptu proslijedi na bok gdje se odigrala akcija za jedini gol na utakmici koja je po svemu trebala završiti bez golova i pobjednika. Iako su obje momčadi imala razdoblja igre kada im je pas bio točniji a rješenja u igri uspjelija, u cjelini je to bila utakmica s previše pogrešaka, nesigurnosti i jalovih završnica akcija. Bilo je vidljivo da su oba takmaca izvan forme, uzdrmana slabijim ulaskom u sezonu i tankim bodovnim kontom. Kada se na sve to nadoveže i nesigurna arbitraža glavnog suca, kompletan ugođaj na Gradskom stadionu nikoga nije mogao oduševiti. Mlada momčad trenera Perkovića i u ovoj je utakmici izradila premalo ulazak u šesnaesterac suparnika da bi napravila nešto više. Nisu Zeleni pronašli rješenje za visoki presing suparnika koji se očito pripremio za današnji ogled i detektirao glavne opasnosti u Lovriću i Amoatengu oko kojih se uvijek nalazio dovoljan broj suparničkih igrača da nisu mogli izaći u slobodan prostor. Može se kazati da su u nastavku, ulaskom Balena i Korečića, Zeleni prodisali, počele su teći obećavajuće akcije prema golu suparnika, ali bez prave završnice. Stoperi Maksimira u seriji faulova nisu dopuštali Hrnčeviću i Pličaniću da zagrade loptu i pokušaju razigrati krila našeg napada. Maksimir je u regularnom toku najveću priliku za vodstvo propustio u 83.minuti kada se najbolji pojedinac na utakmici Abramović spetljao na našem petercu i traljavim šutem promašio vrata. Zeleni su najbliže golu bili u 41.minuti kada je, inače sigurna obrana Maksimira poklonila loptu Lovriću, naš kapetan zakoračio je nadomak gola i umjesto šuta se odlučio na proigravanje pa je velika prigoda propala. Nemoguće je ovom prilikom zaobići činjenicu da se današnja gruba pogreška suca na štetu naših seniora nadovezala na neke ranije sudačke previde istog predznaka, to više nije slučajno. Na ‘lijep’ način se dio sudačke zajednice odužuje ovome gradu nakon svih patnji koje je prošao, nema što. No, unatoč svim poteškoćama naša mlada momčad mora dignuti glavu i pokušati u nastavku prvenstva izaći iz krize i rezultata. Prvi idući izazov za njih je gostovanje Ponikvama u Zagrebu.