ZELENI SE OD PRVENSTVENE SEZONE OPROSTILI PORAZOM U BISTRI:
Bistra – Mladost 3:1 (1:1)
34.kolo 3.HNL SREDIŠTE
Bistra. SRC Bistra. Gledatelja: 100. Sudac: Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Aščić i Bedeniković.
STRIJELCI: 1:0 – I.Grozdek (9), 1:1 – Godić (14), 2:1 – A.Grozdek (68-11m), 3:1 – A.Grozdek (83).
BISTRA: Rihtar – Pavlović, Brezec, I.Grozdek, Vodopijak – Šinko, Fi.Lučak, Fr.Lučak (od 90.Kereša), Lovrić (od 90.Škarica) – A.Grozdek (od 89.Hlup), Šturlan. TRENER: Tadija Bekavac.
MLADOST: Jelavić – Pavić, Marović, Ćavar – Dolovčak, Lovrić, Godić, Papić (od 74.Thaci), Pavlović – Đusi, Hrnčević (od 74.Korečić). TRENER: Boris Perković.
Zeleni su se porazom u Bistri oprostili od prvenstvene sezone ovjerivši posljednje mjesto na ljestvici koje prema pravilima lige usvojenima prije prvenstva vodi u niži rang natjecanja. No, u tijeku je preslagivanje trećeligaškog natjecanja, neki prvoligaši možda završe u županijskoj ligi, tako da je sve još otvoreno kad je u pitanju sastav 3.HNL Središte u idućoj sezoni. U svakom slučaju, kad su u pitanju naši seniori, nema slučajnosti u činjenici da su završili na posljednjem mjestu. Momčad koja primi 89 golova u sezoni nema se čemu nadati osim začelja lige. Istina, bili su Zeleni sve do pretposljednjeg kola na mjestu koje jamči ostanak u ligi, no ako u posljednja dva kola ne možeš osvojiti ni boda u srazu s ekipama koje nisu vrh lige poput Vrapča i Bistre, pad je neminovan. A da se o propuštenim ‘meč loptama’ za ostanak u ligi protiv Ponikvi i Segeste na Gradskom stadionu i ne govori. Utakmica u Bistri bila je umnogome preslik nastupa Zelenih ove sezone u 3.HNL Središte. Kakav-takav ulazak u utakmicu izabranika trenera Perkovića po pitanju odgovorne i organizirane igre mogao je u 4.minuti uroditi pogotkom, Godić je bio u otvorenoj poziciji za šut na nekih desetak metara od gola Bistre, no vratar Rihtar ukrotio je pokušaj našeg veznjaka. Zatim je uslijedio poslovični pad koncentracije u našoj obrani, u 9.minuti Antun Grozdek centrirao je s desnog krila napada ‘plavih’ na drugu vratnicu gdje je Ivan Grozdek potpuno sam, neometan i udarac glavom stopera Bistre je neobranjiv za vodstvo domaćih. Naši seniori dolaze do izjednačenja nakon izvrsne kombinacije veznog reda i napada u 14.minuti, Lovrić je izbacio Hrnčevića u stopostotnu priliku, ‘Hrna’ je zaobišao Rihtara a zatim pogodio vratnicu, no Godić je na odbijancu i trese mrežu za 1:1. Umjesto da izjednačujući gol zbije naše redove, opet je bilo previše prostora za napadače Bistre koji ne koriste nekoliko vrlo izglednih prigoda za vratiti vodstvo. Jelavić je u 29.minuti skinuo čisti zicer Šturlanu, a Ivan Grozdek imao je u smiraju prvog dijela ‘reprizu’ gola koji je postigao, no ovaj put njegov udarac glavom Jelavić bravurozno skida. Na drugoj strani, Đusi je u 24.minuti išao sam na vratara domaćih, no nije imao snage završiti akciju za vodstvo, njegov mlaki udarac završio je u naručju Rihtara. U još dva navrata Đusi je solo prodorima prodro nadomak vratiju Bistre, no bez završnice akcije. Otišlo se na odmor s remijem i informacijom da Segesta uvjerljivo gubi od Dugog Sela a Ponikve imaju samo ‘nulu’ na gostovanju kod Ravnica što je značilo da pobjeda u Bistri možda donosi ostanak Zelenima. Bistra je u otvaranju drugog dijela odlučnije pritisnula, zaredali su ubačaji pred naša vrata koje je uža obrana predvođena vratarem Jelavićem koncentrirano dočekivala i otklanjala. U posljednjoj trećini utakmici Zeleni su odlučili podignuti linije prema golu suparnika i odmah dobili gol. Antun Grozdek izborio je u 68.minuti kazneni udarac te ga i realizirao za novo vodstvo Bistre. Imali su zatim Zeleni nekoliko izglednih situacija za poravnjanje. Pavlović je šutirao iskosa na gol Rihtara u otvorenoj poziciji u 77.minuti iznad vratiju. Ćavar je u 80.minuti u solo akciji izbio ispred Rihtara koji mu skida ‘zicer’, a Marović koju minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta spretno zagradio loptu za volej koji odlazi u vanjski dio mreže. Kazna za promašaje Zelenih, kao i toliko puta ove sezone, stigla je u 83.minuti kada je u kontri Antun Grozdek izbio sam ispred Jelavića i pospremio loptu u mrežu za 3:1. Pokušali su do kraja naši seniori popraviti dojam, ali bez uspjeha. U cijelom proljetnom dijelu prvenstva donijeli su s gostovanja samo jedan bod, a ni u Bistri nisu pružili dovoljno da podebljaju bodovni konto. Tako se ne može konkurirati trećeligašima središta.
U OSTALIM UTAKMICAMA 34.KOLA: Zagorec – Gaj 4:1, Trnje – Lučko 4:4, HAŠK – Lukavec 3:0, Vrapče – Maksimir 2:2, Ravnice – Ponikve 1:2, Segesta – Dugo Selo 1:6, Karlovac – Trešnjevka 5:0 i Kurilovec – Vrbovec 3:1.