Lukavec – Mladost 3:1 (1:1)

VELIKA GORICA Igralište Lukavca. Gledatelja: 100. Sudac: Stanić (Dugo Selo).
STRIJELCI: 0:1 – Marović (16), 1:1 – Althaller (42), 2:1 – Sedlaček (59), 3:1 – Sedlaček (78).
LUKAVEC: Luter – Marko Grdenić, Ivezić, Radulović, Krpan (od 89.Žitković) – Marijan Grdenić, Humeljak (od 87.Bilić), Valentinčić (od 61.Krpečanec), Kahlina (od 61.Borković) – Althaller (od 61.Cimeša), Sedlaček. TRENER: Slaven Batovanja Gičev.
MLADOST: Jelavić – Pavić, Vučak (od 58.Balen), Marović – Baniček (od 58.Gršić), Lovrić, Dolovčak (od 88.Smakiqi), Korečić (od 73.Thaci), Đusi (od 88.Jolić) – Pličanić, Hrnčević. TRENER: Boris Perković.
CRVENI KARTON: Baniček (77. – prigovor s klupe).

U četvrtom proljetnom prvenstvenom okršaju Zeleni su danas u Lukavcu od čvrste i dobro posložene domaće momčadi naletjeli i na treći poraz. Našim seniorima presudio je, nakon posve ravnopravnog prvog dijela, loš ulazak u drugo poluvrijeme. Potisnuli su domaći izabranike trenera Perkovića praktički u zonu oko šesnaesterca gostiju, sijevali su ulasci domaćih u naš šesnaesterac i kao plod takvog pritiska došao je gol Sedlačeka u 59.minuti kojeg je na nekih sedam, osam metara od vratara Jelavića idealno poslužio Althaller a napadač Lukavca pravom golgeterskom reakcijom iz skoka i šuta glavom probija našeg vratara za 2:1. Bilo je tada jasno da će teško domaći ispustiti vodstvo i kontrolu zbivanja na travnjaku, jer našim seniorima nisu išle na ruku i neke druge, recimo to tako vannogometne okolnosti. Ozlijedio se na početku nastavka pouzdani stoper Vučak što je trenera Perkovića prisililo na ‘rošade’ u postavi. No, u prvom redu Zelenima nije išao na ruku kriterij glavnog suca Stanića u dosuđivanju prekršaja na Hrnčeviću koji je podobijao gotovo sve duele u posljednjoj trećini travnjaka, ali je domaćim stoperima dan od strane suca Stanića luksuz da hrvačkim zahvatima i korištenjem sirove snage onemogućavaju Hrnčevića da sačuva osvojenu loptu i razigra suigrače. Praktički je svaki duel Hrnčevića s domaćim obrambenim igračima trebao biti prekršaj u korist Zelenih, ali vidjeli smo nešto drugo. U svakom slučaju, da suci primjenjuju ovakav kriterij kakav je Stanić primjenjivao u duelima stopera Lukavca na Hrnčeviću, napadači praktički ne bi imali što tražiti u nogometu. Ali, sporedan je to detalj u ukupnoj slici koja se mogla vidjeti na travnjaku igrališta u Lukavcu i koja je na kraju proizvela pobjedu domaćih, potvrđenu drugim golom Sedlačeka u 78.minuti. Bila je to preslika akcija iz 59.minuti, samo što nije centrirao Althaller nego Cimeša pokraj ‘skamenjenog’ Gršića a Sedlaček se ponovo naklonio i glavom poslao loptu u mrežu. Tako su dobra razdoblja igre naših seniora, danas u crvenoj opremi, prebrisana sigurnom pobjedom Lukavca koji je u prvom poluvremenu teško pronalazio put u završnicu akcija. Zeleni su došli u vodstvo golom Marovića u 13.minuti nakon ubačaja Lovrića, naš stoper drugim golom u posljednje dvije utakmice potvrđuje izvrsnu napadačku formu. Kada se već činilo da će igrači u crvenoj opremi na odmor s vodstvom, Althaller je iz izvrsne solo akcije u 42.minuti donio poravnanje Lukavcu. Althaller uputio je s visine šesnaesterca iskosa precizan šut, poluvisoko u dalji kut vratara Jelavića, činilo se da je naš vratar ‘na lopti’, ali ona odsjeda u kutu gola za 1:1. Iako je Lukavac bolje ušao u nastavak, Zeleni preko Pličanića u 49.minuti tresu gredu vratiju domaćih, a dvije minute kasnije na Hrnčeviću je čak suđen jedan prekršaj na visini šesnaesterca a iz tog ‘slobodnjaka’ ‘Hrna’ šutira pokraj domaćih vratiju. Nakon toga uslijedila je dominacija Lukavca u polju s brojnim ulascima u završnicu akcija od kojih su dva puta bili i ubojiti za naše seniore. Sve u svemu, Lukavec je pokazao da nije slučajno ‘tvrd orag’ za svih u ligi s nekolicinom odličnih individualaca poput Sedlačeka i Althallera.Naši seniori okreću se domaćinstvu Lučkom u 22.kolu na Gradskom stadionu.