ZAGREB Igralište Vrapča. Gledatelja: 100. Sudac: Jerbić (Velika Gorica).
STRIJELAC: 1:0 – Maciel (23), 2:0 – Maciel (90+3).
VRAPČE: Ševerdija – Pađen (od 86.Nikšić), Vučemilović-Franjić, Graclin, Kćira – Špišić (od 90.Perinić), Marić, Markušić, Bošnjak (od 58.Bajan) – Tomšić, Maciel. TRENER: Denis Bezer.
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, D.Šipuš – Baniček, Pipalović (od 80.Filipović), Lovrić, Handanović, Miočinović (od 46.Alapić – od 49.Perić) – Kožić, Mioković (od 46. Hrnčević). TRENER: Ivica Vidović.
Propustivši danas na gostovanju kod zagrebačkog Vrapča nekoliko vrlo izglednih prilika od kojih je ona Hrnčevića u 56.minuti bila najveća, naši seniori doživjeli su poraz na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Koban za Zelene bio je Brazilac u domaćim redovima Maciel koji nije ostavio neki dojam igrom u polju, ali je kod oba gola bio točno tamo gdje napadač treba biti. Nakon obostrano opreznog ulaska u utakmicu, u 23.minuti Vrapče je ‘napipalo’ pukotine u bloku Zelenih, po desnom boku naše obrane prošetao se Špišić, uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu gdje se Maciel znalački ubacio i pospremio loptu u mrežu. Nije se po igri u polju vidjelo da su domaći trećeplasirana momčad u prvenstvu, a naši seniori ‘treći otpozadi’ na ljestvici. Izmjenjivali su se s obje strane pokušaji organizacije igre s završnim pasom za napadače. Zeleni su uspjeli složiti pravu akciju u 38.minuti, Luka Kožić, koji je danas debitirao u zelenom dresu, sjurio se po lijevom krilu, uslijedio je prizeman šut koji Ševerdija brani. Vrapče je u smiraju prvog dijela priprijetilo projektilom Markušića s distance koji Gugec ‘vadi’ ispod prečke i pokušajem Bošnjaka nakon ubačaja iz kuta koji odlazi pokraj vratnice. Na poluvremenu trener Vidović ostavlja u svlačionici Miočinovića i Miokovića, ulaze u igru Alapić i Hrnčević. Nije bilo dvojbe, strateg Zelenih potpuno mijenja formaciju i ide na što brži način ugroziti gol Vrapča u nastavku. No, da Zelenima nije suđeno danas ne izgubiti na neki način se pokazalo u 49.minuti. Alapić se ozlijedio i nakon samo tri minute u igri mora napustiti igru. Ušao je mladi Perić koji je domaćima zadavao dosta problema na desnom krilu napada. Između 50. i 75.minuti naši seniori zavladali su travnjakom i nizali opasne pohode prema golu Ševerdije. Kožić je u dva navrata, zakoračivši u šesnaesterac Vrapča odmjerenim šutevima stavio Ševerdiju na iskušenja, a u 56.minuti Lovrić idealno proigrava Hrnčevića koji se od centra praktički sjurio sam na gol domaćih, uslijedio je pokušaj ‘Hrne’ da prebaci istrčalog Ševerdiju, koji u padu ipak tijelom blokira pokušaj našeg napadača. Kožić je u 71.minuti prešao na lijevu stranu napada i nakon solo akcije gađao drugu stativu gdje nije bilo nikog za pospremiti loptu u mrežu. Od 75.minute Vrapče je ponovo prenijelo igru pred naš gol i u 86.minuti Tomšić izlazi sam na Gugeca koji sjajnom intervencijom brani pokušaj najboljeg igrača domaćih. Maciel je prije gola potvrde pobjede u još dva navrata imao priliku povećati vodstvo Vrapča, no spetljao se u odsudnom trenutku. U trećoj minuti sudačke nadoknade otišli su svi igrači u ‘zelenoj opremi’ pred gol domaćih, uslijedila je kontra u kojoj Bajan i Maciel praktički od centra idu sami na Gugeca, uslijedio je dupli pas i egzekucija Brazilca za konačnih 2:0. Imaju naši seniori za čim žaliti, ali ako u nastavku prvenstva budu igrali kao što su igrali danas u prvoj polovici drugog dijela, neće biti problema u skupljanju bodova.