Vrapče – Mladost 2:2 (0:1)

24.kolo 3.NL Centar
ZAGREB Igralište Vrapča. Gledatelja: 150. Sudac: Kožarec. Pomoćnici: Trstenjak i Šibohar.
STRIJELCI: 0:1 – Vlajsović (43), 1:1 – Markušić (64), 1:2 – Kelava (66), 2:2 – Lovrić (90).
VRAPČE: Ševerdija (od 46.Šulentić) – Marić (od 64.Pilipović), Ćosić, G.Tolić, M.Tolić (od 87.Perinić) – Tomšić (od 87.Curman), Bošnjak, Markušić, Pudić (od 46.Špišić) – Kelava, Maciel. TRENER: Denis Bezer.
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Gulin, Knežević (od 76.Sekulić) – Lovrić, Šipuš, Pejaković (od 76.Čajani), Miočinović (od 59.Matković) – Vlajsović, Perić (od 64.Dolovčak). TRENER: Milan Matanović.

Nema kraja seriji proljetnih uspjeha naših seniora u prvenstvu, nakon tri uzastopne pobjede (Kurilovec, Gaj, Lučko) Zeleni su danas izborili bod na gostovanju zagrebačkom Vrapču. Kada se dodaju dvije uvodne pobjede (Tondach, Dinamo Odranski Obrež), ukupno je to 16 osvojenih bodova od mogućih 21 od početka proljetnog dijela prvenstva. Svaka čast igračima i treneru Matanoviću na tom učinku, a pogotovo na današnjoj prezentaciji u utakmici koja je imala dramatičnu završnicu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Zeleni su krenuli u jedan od posljednjih pokušaja da ugroze vratara domaćih i dođu do poravnjanja, upućena je ‘duga’ na Vlajsovića, ovaj spušta na visini šesnaesterca suparnika za Čajanija koji loptu ostavlja natrčalom Lovriću, uslijedio je s dvadesetak metara silovit ali vrlo precizan šut našeg kapetana pod gredu nemoćnog vratara domaćih za 2:2 i erupciju slavlja igrača u Zelenim dresovima i desetak navijača na tribini igrališta Vrapča! Ubrzo je sudac Kožarec odsvirao kraj utakmice koja je obilovala uspjelim napadačkim akcijama s obje strane i mogla u svakom pogledu zadovoljiti ukus gledateljstva. Naši seniori, danas bez nekolicine standardnih prvotimaca, bolje su ušli u utakmicu i zaprijetili u nekoliko navrata prodorima Perića i Vranića po lijevoj strani napada. U 28.minuti naša klupa tražila je kazneni udarac nakon što je Miočionović utrčao iza leđa obrane Vrapča na pas Lovrića, uslijedio je hrvački zahvat Ćosića na našem veznjaku koji je pao ali bez reakcije Kožareca. U 43.minuti Lovrić je izveo korner, Vlajsović je ‘na drugoj stativi’ najviši i šalje loptu glavu u suprotni kut gdje je najbrži na reakciji Perić i potvrđuje gol Zelenih za 0:1! Ostalo je nejasno je li Perić ubacio loptu u gol kada je ona već prešla crtu ili prije toga, pa je gol pripisan Vlajsoviću. U svakom slučaju uspješno su Zeleni privukli kraju vodstvo, a reakcija trenera domaćih Denisa Bezera na poluvremenu, kada je napravio dvostruku zamjenu, dovoljno govori što je mislio o izvedbi svojih igrača u prvom dijelu. Kako su dominirali u završnici prvog, tako su naši seniori iskazali nadmoć i na otvaranju drugog dijela. Novi vratar Vrapča vadi ispod prečke u 46.minuti šut Vlajsovića, a iz izvedenog kornera Lovrića Gulin postiže gol koji sudac Kožarec poništava zbog zaleđa. Nisu Zeleni praktički stigli ni reagirati na dvojbenu odluku suca, a u 49.minuti novi šok. Ubačaj G.Tolića u šesnaestercu Zelenih pogađa kapetana Lovrića u klasičnu ruku uz tijelo, no za Kožareca je to kazneni udarac uz velike prosvjede igrača u zelenoj opremi. Ipak, Patrik Gugec brani jedanaesterac Markušiću, pročitao je naš vratar stranu i uhvatio iz drugog pokušaja ‘živu’ loptu nakon prizemnog šuta napadača domaćih. Nije to omelo domaće u nastavljanju ofenzive, pogotovo nakon ulaska Špišića i ‘visoko’ podignutog Tomšića. Od 50. do 70.minute nizali su se opasnih pohodi Vrapča, naša obrana bila je na velikim iskušenjima. U 64.minuti G.Tolić iskrsnuo je potpuno sam na lijevom krilu napada domaćih, dojam je uz vrlo moguće zaleđe, uslijedio je ubačaj koji Markušić majstorski u padu glavom šalje u kut naših vratiju, Gugec ponovo brani, ali se lopta odbija od stative u gol za 1:1. Samo dvije minute kasnije Kelava je proigran na desnoj strani napada, uslijedio je precizan šut iz blizine gola Zelenih u suprotni kut za 2:1 i potpuni preokret na igralištu Vrapča. Smogli su u završnici Zeleni snage za dodatan pritisak na gol domaćih koji je na kraju urodio plodom. Treba reći da je minutu prije izjednačujućeg gola Lovrića Čajani bio u stopostotnoj šansi, snažno opalio u kut vratiju domaćih ali se odličnom intervencijom istakao vratar Šulentić. Još jednom čestitke našim seniorima i treneru Matanoviću na prikazanoj igri i rezultatu. Zelene već u srijedu čeka novi izazov, Maksimir na Gradskom stadionu.