Samobor – Mladost 1:0 (0:0)

14.kolo 3.NL Centar.

GRADSKI STADION. Gledatelja: 100. Sudac: Denić. Pomoćnici: Kordej i Stanković (svi iz Zagreba).

STRIJELAC: 1:0 – Brdarić (90+5).

SAMOBOR: Klemenčić – Hanžek, Husinec, Brdarić, Karković (A.Regović) – Balen, Čerkez, K.Regović, Artuković (od 90.Severec) – Brdek (od 82.Guliš), Pezo (od 75.Plehan). TRENER: Sven Raić.

MLADOST: Gugec – Knežević (od 84.Baniček), Vučak, Marović, Vranić – Lovrić, I.Šipuš, Handanović (od 84.D.Šipuš), Čajani (od 46.Cerjak) – Miočinović (od 46.Alapić), Đurić. TRENER: Milan Matanović.

CRVENI KARTON: Baniček (90+2, udaranje suparničkog igrača u prekidu igre).

I na sedmom prvenstvenom gostovanju ove jeseni naši seniori doživjeli su poraz, ovaj put od momčadi Samobora kojoj način na koji je došla do pobjede ne služi na čast. Točnije, ne služi na čast njihovom stoperu Husinecu koji je 90.minuti prvo udario Alapića dok se čekao ubačaj iz kuta, prošavši nekažnjeno, a zatim, pokušavajući primiriti loptu u šesnaestercu Zelenih teatralno pao u kontaktu s Vranićem i izborio kazneni udarac. Uzalud su naši seniori prosvjedovali kod suca Denića i pokušavali od Husineca dobiti priznanje što je napravio prije dosuđivanja kaznenog udarca, da bi višeminutni prekid ‘začinio’ Baniček nasrtajem na Husineca, koji se još jednom srušio kao pogođen ‘rafalom’ i ovaj put izborio crveni karton za Baničeka. Na koncu je Brdarić vrlo sigurno izveo kazneni udarac i zabio za veliko slavlje domaćih, dok je Denić odmah odsvirao kraj kvalitetom slabe, a na koncu i nervozne nogometne predstave koja je do finiša igrana uz vrlo korektno ponašanje igrača obje momčadi. Po raskvašenom i za kombinatoriku teškom terenu igralo se rastrgano, uz dosta grešaka i opreza pogotovo od domaćih koji su u seriji loših rezultata. Obrane su bile vrlo sigurne i na jednoj i na drugoj strani, ne ponudivši suparniku ni previše prostora ni previše vremena za ugrožavanje gola. Ubacivanjem Cerjaka i Alapića na početku drugog poluvremena strateg Zelenih zaigrao je na sva tri boda, ali teško su igrači u zelenoj opremi ulazili u posljednju trećinu travnjaka i šesnaesterac domaćih. U 73.minuti Samobor je prvi i posljednji put igrom izigrao našu obranu, Čerkez se našao na šutu s nekih desetak metara od gola Zelenih, uslijedio je šut veznjaka domaćih koji Gugec sigurno prihvaća. Može se kazati da se igra u finišu preselila pred naš gol, ali samo kroz ubačaje i ‘balone’ koje je trio Marović-Vučak-Vranić bez problema izbacivao u polje. A onda je, na ulasku u sudačku nadoknadu, strateg domaćih Raić preselio stopera Husineca pred naš gol, vjerojatno s zadaćom da napravi što je napravio jer je već u 89.minuti kod ubačaja iz kuta za domaće sudac Denić morao intervenirati zbog laganog ‘iskrenja’ između Husineca i Marovića. U svakom slučaju, Zeleni su na samoborskom gradskom stadionu bili nadomak i bodu i prvoj utakmici ove jeseni bez primljenog gola, ali nisu uspjeli. Ovog puta zaista im se nema što prigovoriti, na neke stvari jednostavno se ne može utjecati.

U OSTALIM UTAKMICAMA 14.KOLA: Dinamo (OO) – Maksimir 3:0, Zagorec – Vrapče 1:2, Segesta – Gaj 2:1, Zelina – Lučko 0:2, Lukavec – Kurilovec 2:2, HAŠK – Trešnjevka 1:2. Sutra igraju Bistra – Ponikve i Sava Strmec – Tondach.

TABLICA: 1.Segesta 32, 2. Maksimir 26, 3. Lukavec 26, 4. Dinamo (OO) 25, 5. Lučko 24, 6. Vrapče 24, 7. Trešnjevka 23, 8. Gaj 22, 9.Kurilovec 20….14. Samobor 15, 15. Mladost 13, 16. Zelina 12, 17. Sava Strmec 11 (-1), 18. Tondach 8 (-1).