Ponikve – Mladost 4:0 (1:0)
20.kolo 3.NL Centar

ZAGREB Igralište u Gajnicama. Gledatelja: 100. Sudac: Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Deverić i Batušić.

STRIJELCI: 1:0 – Koletić (9), 2:0 – Jadek (68), 3:0 – Jadek (74), 4:0 – Nasri (90).

PONIKVE: Petrčić – Jakoplić (od 80.Žejavac), Brcko, Laštro, Bakarić – Vragolović, Koletić (od 61.Bužinec), Atlija, Fajdiga (od 61.Brekalo) – Jadek (od 80.Oršulić), Đopar (od 80.Nasri). TRENER: Hrvoje Pipinić.

MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Gulin, Miočinović (od 52.Horvatin) – I.Šipuš, Dolovčak (od 71.Matković), Vlajsović (od 71.Pejaković), Čajani (od 46.Cerjak) – Perić (od 70.Baniček), Handanović. TRENER: Milan Matanović.

Na prvom gostovanju u proljetnom dijelu prvenstva naši seniori doživjeli su težak poraz od Ponikvi i tako nastavili seriju neuspjeha iz jesenskog dijela kada su sa devet gostovanja donijeli samo bod. Da ni danas neće biti puno bolje ukazao je razvoj situacije u prvim minutama utakmice koji su izabranici trenera Matanovića počeli bez kapetana Lovrića (tri žuta kartona) i ozlijeđenih Alapića i Vučaka. U 4.minuti domaći su prvi put prešli centar i odmah ušli u stopostotnu priliku, Jadek je po ubačaju Đopara neometan uputio loptu glavom u nebranjeni dio gola Zelenih, ali ne do kraja precizno pa pokušaj mladog napadača Ponikvi odsjeda u gol autu. U 9.minuti, kao na treningu, Đopar ponovo ubacuje u naš šesnaesterac Koletić je najbrži na lopti i lako je skreće u mrežu pokraj skamenjene obrane za 1:0. Nastupilo je nakon toga nešto mirnije razdoblje na travnjaku, bez osmišljenih akcija s obje strane, sve od 34.minute. Tada je i danas najbolji pojedinac u našim redovima Anes Handanović izborio kazneni udarac, odlučio ga sam realizirati, no vratar Petrčić brani šut Handanovića. Na odbijenoj je prvi Čajani, ali ni on nema prisebnosti uputiti šut i propada velika prilika za izjednačenje. Handanović je izborio i slobodni udarac nadomak šesnaesterca Ponikvi u 28.minuti, Vranić iz obećavajuće pozicije tuče preko gola. Može se kazati da su naši seniori u posljednjih 15 minuta prvog dijela bili bolja momčad, ali bez efekta. Na otvaranju nastavka Cerjak nije iskoristio priliku iz blizine matirati domaćeg vratara i to je otprilike bilo to po pitanju ofenzivnog dijela igre izabranika trenera Matanovića. U posljednjih pola sata igre Ponikve su ubacile u višu brzinu i nizom pohoda deklasile suparnika. Na 2:0 povisio je Jadek preciznim šutem s visine šesnaesterca u 68.minuti, a isti igrač šest minuta kasnije ima dvije prilike iz blizine matirati Gugeca, prvi put mu naš vratar brani, ali iz drugog pokušaja napadač Ponikvi ne griješi i diže vodstvo svoje momčadi na 3:0. Da i pričuve Ponikvi imaju kvalitetu pokazao je Nasri u 90.minuti, kada je projurio desnim bokom naše obrane i praktički s dva, tri metra svladao Gugeca za 4:0. Tako je zaključena druga uzastupna prvenstvena pobjeda Ponikvi uz gol razliku 10:0 što svjedoči da velike ambicije ovog kluba prije prvenstva nisu bile bez osnova. Za otkinuti bod Ponikvama ili nešto više od toga naši seniori danas su, u prvom redu, trebali pružiti puno čvršću, pa i borbeniju igru. Domaći su uglavnom prolazili kroz naš blok kako su htjeli i u tome treba tražiti razloge ovako visokog poraza.

U OSTALIM UTAKMICAMA 20.KOLA: Segesta – Lukavec 4:1, Dinamo (OO) – Zelina 1:1, Zagorec – Bistra 2:0, Maksimir – Samobor 3:0, Vrapče – Sava Strmec 2:0, Lučko – Trešnjevka 3:0 i Tondach – Kurilovec 1:1. Sutra igraju Gaj – HAŠK.

TABLICA: 1. Segesta 42, 2. Lučko 40, 3. Maksimir 38, 4. Gaj 36 (-1), 5. Trešnjevka 34, 5. Lukavec 34, 6. Dinamo (OO) 33, 7. Vrapče 32….12. Mladost 22, 13. HAŠK 20 (-1), 14. Samobor 20, 15. Bistra 20, 16. Zelina 16, 17. Sava Strmec 14 i 18. Tondach 14.