Lučko – Mladost 5:0 (2:0)
8.kolo 3.NL Centar
SRC LUČKO Gledatelja: 150. Sudac: Stanić (Dugo Selo). Pomoćnici: Anđel i Matić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Tkalčević (19), 2:0 – Cerjak (44), 3:0 – Turković (63), 4:0 – Petrović (66), 5:0 – Cerjak (71).

LUČKO: Javor – Šoštar, Husinec, Tkalčević, Bubalo (od 87.Suša) – Babić, Topić (od 74.Barukčić), Vlahovski (od 80.Soplanda), Petrović (od 80.Blažević) – Turković, Cerjak (od 74.Gashi). TRENER: Tomislav Brlečić.

MLADOST: Gugec – Knežević (od 68.Bušić), Marović, Gulin, Kos – Lovrić, Dolovčak, Baniček (od 80.Muža) – Bičanić, Antonić (od 68.Špišić) – Žužić. TRENER: Ivica Vidović.

Naši seniori uvjerljivo su poraženi na gostovanju kod Lučkog u utakmici u kojoj su u drugom dijelu prvog poluvremena propustili velike prilike za usmjeriti tok utakmice ‘na svoj mlin’. Izostancima prorijeđena postava Zelenih iznenadila je domaćina visokim presingom na otvaranju utakmice, Lučko nikako nije uspijevalo iznijeti loptu i prenijeti igru na suparničku polovicu. Igrači u zelenoj opremi bili su ti koji su diktirali odnos snaga na travnjaku na otvaranju, a u 16.minuti složili su i prvu akciju za matirati danas izvrsnog vratara Javora. Antonić je s desnog krila ‘pogodio’ Baničeka na kontra strani šesnaesterca domaćih, ‘Bane’ upućuje snažan udarac iz trka koji odlazi iznad gola. Tri minute kasnije Lučko je praktički iz prve osmišljenije akcije povelo. Babić je ubacio loptu iza naše zadnje linije, Turković je stigao do nje prije uže obrane Zelenih, vratio je na peterac gdje Tkalčević nema težak zadatak iz blizine pogoditi mrežu za 1:0. Nije to omelo izabranike trenera Vidovića u namjeri da visokim presingom natjeraju ‘bijele’ na uzmak. U 23.minuti Bičanić je nakon solo akcije s lijevog krila uputio snažan prizemni udarac koji Javor brani a zatim u pokušava pokupiti, no na lopti su i stoperi domaćih i Žužić, ona se odbija na idealan šut Antoniću koji ne uspijeva s peterca pogoditi prazna vrata. Sedam minuta kasnije novi ‘zicer’ za Zeleni, ovaj put Bičanić je odlučio napraviti sve sam, sjurio se s centra na vratara domaćih, otresao se stopera domaćih na ulasku u šesnaesterac i prizemnim šutom prisilio Javora na novu bravuroznu obranu. Ispalo je da se radilo o posljednjoj velikoj prilici za Zelene, do kraja utakmice Lučko je zagospodarilo terenom i razmontiralo suparnika. U 44.minuti Turković je odnio skok na vrhu šesnaesterca naše obrane i idealno spustio loptu na natrčalog Cerjaka koji iz odlične pozicije ne griješi i šalje loptu pokraj Gugeca za 2:0. Teško se sjetiti kada su Zeleni otišli na odmor s tako lošim rezultatom i tako dobrom igrom u polju. Na otvaranju drugog dijela Zelenima je poništen gol nakon ubačaja Lovrića iz ‘skraćenog kornera’, Marović je skrenuo loptu u gol, ali sudac Stanić na intervenciju pomoćnika sudi zaleđe. U 63.minuti Petrović i Turković izigrali su našu obranu na desnoj strani napada domaćih, Turković iz blizine ne griješi i to je 3:0. Isti tandem na sceni je u 66.minuti, samo su zamijenili uloge, Petrović iskosa trese mrežu za potpuni potop naših seniora. Cerjak je pogotkom u 71.minuti stavio točku na ‘i’ ove nogometne predstave koja je tko zna koji put potvrdila staro pravilo da se propuštene prilike kažnjavaju. Ovog puta na štetu naših seniora.

U OSTALIM UTAKMICAMA 8.KOLA: Trešnjevka – Ravnice 0:0, Tigar – Kurilovec 1:3, Vrapče – HAŠK 1:2, Zagorec – Gaj 1:1, Dinamo (OO) – Bistra 3:2 i Maksimir – Samobor 0:2. Sutra igraju Sava Strmec – Ponikve.
TABLICA: 1. Ravnice 19, 2. Kurilovec 19, 3. Lučko 15, 4. Gaj 14, 5. Samobor 12, 6. Dinamo (OO) 12, 7. Mladost 12…..13. Maksimir 9, 14. Sava Strmec 6 (-1), 15. Vrapče 6 i 16. HAŠK 3.