ZELENI UVJERLJIVIM TRIJUMFOM U KURILOVCU POTVRDILI OSTANAK U LIGI:

Kurilovec – Mladost 1:3 (0:2)
VELIKA GORICA Igralište SRC Udarnik. Gledatelja: 100. Sudac: Komesar (Zagreb). Pomoćnici: Kurpes I Bilić.

STRIJELCI: 0:1 – Lovrić (17 – 11m), 0:2 – Kožić (32), 0:3 – Perić (68), 1:3 – Turkalj (72).

KURILOVEC: Išek – Saiti (od 74.Caganić), Šarić (od 46.Ćosić), Završki, Drezga (od 46.Kušec) – Resler, Turkalj, Pezo (od 74.Blagoev), Stojaković – Artuković (od 74.Pušić), Selman. TRENER: Dinko Livada.

MLADOST: Gugec – Cerovski, Vranić, Marović, D.Šipuš – Lovrić, Pipalović, Handanović, Baniček – Kožić, Perić (89.Filipović). TRENER: Ivica Vidović.
Uvjerljivom pobjedom i izvrsnom igrom naši seniori danas u posljednjem kolu prvenstva u Velikoj Gorici matirali Kurilovec i time ovjerili status u 3.NL Centar u kojoj će igrati i iduće sezone. U pravom trenutku Zeleni su se vratili pobjedama
i uspjelim prezentacijama, nakon pet kola u kojima su zabilježili dva remija (Trešnjevka, Dinamo Odranski Obrež) i tri poraza (Gaj, HAŠK, Lukavec), pa bi još jedan neuspjeh u nizu značio da ostanak u ligi ovisi o preslagivanjima u Prvoj i Drugoj HNL. Trener Vidović nakon duže vremena mogao je računati na sve igrače izuzev Alapića, za kojeg se već tjednima zna da ne može igrati zbog ozljede, i Miočinovića. Domaći bolje ulaze u utakmicu i presingom i brzim pohodima na gol Gugeca umalo kažnjavaju dekoncentirano otvaranje igrača u zeleno-bijeloj opremi. Već u 2.minuti Selman je proigran u srcu šesnaestarca za matnu situaciju, no njegov šut odlazi pokraj gola. Gotovo na isti način u stopostotnoj prilici je i Turkalj u 10.minuti, veznjak domaćih šutira visoko iznad vratiju. Nakon Turkaljova promašaja stabilizirali su se redovi Zelenih, krenuli su siguran pas i lopte na raspoložene Kožića i Handanovića koji je u 16.minuti prvi put napravio ‘dar-mar’ na desnoj strani obrane Kurilovca i izborio korner. Nakon ubačaja iz kuta i izbacivanja lopte iz kaznenog prostora ‘crvenih’, uslijedio je Šipušov centaršut na Lovrića koji je sam na ‘petercu’ šesnaesterca domaćih, prima loptu i šalje je iznad domaćih vratiju no pritom ga je pokosio vratar Išek i to je kazneni udarac. Lovrić je siguran s ‘kreča’ za vodstvo Zelenih. Prednost naših seniora potpuno je promijenila tok utakmice, sada su igrači u ‘zeleno-bijeloj’ opremi ti koji nižu opasne pohode na gol suparnika. Domaći pokušavaju nešto čvršćom igrom, pogotovo stoper Šarić, izbaciti našu igru iz ravnoteže ali bez uspjeha. U 32.minuti izvrsna asistencija Handanovića za Kožić koji je znalački primirio loptu u dubini šesnaesterca Kurilovca okrenut leđima golu, a zatim ju u poluokretu poslao u suprotni kut nemoćnog Išeka za 0:2! Kožić je izvanrednu igru mogao u 43.minuti ‘podebljati’ još jednim golom, izveo je ‘slobodnjak’ s visine šesnaesterca no lopta odlazi poluvisoko pokraj vratnice. Naši seniori odlaze na odmor s prednošću od dva gola razlike a domaći strateg Livada pokušava dvostrukom zamjenom promijeniti tok utakmice. Nije slučajno da je Livada mijenjao svog desnog braniča kako bi zaustavio Handanovića, no i u nastavku je ‘Ano’ u nekoliko navrata promiješao obranu ‘crvenih’ a u 68.minuti i asistirao za gol. Bio je to Handanovićev ubačaj za Perića koji je u skoku glavom proslijedio loptu u mrežu za 0:3! Do Perićevog gola drugi dio utakmice protiče u ravnopravnoj igri, Kurilovec ne nalazi pukotine u našem bloku,a Zeleni prijete preko raspoloženih Kožića i Handanovića. U 71.minuti domaći su složili neobranjivu kombinaciju u kojoj je Resler izvrsno centrirao za utrčalog Turkalja koji glavom ‘probija’ nemoćnog Gugeca za 1:3. Uslijedila je trostruka zamjena u domaćim redovima i ofanziva na gol Gugeca koji u 79.minuti bravuroznom intervencijom skida ‘zicer’ Blagoevu koji je s ‘peterca’ prizemnim šutem pokušao dodatno smanjiti prednost Zelenih. Ipak, nije Kurilovec do kraja smogao snage za nešto više, naši seniori znalački su priveli veliku pobjedu kraju. Velike čestitke igračima i treneru Vidoviću na današnjoj igri i pobjedi!

U OSTALIM UTAKMICAMA 34.KOLA: Karlovac – Ravnice 2:0, Dinamo (OO) – Bistra 4:2, Segesta – Maksimir 0:0, Lučko – Samobor 2:3, Vrbovec – Ponikve 0:2, Vrapče – Gaj 3:0, Sava Strmec – Trešnjevka 3:1 I Lukavec – HAŠK 2:1.
KONAČNI REDOSLIJED 3.NL CENTAR U SEZONI 2022./23.:
1. Karlovac 87 (prvak i ide u kvalifikacije za Drugu HNL), 2. Maksimir 68, 3. Vrapče 65, 4. Lučko 58, 5. Samobor 54, 6. Ponikve 53, 7. Segesta 48, 8. Sava Strmec 47, 9. Trešnjevka 46, 10. Lukavec 43, 11. Gaj 42, 12. Kurilovec 40, 13. HAŠK 40, 14. Mladost 39, 15. Bistra 38, 16. Dinamo (OO) 37, 17. Ravnice 36 i 17. Vrbovec 24 (ispada u 4.HNL Podskupina B).