ZELENI KOD RAVNICA PREKINULI SERIJU PROLJETNIH PORAZA NA STRANI

Ravnice – Mladost 1:1 (1:1)
ZAGREB Igralište Ravnica pokraj Zoološkog vrta. Gledatelja: 100. Sudac: Debogović (Bjela Gorica). Pomoćnice: Katušić i Neralić.
STRIJELCI: 0:1 – Ćavar (4), 1:1 – Pavić (22).
RAVNICE: Javor – Raužan, Piršić, Kukrika (od 60. Zenko), Špičić – Maloča, Mioković, Krznarić (od 60.Čakarun), Cvitanović (od 46.Baričević) – Hlebec, Pavić (od 60.Toš). TRENER: Vladimir Balagović.
MLADOST: Jelavić – Pavlović, Marović, Smakiqi – Đusi, Godić, Thaci, Ćavar, Pavić – Pličanić (od 46.Mioković), Marelja (od 89.Tepić). TRENER: Boris Perković.
Zeleni su u šestom pokušaju ove jeseni uspjeli ostati neporaženi na gostovanju, izborivši kod zagrebačkih Ravnica remi koji je došao u vrlo važnom, možda i odsudnom trenutku u borbi za ostanak u ligi. Ni domaći ne bi trebali biti nezadovoljni ishodom jer je Đusi u 87.minuti iz solo akcije, predriblavši na desnom krilu Špičića i Piršića, pogodio stativu. Dvije minute kasnije Đusi je sve ponovio, ‘provozavši’ Špičića i Baričevića, odlučio se ovaj put na prizemni ubačaj paralelan s gol linijom na kojeg nije stigao nitko od njegovih suigrača kako bi s metar-dva ubacio loptu u mrežu. Veliko bi slavlje nastalo u redovima Zelenih da je upisan trobod kod Ravnica, no i ovako imaju puno razloga za zadovoljstvo jer su na ovo gostovanje stigli bez niza standardnih prvotimaca (Lovrić, Hrnčević, Balen, Korečić, Baniček..) i namjerili se na suparnika koji je u drugom poluvremenu pojačavao svoje redove igračima poput Čakaruna i Toša kojima ne manjka igračkog iskustva u višim rangovima od Treće lige. Zeleni su poveli u 4.minuti nakon što se Ćavar najbolje snašao u šesnaestercu domaćih po ubačaju Pličanića i iz blizine pogodio mrežu Javora za 0:1. Ravnice su nakon primljenog gola pažljivo gradili akciju i povećavali pritisak na naš gol. Posljednjih pola sata prvog dijela naši seniori praktički su sabijeni pred vlastiti šesnaesterac. U 22.minuti Raužan je probio desni bok naše obrane i idealno poslužio Pavića koji iz blizine trese mrežu Zelenih za 1:1. U još nekoliko navrata Raužan je radio velike probleme našoj obrani, no nekoliko gužvi nastalih po njegovim ubačajima staloženo je rješavao vratar Jelavić. Jelavić je i u nastavku, kada su Ravnice pojačale pritisak, u nekoliko navrata ‘skidao’ šuteve domaćih napadača i zaslužio epitet igrača utakmice. Izvrsno je odigrao i obrambeni tercet Marović-Pavlović-Smakiqi, Pavić je u nastavku ‘zatvorio ‘ svoju stranu obrane, a Đusi je na drugoj strani pravio više problema svojih suparnicima nego oni njemu. Branimir Ćavar još jednom je bio strijelac i pokazao odlike nositelja igre Zelenih. Potpomognut Godićem i Thacijem Ćavar je uspio ‘čuvanjem lopte’ i sigurnim pasem u dobrom dijelu utakmice amortizirati pritisak domaćih u ‘centralu’. I napadači Marelja, Mioković i Pličanić više su bili posvećeni obrambenim zadaćama, jedino tako danas se moglo do ‘plijena’ kod Ravnica. Puna koncentracija na obranu donijela je danas izabranicima trenera Perkovića vrijedan bod, nije bilo neforsiranih grešaka, ‘glupih kartona’, zaboravljanja u postavljanju i pokrivanju prostora i rezultat nije izostao. Zeleni se okreću pretposljednjem kolu i domaćinstvu Vrapču. Čestitke igračima i treneru Perkoviću na vrijednom osvojenom bodu u Zagrebu!
U OSTALIM UTAKMICAMA 32.KOLA: Trnje – Zagorec 3:1, Gaj – HAŠK 6:2, Segesta – Maksimir 0:1, Vrbovec – Trešnjevka 4:1, Karlovac – Ponikve 3:1, Kurilovec – Dugo Selo 1:1, Bistra – Lukavec 2:2 i Vrapče – Lučko 2:1.
LJESTVICA: 1. Zagorec 74, 2.Dugo Selo 65, 3. Trnje 59, 4. Lučko 57, 5. Maksimir 56, 6. Karlovac 53, 7. Vrbovec 48, 8. Gaj 45, 9. Ravnice 44, 10. HAŠK 41, 11. Vrapče 39, 12. Bistra 38, 13. Kurilovec 33, 14. Lukavec 33, 15. Trešnjevka 26, 16. Segesta 26, 17. Mladost 25, 18. Ponikve 22.