HAŠK – Mladost 3:3 (2:2)
16.kolo 3.NL Centar
ZAGREB SRC Pešćenica. Gledatelja: 50. Sudac: Petrunić (Zagradci). Pomoćnici: Delač i Jurčević.
STRIJELCI: 0:1 – Čajani (12), 0:2 – Alapić (25), 1:2 – Krajačić (39 – 11m), 2:2 – Rihtar (43), 3:2 – Barišić (63), 3:3 – Dolovčak (78).

HAŠK: Alghamdi – Pavlović (od 63.Barukčić), Jurilj (od 83.Klasan), Josić, Baturina (od 63.Jurišić) – Godić, Pizzitola, Kopić, Rihtar – Krajačić, Barišić. TRENER: Tomislav Nežić.

MLADOST: Gugec – Vranić, Vučak, Knežević, Miočinović (od 46.D.Šipuš) – Lovrić, Handanović (od 71.Perić), I.Šipuš, Čajani (od 74.Cerjak) – Đurić (od 71.Dolovčak), Alapić. TRENER: Milan Matanović.

Naši seniori izborili su u srazu s zagrebačkim HAŠK-om prvi bod ove jeseni na gostovanjima propustivši vodstvo 2:0 i furiozan početak utakmice za deklasirati suparnika I osvojiti sva tri boda. Istina, u 63.minuti nakon velikog preokrata domaćih našli su se Zeleni, danas u tamno sivoj opremi s imenom novog sponzora kluba PCC-a na prsima, u rezultatskom zaostatku, ali treći gol HAŠK-a došao je u razdoblju velike inicijative izabranika trenera Matanovića, a ne nadmoći suparnika. Seriju uspjelih napadačkih akcija u prvoj poluvremenu naše momčadi otvorio je u 12.minuti Miočinović prodorom po desnom krilu i centaršutom za Čajanija koji se na ‘drugoj vratnici’ naklonio i poslao loptu pokraj nemoćnog vratara HAŠK-a u mrežu za 0:1. Samo tri minute kasnije ponovo je Miočinović započeo pohod svoje momčadi, proigrao Alapića u srcu šesnaesterca koji u padu šutira na gol domaćih čiji je vratar na jedvite jade uspio skrenuti loptu u putanju paralelnu s gol linijom, nema nikog od gostiju da ubaci loptu u mrežu i velika prilika za 0:2 propada. U 25.minuti Alapić je odlučio sve napraviti sam, ‘slomio’ je u sprintu na gol domaćih suparničke stopere i uputio na ulasku u šesnaesterac prizeman udarac u suprotni kut koji je neuhvatljiv za vratara HAŠK-a za 0:2. Nije to zadovoljilo ambicije naših seniora. U 30.minuti Đurić se izborio za prostor u šesnaestercu ‘crvenih’ i uputio s pet-šest metara topovski udarac koji pokraj već svladanog vratara HAŠK-a, ali i iznad grede. I kako to obično biva, grogirani domaćin trgnuo se u posljednjih desetak minuta prvog dijela i uspio doći do izjednačenja. U 39.minuti sapleten je Rihtar ušavši u naš šesnaesterac, a Krajačić je siguran s ‘bijele točke’ za 1:2, iako je Gugec pogodio stranu u koju će šutirati napadač domaćih. Četiri minute kasnije ponovo se pokazalo da naši seniori primaju golove ove jeseni u serijama. Po lijevom boku naše obrane prošetao se Rihtar i u susretu ‘oči u oči’ s Gugecom snažno šutirao poluvisoko što naš vratar čita i uspijeva paradom usporiti putanju lopte prema golu, ali nema nikoga od gostujućih igrača za očistiti loptu prije ulaska iz gol linije, pa sudac Petrunić na signalizaciju pomoćnika pokazuje da je lopta ipak prešla gol liniju i pokazuje na centar. Odahnulo je nekoliko navijača Zelenih prisutnih na stadionu HAŠK-a kada je Petrunić označio kraj prvog dijela, jer kako je krenulo, slutilo je da bi domaći već do odmora mogli preokrenuti rezultat. U nastavku ponovo poduzetnija i ofanzivnija igra naših seniora od suparnika, ali ovog puta bez efekta jer je uža obrana HAŠK-a puno sigurnija nego u prvom dijelu. U jeku inicijative izabranika trenera Matanovića ubačena je u 67.minuti lopta iz naše zadnje linije, Barišić je utrčao, zaobišao Gugeca i pospremio loptu u mrežu za 3:2. Nije to omelo naše seniore, do kraja utakmice pristisnuli su domaćina praktički u njihov šesnaesterac. Nizali su se ubačaji i pohodi naših seniora, da bi u 78.minuti Lovrićev ubačaj iz ‘skraćenog kornera’ Dolovčak iz blizine glavom sproveo u mrežu za više nego zasluženih 3:3. Tražili su naši seniori i četvrti gol, ali nije bilo koncentracije i snage u završnici akcija za nešto više. Čestitke igračima i treneru Matanoviću na prvom jesenskom bodu u gostima, slijedi ‘oproštajka’ od polusezone na Gradskim stadionu s još jednim rivalom iz Zagreba, Trešnjevkom.

U OSTALIM UTAKMICAMA 16.KOLA DANAS ODIGRANIM: Dinamo (OO) – Zagorec 1:0, Segesta – Maksimir 4:0, Zelina – Vrapče 3:1, Lukavec – Gaj 1:1, Samobor – Kurilovec 0:0, Trešnjevka – Tondach 4:0.
TABLICA: 1. Segesta 35, 2. Maksimir 29, 3. Trešnjevka 29, 4. Dinamo (OO) 28, 5. Lukavec 28, 6. Vrapče 27, 7. Gaj 26, 8. Lučko 25 (-1)…..13. Samobor 19, 14. Bistra 16 (-1), 15. Mladost 15, 16. Zelina 15, 17. Sava Strmec 13 (-1), 18. Tondach 12.