Mladost – Bistra 5:3 (3:1)
17.kolo 3.HNL SREDIŠTE
Gradski stadion. Sudac: Komesar (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0 – Amoateng (6), 2:0 – Balen (10), 2:1 – Budimir (39), 3:1 – Lovrić (45 – 11m), 3:2 – A.Grozdek (54 – 11m), 3:3 – Budimir (63), 4:3 – Papić (80), 5:3 – Papić (89).
MLADOST: Jelavić – Dolovčak, Marović, Hadžić, Gršić – Korečić, Lovrić, Ćavar – Amoateng, Balen (od 66.Papić) – Hrnčević (od 90.Perić) . TRENER: Boris Perković.
BISTRA: Rihtar – Brezec (od 46.Vodopijak), Kotarski, Kunštić (od 46.I.Grozdek), Lovrić – Jolić (od 75.Šturlan), Matošević, Hanžek, Kukec (od 46.Lučak), Matošević – A.Grozdek, Budimir. TRENER: Damir Grlić.
CRVENI KARTONI: 26. Korečić i Lovrić (međusobno naguravanje u prekidu igre).
U dramatičnoj predstavi prepunoj rezultatskih preokreta, golova i izmjena uspjelih napadačkih pohoda Zeleni su matirali vrlo dobre goste iz Bistre i stigli do druge pobjede u jesenskom dijelu prvenstva koje je današnjim srazom i okončano. Naši seniori proljeće će dočekati na pretposljednjem mjestu s 11 osvojenih bodova i u kakvom takvom priključku s mirnijim dijelom redoslijeda. Da su izabranici cijelu jesen igrali kao što su igrali prvih 45 minuta današnjeg ogleda s Bistrom, gdje bi im bio kraj. Već u 3.minuti izvrsno odigrana akcija nakon ubačaja Ćavara iz kuta ‘otvorila’ je Marovića na ‘drugoj vratnici’, uslijedio je ubačaj našeg stopera na Amoatenga koji iz blizine trese mrežu Bistre za 1:0. Nisu se gosti ni pošteno sabrali nakon šokantnog uvoda, a već je bilo 2:0. U brzoj izmjeni pasova proigran je Balen na ‘petercu’ gostujućeg šesnaesterca, uslijedio je prizemni udarac našeg napadača koji pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol za 2:0. Ulaz iz snova za Zelene u odsudnu utakmicu jeseni. Bistra je počela igrati opreznije svjesna da može i teže nastradati. S druge strane, naši seniori kontrolirali su središnjicu i brzim protokom lopte učvršćivali premoć na travnjaku. I onda je stigla 26.minuta i incident na sredini terena, nakon što je Jolić udario Ćavara bez lopte, stvorila se gužva nakon koje je sudac Komesar iz igre isključio gostujućeg veznjaka Lovrića i Korečića. Pokazalo se da je teže Zelenima palo isključenje ‘Piksija’ Korečića nego Bistri odsustvo Lovrića. Bistra je došla do inicijative i golom Budimirau 39.minuti smanjila prednost Zelenih. No, Hrnčević je u 45.minuti praktički iz ničega, u solo akciji,izborio kazneni udarac iz kojeg je kapetan Lovrić siguran i pogađa za vodstvo 3:1 s kojim se odlazi na odmor. Trostruka zamjena gostiju na poluvremenu jasno je očitavala namjeru Bistre da u nastavku napadne gol našeg vratara Jelavića svim sredstvima. U silnoj inicijativi Bistre prvo je u 54.minuti Budimir izborio kazneni udarac koji Antun Grozdek pretvara u smanjenje vodstva, a zatim je u 63.minuti potpuno izigrana naša obrana za novu egzekuciju Budimira za 3:3. Pronašli su igrači u zelenoj opremi snage i koncentracije za nove pohode u posljednjoj trećini utakmice. U 74.minuti Hrnčević se izborio za udarac koji vratar gostiju Rihtar uspješno kroti, a u 80.minuti erupcija slavlja na Gradskom stadionu. Ubačaj Gršića s desnog krila našeg napada izazvao je pomutnju u užoj obrani Bistre, Papić je ispratio nesporazum vratara Rihtara i Kotarskog i iz blizine poslao loptu u mrežu za 4:3. Je li moguće da će Zeleni nakon tri vodstva na utakmici ostati bez toliko potrebne pobjede, pitali su se navijači na tribinama Gradskog stadiona. Ipak u 89.minuti Amoateng je izvrsnim prodorom sve načinio za Papića koji s ‘peterca’ glavom šalje loptu u mrežu Bistre za 5:3! Veliko slavlje Zelenih uslijedilo je nakon posljednjeg zvižduka suca Komesara i produljilo se dugo u noć. Čestitke igračima i treneru Perkoviću na prvenstvenoj pobjedi koja se dugo čekala i dočekala u velikom stilu!