Mladost – Segesta 1:3 (1:1)
27.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 300. Sudac: Barišić. Pomoćnici: Kupres i Bilić.
STRIJELCI: 0:1 – Rendulić (15), 1:1 – Handanović (18), 1:2 – Kovačević (48), 1:3 – Martinović (88).

MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Gulin, Knežević (od 54.Sekulić) – Dolovčak (od 81.Matković), Lovrić, Handanović, Miočinović (od 65.Roksa) – Pejaković, Perić (od 54.Baniček). TRENER: Milan Matanović.

SEGESTA: Matulić – Zlatunić, Kopić, Živčić, Kukoč-Petraello – Kapac, Gastaldelo (od 82.Bičanić), Đurak – Rendulić (od 90.Jergović), Martinović (od 90.Solomun), Kovačević. TRENER. Zoran Buinac.

CRVENI KARTON: Lovrić (84. – drugi žuti karton).

Serija naših seniora od pet prvenstvenih utakmica bez poraza i uz četiri ostvarene pobjede prekinuta je u županijskom derbiju i u srazu s liderom prvenstva Segestom. Da jedna nevolja nikad ne dolazi sama, potvrdilo se i ovog puta, kapetan Lovrić danas je ‘pocrvenio’ i neće moći igrati u srijedu, kada prvenstvena karavana nastavlja ubrzanim ritmom a naši seniori gostuju Zelini. Budući da su žute kartone danas inkasirala još trojica prvotimaca, na pomolu je još koji izostanak u srijedu, a tome treba dodati i ozlijeđene Alapića i Cerjaka pa je jasno u kakvom su izazovu naši seniori vratiti se na pobjednički kolosijek. Upravo je izostanak klasičnog napadača u sudaru s starim rivalom i liderom prvenstva Segestom ono što je danas nedostajalo da bi koncentrirana, požrtvovna i odlučna igra naših seniora dobila puni izražaj. Zeleni su dobijali duele, bili pravovremeni u izlasku na loptu i igrača, imali tranziciju prema naprijed, ali falio je igrač u špici koji bi sve to okrunio na pravi način. S druge strane, Siščani su u ponajboljem igraču lige Kovačeviću i jednom od najboljih strijelaca lige Martinoviću imali sve što treba u završnicama akcija i zato su odnijeli bodove s stadiona kraj Petrinjčice. Upravo je Martinović u 15.minuti projurio desnim krilom i idealno poslužio Rendulića kojem nije bilo teško s peterca poslati loptu u mrežu pokraj nemoćnog Gugeca za 0:1. Gol gostiju došao je u periodu ravnopravne igre i kao svojevrsni šok, no Zeleni su našli načina vratiti se u utakmicu već tri minuta kasnije. Handanović je po već viđenom receptu ove sezone loptu ubačenu iz auta pustio da odskoči a onda snažnim udarcem s dvadesetak metara uputio u bliži kut vratiju Segesta, gdje je Matulić na ‘lopti’, ali ne može spriječiti da ona odsjedne u mreži i to je 1:1 za erupciju oduševljenja na dobro popunjenim tribinama. U 27.minuti Zeleni su bili nadomak vodstvu. Lovrić je iz slobodnog udarca dobro naciljao uz stativu vratiju gostiju, no Matulić je ovaj put dovoljno efikasan u obrani za odbiti loptu, koju Miočinović iz ‘odbijanca’ šalje u stativu uz signalizirano zaleđe. U obostrano srčanoj i poduzetnoj igri protekao je finiš prvog poluvremena, a na otvaranju nastavka lider prvenstva drugi put dolazi u vodstvo. Kovačević je proigran u dubini našeg šesnaesterca, uslijedio je snažan šut ‘po podu’ koji odsjeda u ‘maloj mrežici’ vratiju Zelenih i to je 1:2. Ubacivanjem Sekulića i Baničeka već u 54.minuti, nešto kasnije i mladog Rokse, pokušao je strateg naših seniora Milan Matanović povratiti energiju svoje momčadi. Ulazili su naši seniori u posljednju trećinu terena i stavljali obranu ‘crveno-bijelih’ na iskušenja, ali bez stvorene stopostotne prigode. U finišu drugi žuti i isključujući crveni karton za kapetana Lovrića bio je signal da bodovi odlaze prema Sisku. Treba reći da je prvi žuti karton Lovrić dobio već u sedmoj minuti utakmice na opće čuđenje na stadionu, ali nije to bila jedina takva odluka suca Barišića danas, dapače. U 88.minuti na svoju kvalitetu nazočno gledateljstvo podsjetio je Kukoč, uputivši idealnu asistenciju za Martinovića koji je u trku skrenuo loptu u mrežu za 1:3. Tako je lider prvenstva prošao Petrinju neokrznut, a Zeleni se poprilično izranjavani okreću nastavku zgusnute završnice sezone.

U OSTALIM DANAS ODIGRANIM UTAKMICAMA 27.KOLA:

Kurilovec – Maksimir 2:1, Ponikve – Zagorec 0:0, Tondach – Zelina 2:0, Trešnjevka – Lukavec 1:1, HAŠK – Bistra 2:0. Sutra igraju: Gaj – Dinamo (OO) i Sava Strmec – Samobor. Lučko – Vrapče odgođeno.
TABLICA: 1. Segesta 63, 2. Lučko 49 (-1), 3. Gaj 48 (-2), 4. Maksimir 46, 5. Lukavec 45…11.Kurilovec 36, 12. Dinamo (OO) 36, 13. Mladost 35, 14. Samobor 28 (-1), 15. Bistra 27, 16. Zelina 20, 17. Sava Strmec 19 (-1), 18. Tondach 19.