GRADSKI STADION Gledatelja: 150. Sudac: Jović (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1 – S.Kižlin (67), 1:1 – Marović (70), 2:1 – Alapić (78).
MLADOST: Gugec – Smakiqi (od 58.Filipović), Marović, Vranić – Baniček, Lovrić, Pipalović (od 70.Tepić), Papić, Jandrić (od 70.Baron) – Mioković (od 46.Alapić), Hrnčević (od 77.Miočinović). TRENER: Ivica Vidović.
SAVA STRMEC: Đurđek – Jakovljević (od 80. Horvatinec), Marinić, Manzin, R.Kižlin – Kos, Moštak (od 90.Motočić), Mršić, Grofelnik – Plojović-Beriša (od 80.Vidović), Vrančić (od 46.S.Kižlin). TRENER: Dražen Bobinec.
Nova, pomlađena momčad naših seniora, s novim trenerom Ivicom Vidovićem u srazu s novakom u ligi Savom iz Strmca Samoborskog pobjedom je startala u novu trećeligašku sezonu udahnuvši si tako prijeko potrebnu dozu optimizma i samopouzdanja. Ovakav ulazak u sezonu nije pošao za rukom Zelenima ni u prošloj, ni u pretprošloj sezoni pa trijumf nad Savom dodatno dobiva na težini. Iako su današnji takmaci na zamolbu Save zamijenili domaćinstvo u duhu fair-playa, na terenu na momente nije bilo nimalo miroljubivo, a ‘iskrilo’ je i na tribinama koje su danas bile dobro popunjene za prvenstvenu premijeru. Na Gradski stadion pristiglo je pedesetak navijača Save koji su bodrili svoju momčad. Prvo poluvrijeme za brzi zaborav. Naši seniori teško su dolazili do sigurnog pasa i prijenosa igre pred gol suparnika, Sava je, s druge strane, respektirala Zelene i rijetko se odlučivala na ofanzivne pohode. Obje momčadi davale su maksimum u ispunjavanju obrambenih zadaća. U nastavku potpuno druga slika. Utakmicu je ‘otvorio’ gol Save, u 67.minuti izigrana je naša obrana, Sandro Kižlin krenuo je sam na Gugeca, zaobišao ga i onda s ‘peterca’ pogodio mrežu za 0:1. Gotovo odmah u idućem napadu na drugoj strani, Zeleni su izjednačili. Jandrić je ubacio iz kuta, Marović iz blizine nogom šutirao na gol Save, Đurđek, inače bivši vratar Zelenih, bravorozno brani pokušaj ‘Mare’, no naš stoper je ponovo na lopti i matira Đurđeka za 1:1. Nisu se gosti ni pribrali od šoka, a Zeleni već vode. Hrnčević je u 78. minuti poslužio Alapića u srcu šesnaesterca Save, napadač Zelenih iz poluvoleja pokušava probiti Đurđeka koji brani prvi pokušaj, ali je Alapić na ‘odbijancu’ i pogađa mrežu Save za 2:1 za erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu! Pokušali su gosti iz Strmca Samoborskog do kraja spasiti barem bod no naša obrana odbacila je sve napade suparnika i privela pobjedu kraju. Čestitke treneru Vidoviću i igračima na velikoj pobjedi koja će im nesumnjivo biti podstrek za nastavak prvenstvenih iskušenja!