Gaj – Mladost 5:0 (0:0)
6.kolo 3.HNL Središte
MAČE Igralište Gaja. Gledatelja: 100. Sudac: Petrunić (Karlovac).
STRIJELCI: 1:0 – Kotarski (48), 2:0 – Šaban (54), 3:0 – Šaban (68), 4:0 – Josipović (90), 5:0 – Šaban (90).
GAJ: Bobinec – Sambol, Vukadin, Kovačić (od 46.Kotarski), Deak – Brlečić (od 70.Biškup), Benčić (od 46.Josipović), Postonjski – Rihtar (od 46.Tomek), Cvrtila (od 74.Krpanec) – Šaban. TRENER: Vladimir Tuweg.
MLADOST: Jelavić – Dolovčak (od 71.Gršić), Vučak, Hadžić, Saiti – Ćavar, Balen (od 71.Mašić), Cvitanović – Baniček, Amoateng (od 54.Papić) – Pličanić (od 79.Matić). TRENER: Boris Perković.
OSTALI REZULTATI 6.KOLA 3.HNL SREDIŠTE: Dugo Selo -Zagorec 2:1, Maksimir – Lučko 1:3, Ponikve – Lukavec 1:0, Trešnjevka – HAŠK 1:2, Vrbovec – Trnje 0:1, Kurilovec – Bistra 2.1, odgođeno Karlovac – Vrapče i Segesta – Ravnice.

PORTAL 53: Mladost poražena u Maču

MAČE – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 6. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Maču kod momčadi Gaja od koje su poraženi 5:0.

Konačni rezultat sugerira laganu pobjedu domaćina, međutim stanje na terenu je veći dio utakmice bilo sasvim drugačije, a Petrinjci su „potonuli“ u finišu kada je 12. igrač (ovaj puta to nisu realni domaći gledatelji) umjesto domaćih igrača preuzeo konce igre u svoje ruke.

Što se tiče prigoda Petrinjci su prvi ozbiljnije priprijetili u 14. minuti kada je Cvitanović odradio solo dionicu od središta igrališta do ruba kaznenog prostora, ali Vukadin je za djelić sekunde brže vrhom kopačke izbacio loptu izvan igrališta. Ubrzo zatim domaći su uzvratili u 17. minuti kada je izbačenu loptu na rub šesnaesterca Brlečić opalio iz prve, ali gostujući vratar Jelavić uspješno je loptu odbio i sačuvao mrežu. Novu prigodu gosti su imali i u 38. minuti kada je uslijedila greška na grešku, odnosno Ćavar je, s desne strane, ubacio loptu iz slobodnog udarca pred domaća vrata gdje ju je domaći igrač Deak neobjašnjivo propustio i došla je do Setha kojeg je očito iznenadila, ali odbila se do Balena koji je iz idealne pozicije, s peterca, prebacio vrata. U 38. minuti domaći su tek pokušali preko Rihtera koji je s lijeve strane ubacio loptu pred gostujuća vrata za Cvrtilu, ali nakon udarca glavom bila je lak plijen za vratara Jelavića. Nakon toga, u samom finišu prvog dijela, u 45. minuti, novu prigodu stvorili su Petrinjci kada je Baniček uputio dugu loptu prema Sethu koji  ju je petom prebacio iza domaće zadnje linije i krenuo sam prema domaćem vrataru Bobinecu koji mu je krenuo u susret i bio brži za djelić sekunde spasivši najgore.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, domaći su poveli, u prvoj dekoncentraciji gostujuće obrane, naime „svježi“ dvojac Tomek i Kotarski nesmetano je odigrao dupli pas na rubu kaznenog prostora i bez bloka Petrinjaca lopta je završila u donjem desnom kutu vratara Jelavića. Ubrzo zatim, u 54. minuti, u gužvi pred gostujućim vratima najbolje se snašao Šaban i naciljao gornji desni kut za povećanje vodstva. Međutim, ni to nije pokolebalo Petrinjce koji su u 61. minuti odigrali preciznu akciju u kojoj je poentirao Seth, ubacivši se u sredini kaznenog prostora iz drugog plana, ali znajući da im VAR ne može utjecati na odluku glavni Petrunić i pomoćnik Novosel, čak i na iznenađenje domaćih objektivnih gledatelja, označili su zaleđe petrinjskog napadača. Očito je postalo „gusto“ za domaće, kao i prije toga, jer Petrunić je, u fer i korektnoj utakmici među igračima, cijelo vrijeme „disciplinirao“ Petrinjce dijeleći (bes)potrebne kartone, pa su tako „požutjeli“ Vučak, Dolovčak, Baniček, trener Perković, dok je predstavnik kluba Preradović čak i „pocrvenio“. U takvim okolnostima domaći su po treći puta poentirali u 68. minuti kada je najveći dio posla odradio Kotarski za strijelca Šabana, a samo minutu kasnije Petrinjci su bili u još jednoj prigodi, ali nakon Cvitanovićevog udarca lopta je prohujala tik uz vratnicu, dok je u 74. minuti Saiti, s desne strane, s ruba kaznenog prostora naciljao vratnicu. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, za domaće su još poentirali Josipović i Šaban za uvjerljivu pobjedu na papiru.