HAŠK ISKAŽNJAVAO GREŠKE ZELENIH I UPISAO UVJERLJIVU POBJEDU
HAŠK – Mladost 4:1 (2:1)
19.kolo 3.HNL SREDIŠTE ZAGREB ŠRC Peščenica. Gledatelja: 50. Sudac: Kokot (Vrbovec):
STRIJELCI: 1:0 – Kovačević (11), 1:1 – Pavlović (43), 2:1 – Rihtar (45 – 11m), 3:1 – Nemanić (50), 4:1 – Nemanić (65).
HAŠK: Gujić – Rihtar (od 77.Ranogajec Pintarić), Miloš, Omazić, Perinić (od 84.Matanović) – Pizzitola (od 77.Salamunović), Kovačević, Palić (od 66.Surjan), Karamatić – Krajačić, Nemanić (od 66.Zelenika). TRENER: Ivan Piplica.
MLADOST: Jelavić – Marović, Vučak, Pavić (od 81.Dolovčak) – Gršić (od 80.Baniček), Ćavar (od 63.Thaci), Lovrić, Godić (od 63.Đusi), Pavlović – Balen, Hrnčević (od 63.Pličanić). TRENER: Boris Perković.
I u drugom proljetnom prvenstvenom susretu naši seniori ostali su praznih ruku i ubilježili uvjerljiv poraz, nakon Trnja kraj Petrinjčice prošle subote danas ih je na zagrebačkoj Peščenici matirao HAŠK. Konačan rezultat sraza s HAŠK-om navodi na zaključak da se Zeleni praktički ‘nisu pojavili’ na travnjaku, no radi se o krivom zaključku. Tko zna kako bi se utakmica razvila da u 45.minuti ‘na scenu’ nije stupio sudac Kokot i nakon glumatanja napadača HAŠK-a Krajačića u našem šesnaestercu pokazao na bijelu točku. Dugo su naša klupa i igrači prosvjedovali na tu odluku Kokota, dobili su zbog tih prosvjeda i tri žuta kartona, ali ništa nije pomoglo. Rihtar je s ‘kreča’ pogodio gornji dio vratiju Jelavića i vratio vodstvo HAŠK-u. Tim golom prekinuto je razdoblje bolje igre Zelenih u odnosu na domaćina koja je okrunjena golom Pavlovića za izjednačenje u 43.minuti. Ćavar je ubacio iz kornera, a naš branič glavom sproveo loptu u mrežu. Početak utakmice pripao je igračima u crvenoj opremi koji su preko raspoloženog Rihtara nizali opasne pohode u posljednju trećinu travnjaka. Trener Perković odlučio se danas za postavu s tri stopera (Marović, Vučak, Pavić), ali ni to nije pomoglo u konsolidaciji obrane. U 11.minuti nakon ubačaja domaćih iz kornera uslijedio je niz neuspješnih pokušaja igrača u zelenoj opremi da izbace loptu u polje, Kovačević se u nastaloj gužvi najbolje snašao i s nekih desetak metara uputio ne posebno jak šut koji odsjeda u mreži Zelenih za 1:0. Golu HAŠK-a prethodio je zicer Hrnčevića koji s pet-šest metara od gola suparnika ne uspijeva skrenuti loptu u mrežu. Hrnčević je bio nerješiva enigma za obranu HAŠK-a, u 32.minuti izborio je slobodni udarac pa ga sam izveo i zatresao prečku vratiju HAŠK-a. Vrlo izglednu priliku imao je i Balen u 34.minuti, ali i njegov plasirani udarac s desetak metara od gola HAŠK-a odlazi preko gola. Bilo je to razdoblje potpune dominacije naših seniora nad ‘haškovcima’ pa iako je pokvareno samom završnicom prvog dijela u svakom je slučaju putokaz izabranicima trenera Perkovića kako treba igrati i uspostavljati dominaciju na travnjaku. Bilo je za očekivati da HAŠK neće ponoviti pad u igri iz prvog dijela i da Zelene čeka puno teži posao u nastavku. Pogotovo je obrana morala dodatno ‘zategnuti’ svoje linije i svesti greške na minimum kako bi se eventualno ponovo izjednačio rezultat, no to je izostalo. U 50.minuti Nemanić je ostao potpuno sam u srcu našeg šesnaesterca po ubačaju Perinića, napadač HAŠK-a imao je vremena primiriti loptu a onda iz blizine ‘probiti’ nemoćnog Jelavića za 3:1. Iako je HAŠK priprijetio iz prekida i u prvom dijelu i na početku nastavka, nije to bilo upozorenje Zelenima da u 65.minuti bolje postave obranu nakon ubačaja iz kuta, jer opet je Nemanić sam, skače ‘na prvoj vratnici’ i skreće loptu u mrežu za 4:1. Bilo je tada jasno da bodovi ostaju na Peščenici, a trenera Perkovića mora zabrinuti i slab učinak pet zamjena koje je obavio, a koje nisu donijele pritisak na gol HAŠK-a. Štoviše, vratar Jelavić s nekoliko je bravuroznih intervencija spasio u finišu Zelene od još težeg poraza. Ukupnom izvedbom HAŠK se pokazao kao momčad koju će malo tko u ligi ove sezone nadigrati, a kod naših seniora još jednom se pokazalo da bez visoke koncentracije u obrani i svođenja grešaka na minimum neće biti dobro. Zeleni se sada okreću domaćinstvu lideru prvenstva Zagorcu iz Krapine iduće subote.