Maksimir – Mladost 5:0 (4:0)
ZAGREB Igralište na Oboju. Gledatelja: 50. Sudac: Ammar (Zagreb). Pomoćnici: Šaško i Grgurić.

STRIJELCI: 1:0 – Glavinić (33), 2:0 – Štefić (41), 3:0 – Hodak (42), 4:0 – Novak (44), 5:0 – Hodak (71).

MAKSIMIR: Išek (od 59.Zečević) – Večerić, Skender, Katona, Kondres – Krznar, Glavinić (od 59.Durbić), Novak (od 59.Hajdinjak), Štefić (od 59.Mamić) – Hodak, Bačkov (od 77.Pejić). TRENER: Zoran Santrač.

MLADOST: Gugec – Knežević (od 66.Dolovčak), Vranić, Marović, D.Šipuš (od 46.Pipalović) – Lovrić, I.Šipuš, Handanović, Čajani (od 66.Miočinović) – Baniček (od 73.Žužić), Perić (od 66.Horvatin). TRENER: Milan Matanović.

Tradicija visokih i uvjerljivih poraza naših seniora na Igralištu u zagrebačkom Oboju nastavljena je i ove sezone, Maksimir je izabranike trenera Matanovića ispratio s ‘petardom’ s svoje ‘umjetne trave’. Utakmica je, doduše, imala čudan tok. U prvih pola sata naši seniori, danas u ‘crvenoj opremi’, bili su ti koji su kontrolirali zbivanja na travnjaku, sigurnim pasom, dobrim otvaranjima u napadu i visokom koncentracijom u zatvaranju prilaza svom golu. Kao plod takve igre, stigle su i stopostotne prigode za naše seniore. U 13.minuti Čajani je proigran u srcu šesnaesterca domaćih, uslijedio je pokušaj Skendera da korištenjem sirove snage izgura Čajanija iz pozicije za šut, naš napadač je pao, ali nije se oglasio sudac Ammar s najstrožom kaznom. Sedam minuta kasnije Knežević je izvrsnom dijagonalom izbacio Perića na lijevom krilu napada u stopostotnu prigodu, Perić je na nekih sedam, osam metara od vratiju Maksimira dugo vagao što učiniti, na kraju su ga sustigli suparnički stoperi i blokirali mu udarac. U 27.minuti Lovrić je na sličan način proigran u šesnaestercu Maksimira, naš kapetan za razliku od Perića ne čeka i snažnim udarcem gađa dalji kut, no lopta odlazi pokraj gola. Da domaćima nije dobro sjela inicijativa gostiju posvjedočio je niz prekršaja nad Handanovićem, Perićem i Baničekom gotovo svaki put kada bi oni primili loptu, kao i reakcija trenera domaćih Santrača u 30.minuti kada je ‘pedagoški’ sočnim psovkama ‘počastio’ našeg stopera Marovića. I onda u 33.minuti potpuni preokret snaga na terenu. Glavinić se odlučio na šut s dvadesetak metara od vratiju Gugeca, pravi projektil odsjeo je na ‘unutarnjoj strani’ prečke, a zatim i u golu. Eurogol domaćeg veznjaka kao da je ošamutio naše seniore. U razdoblju od 41. do 44.minute domaći su se brzim izmjenama pasa prošetali u situacije ‘jedan na jedan’ s vratarem Gugecom, Štefić, Hodak i Novak nisu propustili prigode savladati Gugeca i na semaforu je vrlo brzo zasvjetlilo pomalo nestvarnih 4:0. Raspao se od 41. do 44.minute potpuno obrambeni blok izabranika trenera Matanovića, nije se znalo tko koga čuva, nije bilo faula, kontakta, pomoći…Rijetko viđen ‘black out’ Zelenih.

U nastavku Maksimir je rutinski održavao stečenu prednost, a da I drugo poluvrijeme ne bi prošlo bez promašaja naših seniora potrudio se Čajani u 51.minuti, izbio je sam ispred vratara Išeka, uputio šut koji domaći vratar brani. Do kraja i teška pogreška Handanovića koju je Hodak kaznio za svoj drugi gol na utakmici i ‘petardu’ u mreži Gugeca koji je s nekoliko izvrsnih intervencija spasio svoju momčad i od težeg poraza. Naši seniori iduću ću prvenstvenu utakmicu i domaćinstvo krapinskom Zagorcu dočekati na začelju ljestvice, drugo kolo zaredom.

U OSTALIM UTAKMICAMA 8.KOLA 3.NL CENTAR: Dinamo (OO) – Lučko 2:1, Gaj – Kurilovec 2:1, Vrapče – Ponikve 3:0, Zagorec – Tondach 4:1, Segesta – Trešnjevka 6:1, Zelina – HAŠK 1:2, Lukavec – Sava Strmec 3:0 i Bistra – Samobor 2:0.
LJESTVICA: 1. Segesta 20, 2. Vrapče 18, 3. Zagorec 18, 4. Maksimir 15, 5. Gaj 15, 6. Lučko 13, 7. HAŠK 12…13. Zelina 8, 14. Ponikve 8, 15. Tondach 7, 16. Samobor 7, 17. Sava Strmec 6 i 18.Mladost 4.