LUČKO SC Lučko Gledatelja: 100. Sudac: Landeka (Velika Gorica).
STRIJELCI: 1:0 – Čičković (1), 2:0 – Mar.Jazvić (10), 3:0 – Čičković (46).
LUČKO: Debijađi – Puntar, Mar.Jazvić, Mamadou, Čurek – Belak (od 66.Mat.Jazvić), Varga (od 46.Kulenović), Marinić – Dianežević (od 86.Buqaj), Sidico (od 54.Bajan) – Čičković (od 86.Ćosić). TRENER: Perica Vidak.
MLADOST: Zaccala – Dolovčak (od 64.Hrnčević), Vučak, Hadžić, Saiti (od 54.Gršić) – Lovrić, Ćavar, Matić (od 46.Godić) – Cvitanović (od 74.Pličanić), Amoateng – Korečić (od 46.Balen). TRENER: Boris Perković.
U najlošijoj partiji u dosadašnjem dijelu sezone naši seniori doživjeli su u Lučkom drugi poraz u tekućem prvenstvu. Iako je poraz u Krapini od Zagorca bio uvjerljiviji nego današnji u Lučkom, došao je prije svega kao posljedica veće kvalitete, pojedinačne i skupne, Zagorca, lidera prvenstva, dok se danas u Lučkom Zeleni, jednom riječju, jednostavno ‘nisu pojavili’. S druge strane, domaći, bez pobjede do današnjeg ogleda, i s samo jednim osvojenim bodom, ušli su u utakmicu kao da im je biti ili ne biti. Ishod je ne samo rezultatski otišao na stranu ‘bijelih’, nego i po pitanju borbenosti, rastrčanosti, pružene energije i odlučnosti na travnjaku. U kojem će pravcu utakmica krenuti vidjelo se već u početnih deset minuta. Dok se prvi gol na utakmici može pripisati umijeću strijelca Čičkovića i neiskustvu našeg vratara Zaccale kojeg je, loše postavljenog, projektil napadača Lučkog s visine šesnaesterca preletio i završio u mreži za 1:0 domaćih, drugi gol Lučkog pokazao je da Zeleni jednostavno nisu u utakmici. Ubačaj Belaka iz kornera u 10.minuti prenio je na prvoj vratnici Dianažević a nečuvani kapetan domaćih Marko Jazvić na drugoj vratnici se naklonio i poslao loptu u mrežu za 2:0. Prethodno je naša obrana još jednom ispala ali Čičković u brzoj izmeni pasova nije uspio točno pogoditi nadirućeg Dianeževića, da jest teško bi Zeleni izbjegli još jedan mat. Nakon ostvarenog vodstva Lučko je smanjilo brzinu, stvorio se dojam da naši seniori mogu napraviti nešto više na ovoj utakmici pogotovo nakon isključenja nervoznog Mamadoua koji je u 42.minuti udario Korečića bez lopte i zaradio crveni karton. Ali prividna je bila inicijativa Zelenih, bez dovoljno probojnosti, točnosti u završnici akcija i raspoloženog napadača. Najbliži postizanju gola bio je Cvitanović koji je u 43.minuti nakon prodora uputio prizeman šut u kut vratiju Lučkog, no vratar Debijađi spreman je za taj izazov i odbija loptu u korner. Debijađi se još više istaknuo u 55.minuti kada je izvadio izvanredan slobodnjak Lovrića iz rašlji, ozlijedio se pritom vratar Lučkog ali i taj detalj govori koliko su ‘nabrijani’ bili domaćini u želji da se domognu tri boda. Prije Lovrićevog projektila Zeleni su, u 46.minuti, i treći put kapitulirali, dijagonala na Dianaževića iznenadila je, preletjela Saitija na lijevom boku naše obrane, krilo Lučkog poslužilo je po primljenoj lopti Čičkovića na drugoj vratnici i to je 3:0. U posljednjih pola sata igre svjedočili smo jalovim pokušajima igrača u zelenoj opremi da ugroze vrata domaćih, rijetke su bile uspjele kombinacije gostiju pa su domaći bez puno peripetija priveli utakmicu i pobjedu kraju. Puno bi si pitanja nakon današnjeg izdanja izabranici trenera Perkovića morali postaviti, pogotovo kada se radi pristupu utakmici i neophodnoj koncentraciji na zbivanja na travnjaku, ali teško da imaju vremena za takve stvari, jer ih u srijedu već čeka gostovanje Gaju u Maču, a iduće subote domaćinstvo Maksimiru. U svakom slučaju, s puno upitnika, nakon viđenog u Lučkom, i bez obzira na današnji izostanak važnih karika u momčadi poput vratara Jelavića, naši seniori plove prema nastavku prvenstva.