ZELENI STARTALI VRIJEDNIM REMIJEM

1.kolo 3.HNL Središte
Trnje – Mladost 1:1 (1:0)
ZAGREB Igralište Trnja. Sudac: Jerbić (Velika Gorica). Pomoćnici: Pranjić i Krznarić.
STRIJELCI: 1:0 – Guja (20), 1:1 – Korečić (61).
TRNJE: Gudelj – Ribić, Marić, Džijan, Međimorec – Mandić (od 85.Brodarić), Sopić (od 85.Lipovac), Kanceljak (od 75.Dos Passos) – Mesec, Sedlaček – Guja. TRENER: Rajko Vidović.
MLADOST: Jelavić – Dolovčak, Vučak, Hadžić, Saiti – Mašić (od 66.Hrnčević), Lovrić, Ćavar (od 66.Godić) – Baniček (od 46.Seth), Cvitanović – Pličanić (od 46. Korečić). TRENER: Boris Perković.
Naši seniori startali su u novo prvenstvo remijem kod favoriziranog Trnja i uz čestitke za vrijedan bod pobrali sve pohvale za pruženu igru. Ni po čemu se na igralištu Trnja nije moglo vidjeti da je Trnje ta momčad koju mnogi vide kao favorita za naslov, a ne igrači u zelenoj opremi koji su plijenili odlučnim pristupom, discipliniranim blokom i brzim pohodima po osvojenoj lopti prema golu suparnika. Sve to samo četiri dana nakon izvrsnog izdanja u pretkolu završnice Kupa kod drugoligaša Sesveta kada su također Zeleni izborili remi u regularnom tijeku utakmice. S tom razlikom što su danas Zeleni propustili još izgledniju priliku nokautirati protivnika. U posljednjoj četvrtini utakmici Trnje je ‘diglo’ linije prema našim vratima ostavivši dosta prostora ispred vratara Gudelja što su naši seniori koristili, ulazili u nekoliko vrlo izglednih situacija za mat, ali uvijek bi nedostajao završni udarac. No, ne bi trebalo iz današnje utakmice tražiti ‘kruha preko pogače’ jer je i danas, kao i u srijedu u Sesvetama, jedan od najboljih igrača na travnjaku bio naš vratar Petar Jelavić obranivši barem tri čista ‘zicera’ napadačima Trnje i iskazavši veliku sigurnost u izlascima na brojne ubačaje Trnje i u kroćenju projektila igrača u plavoj opremi s distance. Jelavić je i u otvaranju utakmice izlazio kao pobjednik u bliskim susretima s napadačima Trnja, no u 20.minuti ništa nije mogao učiniti. Nakon ubačaja Mandića iz kuta Džijan je atraktivnim škaricama uspio lobati Jelavića, lopta je odsjela na prečki, a na odbijancu je naprisebniji Guja koji iz blizine šalje loptu u mrežu za 1:0. Tako je Trnje okrunilo početnu inicijativu, ali u trenutku kada je ona slabila. Nekoliko vrlo uspjelih napadačkih pohoda Zelenih do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli pretvoriti u golove Pličanić i Cvitanović, ali prijetilo je i Trnje na drugoj strani te nas je u 43.minuti spasila i stativa po pokušaju Kanceljaka s ‘peterca’. Naša uža obrana dobro je zakočila Meseca i Sedlačeka čije napadačke kvalitete spadaju u sam vrh lige, ali za Guju i ovom prilikom nije bilo rješenja. Trener Perković odlučuje se na poluvremenu na dvostruku izmjenu, ‘Piksi’ Korečić kao i u Sesvetama ulazi umjesto Pličanića u ‘špicu’, dok je Baničeka zamijenio Seth. Pogodio je strateg Zelenih s obje izmjene, Korečić je zabio gol i nadobijao se duela s stoperima Trnja, a Seth je uvijek bio tamo gdje treba po osvojenoj lopti i prijenosu igre na suparničku polovicu. Iako je Trnje opet ušlo bolje u otvaranje poluvremena, prisilivši Jelavića na nekoliko bravuroznih intervencija, gol pada na suprotnoj strani igrališta. Mašić je u 61.minuti protutnjio lijevim krilom napada i centrirao za Korečića koji u trku glavom matira Gudelja za 1:1 i veliko slavlje igrača, klupe i nekolicine navijača Zelenih na tribini igrališta Trnja. Uslijedio je veliki pritisak Trnja, ali više stihijski, uz poneki ‘zalutali’ metak koji je mogao biti koban, no uža obrana Zelenih na čelu s Jelavičem, Vučakom i Hadžićem danas je bila na visini zadatka. S druge strane, sijevale su kontre Cvitanovića, Setha i Hrnčevića. Sve u svemu odličan nogomet i mnogo razloga za zadovoljstvo u našim redovima. U svega četiri dana dvije izvrsne prezentacije mlade momčadi Zelenih, to nije slučajno, očito je trener Perković uštimao ekipu koja će biti tvrd orah za svih u ligi. Još jednom čestitke igračima i treneru Perkoviću na vrijednom bodu!