DANAS NA MLADOSTI – VELIKI TRIJUMF ZELENIH NA OPROŠTAJU OD JESENI:
Mladost – Kurilovec 4:1 (2:0)
17.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 70. Sudac: Ćurdo (Zagreb). Pomoćnici: Radić i Jović.
STRIJELCI: 1:0 – Marović (6), 2:0 – Lovrić (29), 3:0 – Šipuš (60), 3:1 – Matoš (68-11m), 4:1 – Hrnčević (75).
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Šipuš, Baniček – Lovrić, Pipalović, Handanović, Miočinović (od 46.Alapić) – Mioković (od 46.Papić), Hrnčević (od 77.Jandrić). TRENER: Ivica Vidović.
KURILOVEC: Lalić – Grdenić, Završki, Kušec, Pezo (od 58.Pušić) – Matoš, Crnov, Šarić, Ćosić – Bakula (od 77.Alili), Stojaković (od 58.Ivković). TRENER: Senad Harambašić.
U velikom stilu naši seniori okončali su jesenji dio sezone uvjerljivo porazivši vrlo dobru momčad Kurilovca. Današnja pobjeda ima dodatnu težinu jer su s ova tri boda Zeleni uhvatili priključak s sredinom ljestvice koju praktički od početka prvenstva drži upravo Kurilovec. Konačan ishod utakmice navodi na zaključak da su gosti iz Velike Gorice bili lak plijen za razigrane izabranike trenera Vidovića, no to je daleko od istine. U polju bila je to odsudna bitka za svaki pedalj terena, bez izrazite premoći bilo kojeg suparnika, ali su u završnici akcija Zeleni bili kudikamo ubojitiji pa su u konačnici uvjerljivo slavili. U 6.minuti po već oprobanom receptu kapetan Lovrić ubacio je iz kornera na peterac gostiju gdje vratar ‘bijelih’ Lalić naizgled sigurnom intervencijom u skoku kroti ubačaj i prima loptu u naručje, ali ona mu ispada pri prizemljenju, Miočinović je najbrži u reakciji ali njegov šut s ‘peterca’ odsjeda na prečki, no zato je tu Marović najbliži za ubaciti loptu u mrežu s dva-tri metra i to je 1:0. Koliko je taj gol našoj momčadi dao na samopouzdanju, toliko je gostima oduzeo na sigurnosti u pasu i pokušajima prijenosa igre pred suparnički šesnaesterac. Utakmica prolazi u obostrano žustroj i bespoštednoj borbi u polju sve do 29.minute kada je uslijedio novi šok za goste, Lovrić iz kornera ovog puta upućuje izravan šut na gol Kurilovca, Lalić je ponovo neometan u pokušaju da uhvati i ‘osigura’ loptu, no ona mu u padu ponovo ispada i ‘kotrlja’ se u mrežu za 2:0 Zelenih. U još jednom navratu naši seniori mogli su do poluvremena do gola nakon Lovrićeva ubačaja, no nije bilo tako spretne reakcije igrača u zelenoj opremi kao kod prvog gola. U nastavku Kurilovec je pojačao pritisak u središnjici i pokušaje da prenese igru pred gol i danas vrlo sigurnog Gugeca, ali nije mu to polazilo za rukom. U 60.minuti ponovo je Lovrić izvrsno centrirao iz kornera, uslijedio je prijenos Alapića za Šipuša koji iz blizine matira Lalića za 3:0. Malo tko je na stadionu, međutim, pomislio da je sve gotovo. Kurilovec je krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo u 68.minuti kada dolazi do kaznenog udarca nakon duela Ćosića i Šipuša. Siguran je s bijele toče Matoš za smanjenje vodstva Zelenih. Iako su gosti iz Velike Gorice još dodali gas nakon gola Matoša, Zeleni su ponovo bili konkretniji u završnici napada. U 75.minuti Hrnčević se oslobodio pratnje na visini šesnaesterca gostiju pa desnom nogom naciljao suprotni gornji kut nemoćnog Lalića za 4:1 i erupciju slavlja malobrojnog gledateljstva. Do kraja Gugec je izašao kao pobjednik u dva vrlo opasna pohoda gostiju, ispoljeno je i dosta nervoze na obje strane pa su svi odahnuli kada je sudac Ćurdo odsvirao kraj. Velika i vrijedna pobjeda Zelenih na oproštaju od prvog dijela prvenstva. Sve čestitke igračima I treneru Vidoviću na danas pruženoj partiji i pobjedi!