DANAS NA MLADOSTI – TREĆE PRVENSTVENO SLAVLJE ZELENIH:
Mladost – HAŠK 3:1 (1:1)
15.kolo 3.NL Centar
GRADSKI STADION Gledatelja: 100. Sudac: Debogović (Bjela Gorica). Pomoćnici: Kurpes i Batušić.
STRIJELCI: 0:1 – Rihtar (9), 1:1 – Miočinović (37), 2:1 – Marović (56), 3:1 – Lovrić (63-11m).
MLADOST: Gugec – Vranić, Marović, Šipuš – Lovrić, Pipalović, Handanović, Miočinović (od 55.Kihalić), Baniček – Mioković (od 51.Alapić), Hrnčević (od 89. Petrović). TRENER: Ivica Vidović.
HAŠK: Gujić – Andrašec, Čopec, Ivezić, Talan (od 61.Radulović) – Karamatić (od 72.Palić), Pizzitola, Krajačić, Stojanović (od 61.Pernar) – Rihtar, Bogdanović (od 79.Zeqiraj). TRENER: Milivoj Bračun.
Treću prvenstvenu pobjedu naši seniori danas su izborili nadigravši HAŠK u drugom poluvremenu požrtvovnom igrom i uspjelim završnicama akcija kojima je ton davao Antonio Hrnčević. Svaku loptu upućenu u vrh našeg napada ‘Hrna’ je izborio, prihvatio i razigrao suigrače prenijevši tako igru pred suparnički gol što je presudilo u sudaru dvaju momčadi iz donjeg dijela ljestvica. Bio je to pravi derbi začelja na Gradskom stadionu pa se može kazati da je pobjeda Zelenih došla u odsudnom trenutku. Bilokakav drugi ishod stavio bi izabranike trenera Vidovića u vrlo tešku situaciju uoči finiša jesenjeg i u očekivanju proljetnog dijela prvenstva. Pokazali su danas Zeleni i karakter, preokrenuvši vodstvo gostiju u sigurnu pobjedu. Gosti iz Zagreba s iskusnim strategom Milivojem Bračunom na klupi poveli su iz prvog prelaska na polovicu suparnika u 9.minuti. Stojanović je ‘spustio’ loptu na Rihtara koji reagira manirom golgetera i s visine šesnaesterca kroz blok Zelenih pogađa ljevicom u donji kut nemoćnog Gugeca za 0:1. Trebalo je nakon početnog šoka dobrih 20 minuta našim seniorima da povežu redove i počnu nizati opasne pohode prema golu ‘crveno-crnih’. U 37.minuti stalni pritisak na gol HAŠK-a urodio je plodom. Ubačaj Lovrića u buketu igrača Šipuš je primirio za Miočinovića koji iz blizine trese mrežu gostiju za 1:1. U još dva navrata do odmora mogli su Zeleni na sličan način do vodstva no spetljali su se u izglednim situacijama pa se na odmor otišlo s remijem, iako je vrlo lako moglo biti drugačije. Naime, ponajbolji tandem gostiju Rihtar-Karamatić iskrerirao je u 44.minuti ‘zicer’ za Karamatića, uslijedio je pokušaj napadača HAŠK-a iskosa u nebranjenoj poziciji ali lopta prolazi tik uz vratnicu u gol aut. U nastavku su Zeleni preuzeli konce igre u svoje ruke i u prvih dvadesetak minuta prelomili utakmicu.U 56.minuti Hrnčević je silovitim volejem pokušao iskosa matirati vratara Gujića, koji je skoro ukrotio šut, no na gol crti je Marović koji posprema loptu u mrežu za 2:1. U 63.minuti Handanović je u solo prodoru nanizao nekoliko suparničkih igrača, da bi ga na ‘petercu’ sapleo Ivezić za najstrožu kaznu. Lovrić s ‘kreča’ sigurno pogađa za 3:1. Mogli su do kraja Zeleni i do uvjerljivije pobjede u srazu s Zagrepčanima kojima je ritam igre padao kako se bližio kraj. U posljednjih 25 minuta utakmice, prema razvoju zbivanja na travnjaku, stekao se dojam da izabranici trenera Vidovića jednostavno ne mogu ispustiti prednost što se i obistinilo. Velike čestitke igračima i treneru Vidoviću na vrlo vrijednoj pobjedi nakon koje se lakše ulazi u nove izazove!
U OSTALIM UTAKMICAMA 15.KOLA 3.NL CENTAR ODIGRANIM DANAS: Karlovac – Dinamo (OO) 0:0, Ravnice – Lučko 0:1, Maksimir – Vrbovec 1:1, Samobor – Vrapče 3:0, Ponikve – Sava Strmec 3:0 i Trešnjevka – Lukavec 1:0.
LJESTVICA: 1. Karlovac 36, 2. Lučko 35, 3.Maksimir 28, 4. Vrapče 27, 5. Samobor 25, 6. Trešnjevka 23, 7. Segesta 22 (-1), 8. Gaj 20 (-1)…14. Lukavec 15, 15. Ravnice 15, 16.Mladost 14, 17. HAŠK 13 i 18. Sava Strmec 9.