REMI ZELENIH S NOVAKOM U LIGI
Mladost – Lukavec 2:2 (0:1)
4.kolo 3.HNL Središte Gradski stadion. Sudac: Jović (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1 – Humeljak (8, 0:2 – Humeljak (53), 1:2 – Lovrić (67 -11m), 2:2 – Amoateng (85).
MLADOST: Jelavić – Dolovčak (od 58.Baniček), Vučak, Hadžić, Saiti – Korečić, Lovrić, Ćavar (od 75.Godić) – Amoateng, Cvitanović (od 58.Balen) – Pličanić (od 46.Hrnčević). TRENER: Boris Perković.
LUKAVEC: Luter – Grdenić, Meter (od 75.Župetić), Gudelj, Lagumdžija (od 85.Peranić) – Ezgeta, Konjevod, Humeljak (od 85.Bogadi), Valetinčić, Šiprak (od 75.Galić) – Abazi. TRENER: Slaven Batovanja Gičev.
Izborivši remi s Lukavcem na Gradskom stadionu Zeleni su vratili kakav-takav mir u svoje redove nakon brodoloma (0:4) u Krapini prošle srijede u 3.kolu. Ako se u srazu s favoriziranim krapinskim Zagorcem nismo imali bogzna čemu nadati, danas se očekivao trobod u srazu s novakom u ligi, ali nakon što se na pola sata od kraja utakmice gubi 0:2 a izjednačujući gol postigne pet minuta prije kraja, u taboru Zelenih moraju biti zadovoljni nakon okršaja s Lukavcem. Odavno u Petrinji, u rangu natjecanja kao što je Treća liga, nije viđena momčad s takvim kroničnim nedostatkom snage i raspoloživih igrača poput gostiju iz Velike Gorice danas. Ali i takvi su gosti bili nadomak trijumfu na Gradskom stadionu što dovoljno govori o kvaliteti utakmice i neujednačenoj partiji naših seniora koji su ponovno, kao i u Krapini, ušli u utakmicu mlako i bez odlučnosti. No, za razliku od potopa u Krapini, Zeleni su našli snage vratiti se u utakmicu i na kraju propustiti pobijediti. U svakom slučaju, gosti loš ulazak Zelenih u utakmicu koriste i u 8.minuti, nakon što su i prije toga izradili nekoliko opominjućih pohoda na naš gol, dolaze u vodstvo. Valetinčić se probio kroz sredinu terena i zatim neometan položio loptu za nadirućeg Humeljaka koji se našao ‘oči u oči’ s Jelavićem, predriblao ga i poslao loptu u praznu mrežu iz dubine šesnaesterca za 0:1. Naši seniori došli su do terenske nadmoći i prebacivanja igre pred protivnički gol u drugoj polovini prvog poluvremena, nije nedostajalo pohoda koji su bili izrađeni i s otvorenom opcijom ulaska u stopostotne prilike i ‘mat’, ali vidjelo se da u redovima Zelenih, osim raspoloženog Amoatenga, nema nadahnutog pojedinca. S druge strane, svaki prelazak centra Lukavca pričinjavao je ozbiljne poteškoće našim seniorima u naporima da odbace protivnika od svoga gola. Trener Perković na odmoru reagira, i umjesto Pličanića uvodi Hrnčevića. S Hrnčevićem dobila je naša momčad potrebni prijenos igre pred protivnički gol, probojnost i duel u posljednjoj trećini terena, ali ni ‘Hrna’ danas nije imao dovoljno mirnoće za realizaciju stopostotnih prilika. U 48.minuti Amoateng je napravio sve za Hrnčevića koji iz blizine vratiju Lukavca šutira pravo u vratara Lutera. Između 49. i 52.minute nanizali su Zeleni još tri stopostotne prilike, ali nije bilo koncentracije za mat kod Hrnčevića, Korečića i Amoatenga. I onda novi šok, gosti su napravili točan niz dodavanja na lijevo krilo napada gdje je na Humeljaka ‘zaboravio’ Dolovčak, veznjak gostiju nesmetano prima loptu i s nekih desetak metara iskosa probija Jelavića za 0:2. Krenuo je nakon toga novi val juriša na gol Velikogoričana koji su se praktički povukli pred svoj šesnaesterac. U 67.minuti iskusni Hrnčević iznudio je nesmotreni faul Lagumdžije praktički u bezizlaznoj situaciji unutar šesnaesterca Lukavca, a sudac Jović dosudio kazneni udarac iz kojeg Lovrić smanjuje vodstvo gostiju. Nakon primljenog gola stoper gostiju Meter prvi se srušio na travnjak i zatražio izmjenu koju mu trener Batovanja nije dao sve do 75.minute, a u međuvremenu i nakon izlaska Metera, izmjene su tražili i Lagumdžija i Humeljak. Nije bila rijetkost da se i po dvojica igrača Lukavca istodobno žale na ozlijede i uz pružanje liječničke pomoći jedva vraćaju u igru. Silan je bio pritisak naših seniora da u takvim okolnostima dođu do izjednačujućeg gola i on se i dogodio u 85.minuti. Najbolji pojedinac u našim redovima Seth Amoateng jednostavno je uzeo loptu i razantnim udarcem, eurogolom, s dvadesetak metara po sredini suparničke polovice probio Lutera za 2:2 i veliko slavlje na stadionu. Najzanimljiviji detalj u preostalome dijelu utakmice bila je odluka suca Jovića da utakmicu produži samo četiri minute, nakon što se od 72.minute i pružanja pomoći nekome od igrača Lukavca više čekalo nastavak igre nego što se igralo. Lukavac je uspio sačuvati remi pred naletima Zelenih i proslavio s dvadesetak pristiglih navijača, vjerujemo, neočekivani bod. Kad je u pitanju današnje izdanje Zelenih, očito je zgusnuti ritam igranja utakmica krajem osmog i početkom devetog mjeseca ostavio traga, previše je, bez obzira na veliku nadmoć nad Lukavcem u većini utakmice, bilo grešaka, zaboravnosti i dekoncentracije u njihovoj igri, a uvjerili smo se ove sezone da mogu puno bolje. Na redu je gostovanje kod Lučkog, a onda, opet u tjednu, i gostovanje Gaju u Mačama. Želimo igračima i treneru Perkoviću da povrate formu iz prvih ovojesenskih nastupa u Sesvetama i kod Trnja!