DANAS NA MLADOSTI – Zlata vrijedna pobjeda Zelenih!

DRAMA KRAJ PETRINJČICE: Vodstvo drugoplasirane momčadi lige iz prvog dijela Zeleni su preokrenuli u nastavku golovima Antonija Hrnčevića

GRADSKI STADION. Bez gledatelja. Sudac: Spudić (Ivanić Grad).
STRIJELCI: 0:1 – Ceraj (13), 1:1 – Hrnčević (53), 2:1 – Hrnčević (76).
MLADOST: Jelavić – Baniček (od 46.Đusi), Vučak, Marović, Dolovčak (od 46.Radošević) – Špišić (od 73.Lovreković), Korečić, Lovrić – Filipović, Abramović – Dumbović (od 46. Hrnčević, od 90.Crnojević). TRENER: Boris Perković.
TRNJE: Gudelj – Kćira (od 46.Valković), Džijan, Marić, Marelja (od 32.Bogović, od 73.Poldrugač) – Ribić, Lipovac (od 46.Gašparac), Pavlek (od 46.Mandić), Filipović – Ceraj, Guja. TRENER: Rajko Vidović.
U pravom, pa i odsudnom trenutku Zeleni su prekinuli post pobjeda u 3.HNL Središte matiravši danas drugoplasirani sastav lige Trnje na Gradskom stadionu. Dugo je nakon utakmice odjekivala pjesma iz svlačionice naših seniora kao i izrazi zadovoljstva u pizzeriji na Gradskom stadionu i to sve govori o olakšanju
koje se osjetilo nakon pobjede nad Trnjem. Nakon sedam kola Zeleni su konačno osjetili slast pobjede, pa iako je u toj sušnoj seriji bilo više remija nego poraza, važnost današnje pobjede teško je uopće izraziti riječima. Kada je u 13.minuti Denis Ceraj plasiranim šutem s visine šesnaesterca matirao nemoćnog Jelavića za vodstvo Trnja, činilo se kako slijedi nastavak serije neuspjeha Zelenih. Trnje je ušlo u utakmicu kao takmac s sigurnijim pasom, osmišljenijim akcijama i jasnijim prijetnjama za gol suparnika. Naši seniori teško su dolazili u posljednju trećinu travnjaka, sve se svelo na individualne pokušaje Filipovića i Abramovića bez prave potpore s bokova i iz središnjice. U 43.minuti Filipović je nakon solo akcije uzdrmao stativu naših vratiju, tako da se odlazak na odmor s miniminalnim zaostatkom činio još i dobrim ishodom za Zelene. A onda je, na odmoru, uslijedila trostruka zamjena stratega naših seniora Borisa Perkovića, umjesto Baničeka, Dolovčaka i Dumbovića ušli su Hrnčević, Đusi i Radošević i utakmica je u nastavku poprimila sasvim drugačiji tok. Zeleni su poduzeli presing ‘na loptu’, a po ‘osvojenoj’ brzo kretali u pohode na gol Trnja čiji trener Vidović također nije bilo zadovoljan igrom svojih pulena u prvom poluvremenu te je također na odmoru odradio trostruku zamjenu. U 53.minuti Antonio Hrnčević odlučio se na projektil s visine šesnaesterca koji je odsjeo u donjem lijevom kutu iznenađenog vratara gostiju Gudelja za poravnanje rezultata. Uslijedili su naleti Trnja po povrat vodstva i u 63.minuti naš vratar Jelavić skida čisti zicer najboljem strijelcu lige Guji koji je glavom gađao naš gol s visine peterca. U 69.minuti Guja ponovo iz izgledne situacije pokušava glavom a Jelavić se u požrtvovnoj intervenciji ozlijedio, ali lopta nije ušla u gol. U 76.minuti Lovrić je dijagonalom izbacio Đusija u pohod na gol gostiju, uslijedio je pas Đusija za Filipovića koji idealno centrira za Hrnčevića, naš napadač je siguran u realizaciji i iz blizine šalje loptu u mrežu Trnja za 2:1 i erupciju oduševljenja na stadionu. Uslijedili su novi naleti Trnja na naš gol no danas sigurni blok Zelenih čuva vodstvo. U sudačkoj nadoknadi Korečić je u solo prodoru izbio sam ispred Gudelja, odlučio se ‘Piksi’ asistirati Hrnčeviću no obrana Trnja čisti ispred nadolazećeg našeg napadača i junaka utakmice. Ubrzo je sudac Spudić odsvirao kraj utakmice i moglo je početi slavlje Zelenih koje je malo tko mogao predvidjeti nakon prvih 45 minuta utakmice. No to je nogomet, i to je veliko petrinjsko srce koje je danas došlo do punog izražaja! Čestitke igračima i treneru Perkoviću na današnjem trijumfu nakon kojeg Zeleni mogu puno odlučnije i sigurnije ući u samu završnicu prvenstva. Idemo dalje Zeleni u nove pobjede!