OBRANA NA VISINI ZADATKA: Iako danas u Vrapču nije sačuvala mrežu netaknutom, obrana Zelenih predvođena vratarom Jelavićem (na travnjaku u ovom kadru) uspjela je izaći kao pobjednik u nizu opasnih naleta napada Vrapča predvođenih stasitim Vukadinom (9)

REMI ZELENIH U ZAGREBU

30.kolo 3.HNL Središte
Vrapče – Mladost 1:1
ZAGREB Igralište Vrapča. Bez gledatelja. Sudac: Meglić (Krapinske Toplice).
STRIJELCI: 0:1 – Marović (29), 1:1 – Fajdiga (34).
VRAPČE: Tor – Nikšić, Marić (od 65.Mohač), Husinec, Markušić (od 81.Gudelj) – Salopek, Čibarić, Bakmaz, Čakarun (od 65.Plojović-Beriša) – Vukadin (od 65.Brumen), Fajdiga (od 88.Mioković). TRENER: Željko Radišić.
MLADOST: Jelavić – Dolovčak (od 80.Crnojević), Vučak, Marović, Baniček – Lovrić, Špišić, Korečić (od 80. Lovreković) – Abramović (od 90.Hamzagić), Filipović – Dumbović (od 67.Hrnčević). TRENER: Boris Perković.
U srazu dvaju susjeda na ljestvici i po svemu vrlo izjednačnih suparnika, viđen je dinamičan i tehnički dotjeran nogomet s podjelom bodova koja više može zadovoljiti Zelene od Vrapča koje je danas bilo pod imperativom prekida serije od četiri prvenstvena poraza. Lako je mogla prednost otići na jednu ili drugu strani i u konačnici puni plijen, ali ne bi to bio realan odraz zbivanja na odlično pripremljenom travnjaku Vrapča. Igrače je poslužilo i vrijeme, bez vrućine česte za ovo doba godine i završnicu prvenstva, ali i kiše koja bi otežala kontrolu lopte ili pas igru. Zeleni su istrčali u standardnoj postavi i sigurnim dodavanjima primirili početne ambicije igrača u ‘plavo-žutoj’ opremi da presingom lako dolaze do lopte. Ipak, u početnom otvaranju utakmice dosta su nam problema zadavali po bokovima raspoloženi Čakarun i Fajdiga, a u 9.minuti domaći su odigrali kompletnu akciju za zicer napadača Vukadina koji iz blizine šalje loptu pokraj dobro postavljenog Jelavića kraj vratiju. Zeleni su uzvratili prečkom po silovitom šutu Zvonimira Filipovića u 13.minuti, vratar Tor mogao je samo pogledom ispratiti loptu koja se od prečke odbila u polje. U 29.minuti naši seniori dolaze u vodstvo. Abramović je izborio slobodnjak na visini suparničkog šesnaesterca iskosa, uslijedio je ubačaj Filipovića za Marovića koji znalački sprovodi loptu u mrežu pokraj nemoćnog vratara Vrapča za 0:1. Nije dugo trajala prednost Zelenih, u 34.minuti opet je Čakarun promiješao našu obranu u naletu s lijevog krila napada domaćih i idealno centrirao za visokog Vukadina čiji pokušaj glavom Jelavić bravuroznom paradom skida, ali je na odbijenu loptu natrčao Fajdiga i pospremio je u mrežu za 1:1. Primirila se utakmica do odmora iako su obje momčadi ulazile u završnicu napadačkih akcija, ali bez koncentracije za nešto više. U nastavku Zeleni su prvih dvadesetak minuta igre odbacili ‘plavo-žute’ od svoga lopta, prijeteći preko raspoloženih Abramovića i Filipovića domaćima koji su imali laganu inicijativu. No, u završnici utakmice Zeleni su postavili blok ispred svog šesnaesterca, odlučivši se na odsudnu obranu za očuvanje stečenog remija i u tome uspjeli. Fijuknulo je nekoliko opasnih pokušaja Vrapča pokraj naših vratiju, a ono što je išlo u naša vrata ukrotio je vrlo sigurni Jelavić. S druge strane u 88.minuti Abramović je u novom naletu prema golu Tora nanizao nekoliko prepreka izašao nadomak prve vratnice suparničkog gola i uputio ubačaj koji je blok domaćih uspio odbiti u polje. Tako je propao posljednji pokušaj Zelenih da se domognu punog plijena. Za razliku od brojnih završnica ovog proljeća, naši seniori ovom prilikom nisu poklekli i primili gol u smiraju utakmice i na taj način ponijeli vrijedan bod put Petrinje. Čestitke igračima i treneru Perkoviću za izboreni remi nakon kojeg se okreću srijedi i gostovanju vodećeg Jaruna na Gradskom stadionu.