GOLIJADA ZELENIH ZA KRAJ SEZONE!

TOČKA NA ‘i’: Ivan Lovrić realizirao je kazneni udarac u 72.minuti za vodstvo protiv Maksimira od 4:1 čime je trasiran put prema pobjedi naših seniora kojom je ovjeren ostanak u ligi

Mladost – Maksimir 6:1 (1:0)
34.kolo 3.HNL Središte GRADSKI STADION Bez gledatelja. Sudac: Ćužić. Pomoćnici: Vitez i Mužar (svi iz Velike Gorice).
STRIJELCI: 1:0 – Hrnčević (11), 1:1 – Blagoev (57), 2:1 – Hrnčević (58), 3:1 – Filipović (63), 4:1 – Lovrić (72-11m), 5:1 – Dumbović (76), 6:1 – Filipović (88).
MLADOST: Jelavić – Baniček (od 79. Crnojević), Vučak, Marović, Dolovčak (od 79.Kikić) – Korečić, Lovrić, Špišić (od 79.Lovreković) – Abramović, Fillipović – Hrnčević (od 61.Dumbović). TRENER: Boris Perković.
MAKSIMIR: M.Jovičević – Bradić (od 72.Zirdum), Kondres, Musa, Milas – Mraković, Knežević, F.Jovičević (od 82.Delić), Musulin – Blagoev (od 82.Horvat), Šaronja (od 65.Alili). TRENER: – .
U najboljoj partiji ovog proljeća naši seniori deklasirali su zagrebački Maksimir i ovjerili ostanak u ligi koju nakon dramatičnog raspleta sigurno napušta posljednjeplasirano Špansko dok Vrapče čeka rasplet pokušaja prvaka lige Jaruna da se plasira u Drugu ligu. Ako Jarun ne uspije ući u viši rang, ligu bi trebalo napustiti i Vrapče. Zeleni su se danas svojski potrudili da izbjegnu potonje kombinacije i prezentirali odličan nogomet u utakmici u kojoj nisu imali pravo na pogrešku. Konačni rezultat donekle prikriva vrlo dobar otpor gostiju iz Zagreba koji su otvorenom igrom tražili pozitivan rezultat na oproštaju od sezone. Trener Perković pogodio je s odlukom da od početka utakmice mjesto u vrhu napada Zelenih zauzme Antonio Hrnčević koji je ove sezone uglavnom ulazio u igru s klupe. Da je raspoložen za igru Hrnčević je demonstrirao već u 11.minuti kada je na ‘petercu’ primio asisteniciju Abramovića i poluvolejem poslao loptu pod gredu vratiju Maksmira za 1:0. Nastavili su i nakon vodstva Zeleni pohode na gol suparnika. U 31.minuti Lovrić je sjajnom dijagonalom izbacio Hrnčevića u stopostotnu prigodu, Hrna je u izlasku pred mladog vratara gostiju Jovičevića u dubini šesnaesterca sačekao start s leđa stopera Kondresa koji je pobrao našeg napadača i to je kazneni udarac za Zelene. No, šut Zvonimira Filipovića ‘s kreča’ skida vratar gostiju i ostaje 1:0. S tim rezultatom otišlo se na odmor iako je Abramović u 43.minuti imao možda i najbolju priliku u prvom poluvremenu kada je na idealnu asistenciju Lovrića iz srca šesnaesterca uputio prizemni šut pokraj vratiju Maksimira. U nastavku je do daha došao i Maksimir, u 57.minuti Blagoev je okrunio preciznu kombinaciju ‘bijelih’ za izjednačenje. Brzo su se naši seniori pribrali od šoka i već u 58.minuti Špišić je ubacio s desnog krila napada na peterac gostiju gdje Korečić glavom spušta za junaka današnjeg sraza Hrnčevića koji iz blizine ne griješi i matira Jovičevića za novo vodstvo Zelenih i veliko slavlje na stadionu. U 63.minuti Filipović je u solo akciji pokazao svu raskoš svog nogometnog zvanja. Nakon što je istrpio duele s Bradićem i Kondresom u prodoru prema golu Maksimira, razantnim je udarcem iskosa pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbila u gol za 3:1 i veliko olakšanje u redovima Zelenih. Nakon Filipovićevog gola bilo je jasno da pobjeda naših seniora ide k svojoj završnici. Filipović se nije zadovoljio spomenutom akcijom i golom i u 72.minuti izborio kazneni udarac koji je Lovrić sigurnom realizacijom pretvorio u vodstvo 4:1. Raspala se nakon toga obrambena formacija gostiju i Dumbović i Filipović s još dva gola stavljaju točku na ‘i’ velike pobjede Zelenih. Sve čestitke treneru Perkoviću i igračima na ovome trijumfu kojim je okončana vrlo naporba i turbulentna sezona! Bravo Zeleni!
NEZADRŽIV: Antonio Hrnčević (s loptom) danas je bio neuhvatljiv za obranu Maksimira

Slavlje juniora
 Prije početka današnje utakmice naši juniori predvođeni trenerom Robertom Perković iz ruku predsjednika kluba Zorana Raiča primili su pehar i medalje za osvojeni naslov prvaka 3.NL Središte. I ovom prilikom sve čestitke treneru Robertu Perkoviću i igračima na osvojenome naslovu prvaka!